Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Függő lettem? 15/F

Függő lettem? 15/F

Figyelt kérdés

régebben (12-13éves koromban) csak azért cigiztem néha mert menő akartam lenni 3 éve cigizek hetente 1x-2x és olyankor van hogy elszivok egy dobozt egyedül :/ elöször tök rossz izünek találtam.. most meg már kifejezetten izlik. Mostanába van h egy nap elszivok 7-8 szálat, és ha nem tudok cigizni, mindig remegek és ideges vagyok..

Aztán elszivok egy pár szálat és jobb lesz..de utána megint ugy érzem h cigiznem kell. Van, h északa nem tudok elaludni,annyira rá akarok gyujtani... Szerintetek rászoktam? Ha igen akk micsináljak?



2012. ápr. 22. 04:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne cigizz ilyen fiatalon, és lehetőleg később sem.

Ennyi idő alatt, ennyi cigitől nem lehetnek olyan elvonási tünetek, hogy ne tudj aludni. Neked valami más pszichés problémád is lehet.

2012. ápr. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Egyértelműen rászoktál, lényegében igen, függő vagy. Nagy valószínűséggel ezért az elvonási tünetek (ingerültség, remegés).


Nehéz tanácsot adni, hiszen kézenfekvő lenne, hogy "Hagyd abba, szokj le a cigiről! Nem egészséges." de ez nem fogja megváltoztatni az életed.


Be kellene látnod, hogy mennyire káros, amit csinálsz és elhatározni, hogy le akarsz szokni.

Ezek után megpróbálhatod önerőből is, hogy csökkented az adagot (neked talán ez lenne a legmegfelelőbb, egyre kevesebbet szívj) vagy teljesen el is hagyod.

Mindez csak elhatározás kérdése.


Vagy szólhatsz szüleidnek is, persze ebből nyilván lesz vita, de azt kibírod. Ők segíthetnek a leszokásban, vehettek tapaszokat vagy rágót ami segít letenni a cigit.

De beszélhetsz az orvosoddal is, ő majd tájékoztat, hogy milyen lehetőségeid vannak.

2012. ápr. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Rászoktál ja.

Egyébként megfigyeltem, hogy aki dohányzik, az alapvetően sokkal idegesebb típus, és nem csak amikor nem tud szívni. Tehát hiába enyhíti ezt egy szál egy ideig, és főleg csajoknál látszik ez.

2012. ápr. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az ember a cigarettára testileg és lelkileg is egyaránt rá tud szokni!Én 14 évet cigiztem de anyagi és egészségi megfontolásból egyik napról a másikra letettem!Te tuti függő vagy és nagyon fiatal!Ha remegsz a cigiért az lelki, ha fáj a tüdőd és csiklandoz ha levegőt veszel és nem tudsz figyelni, ingerlékeny vagy akkor az meg testi, pontosabban agyi függőség!Szokj le ha tudsz, megéri ha sikerül!
2012. ápr. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 10 évig dohányoztam...bár ne tettem volna! Napi 1 dobozt szívtam (persze nem gyerekként!!), ugyan remegésem nem volt, de ha bizonyos idő elteltével nem tudtam cigizni, szörnyű ideges voltam, másra sem tudtam gondolni, csak hogy mikor tudok már rágyújtani! Most harminc fölött azért izgulok, hogy a most még óvodás kislányom később nehogy dohányos legyen. Te még fiatal vagy, szerintem simán le tudsz szokni! Rágózz sokat (nekem ez anno bevált), de ha egyedül nem megy, mindenképp kérj felnőtt, elsősorban szülői segítséget. Gondolom nem fognak megdicsérni érte, de az őszinteségedet és a leszokási szándékodat bizonyára értékelik majd!
2012. ápr. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen fajtát szívsz?

Szerintem rászoktál, próbálj leszokni különben így járhatsz.

[link]

Sportolj, kondizz, fuss, bicajozz bármit csak kösd le magad.

f/28

2012. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok kötekedni, de szerintem a dohányosokat nem különösebben hatja meg az effajta kép.

Egyrészt, mert "belül van, úgysem látom, teszek rá" felfogással elhessegetik a gondolatot, másrészt pedig ott a sok figyelmeztetés is és az iskolai előadások, a családtagok könyörgése, hogy szokjon le az illető és mégsem érnek vele célt.


Persze jó, hogy belinkelte az egyik válaszoló azt a képet a tüdőről, hátha a kérdezőnek pont ezt jelenti majd a segítséget.


Ennek ellenére, én úgy gondolom, hogy a leszokáshoz belső elhatározás kell, az a legfontosabb.

Én is dohányoztam régen, bár ne tettem volna. 11-12 éves koromban kezdtem el és sajnos pár évig folytattam. Én egyik napról a másikra szoktam le, és nem is voltak különösebb elvonási tüneteim, pedig elég gyakran cigarettáztam előtte.


Próbálj meg leszokni kérdező, ha van eszed, akkor így is egész életedben bánni fogod, hogy VALAHA is rágyújtottál.

(Én is kb. a te korodban szoktam le.)

2012. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Apám 40 évig keményen bagózott. Napi 2 doboz mezítlábas Symphoniát szívott el. (Nagyon durva!) Aztán amikor 60 éves korában egész nap csak köhögött, és majdnem megfulladt, egyik napról a másikra abbahagyta a dohányzást. Nem akartam hinni a szememnek! Meg tudta állni, pedig ő még abban a korban élt, amikor a családfő minden gond nélkül telefüstölhette az egész lakást. Többet nem is nyúlt cigi után, és még +21 évet élt. Szerintem , ha nem lett volna ilyen erős dohányos, még mindig élne.

Számomra (de a kutatók számára is) az a tanulság ebből, hogy ebből a megkötözöttségből csak így lehet leszokni! Egyik napról a másikra. Van több ismerősöm is akik így csinálták, és azt mondták, hogy az első 3 hét volt borzalmas, azt kell kibírni, azután meg undorodni fogsz még a szagától is! Azóta pl. ők be sem mennek olyan helyre, ahol dohányfüst van... :-)

Sok sikert!!!

2012. ápr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó válaszadóval.

Én is azért hagytam abba egyik napról a másikra, mert nagyon köhögtem és komolyan azt hittem, komoly baj van.

Szerencsére utólag kiderült mi okozta a köhögést, de eszemben sem volt visszaszokni a cigire. Az első hetek valóban nehezek, bár nálam annyira erős volt az elhatározás, hogy nem okozott különösebb problémát a dolog.

Senkinek nem kívánom azt a pár hetet, amíg a vizsgálati eredményekre vártam, úgy, hogy szüleim nem is tudtak a dohányzásról és nem tudtam, hogy mondjam el nekik, hogy lehet meg fogok halni...

Már több éve nem dohányzom, pedig van itthon cigi (apám sajnos dohányos, de a házban nem engedem cigarettázni), illetve én is elraktam pár szálat. Persze ezek lassan 10 éve ott vannak, sosem gyújtottam rá.

Azóta én is rosszul vagyok a füsttől, nem vagyok hajlandó olyanhoz menni, aki dohányzik a lakásban, nem bírom, ha átveszi a szagát a ruhám, a hajam és az egészségem miatt is aggódom.

2012. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!