Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Azért az úgy okésabb, hogy...

Azért az úgy okésabb, hogy napi 2 szál?

Figyelt kérdés
Ha már dohányzom, gondoltam szabok egy határt magamnak hogy naponta csak két szál, egyébkéntsem szoktam sokkal többet szívni, kb 5 szál. Gondolom még mindig jobb mintha napi 1 dobozzal elszívok.
2012. ápr. 24. 16:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Természetesen okésabb. Igaz, hogy mindenki így kezdi.
2012. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azzal csak magad áltatod, hogy így "okésabb". Észrevétlenül fogsz rászokni, mint én, aztán majd csikorgatod a fogad, meg elvonási tüneteid lesznek, amikor nem lesz kéznél vagy nem gyújthatsz rá. Ha még meg tudod tenni, hagyd abba, becs' szóra nem éri meg!
2012. ápr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mióta dohányzol? Milyen fajtát szívsz?

Szerintem ne naponta gyújtsál rá hanem alkalmanként inkább.

2012. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van.

Vagy rászoksz előbb-utóbb, és el fog ott menni napi 8-10szál is. Vagy, ha tartod, egésznap szenvedni fogsz. Tegyük fel, hogy reggel meg este szívsz egyet. Felkelsz reggel, elszívod, "jól esik", és aztán 8-10óráig, ha kívánod a cigit, akkor majd sóvárogsz utána, hogy aztán este megint kapj egy szálat? De ha napi 4szál lenne, akkor is, mi abban a jó, hogy megkívánod, de még várnod kell az elvonási tünetek enyhítéséért akár több órát is?

Ez csak az én véleményem, egyébként jobb mint ha napi 1dobozt szívnál el, de ha csak úgy meg lehetne állni a napi 2szálnál, akkor mindenki beosztaná magának hogy napi 2-3-4-5 szál, és nem lenne az a sokmillió ember, aki napi 1dobozzal elszív.

2012. ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem.Először kipróbáltam,elszívtam egymás után 5 szálat elsőre.Utána alkalmi dohányos lettem,csak akkor szívtam,ha a többiek vettek cigit,mert én nem akartam erre költeni a pénzt.Pár hónap múlva megvettem az első doboz cigimet.Először csak napi 5 szálat szívtam én is.Utána történt valami rossz dolog az életemben és ez napi 8 lett,majd 12,végül eljutottam az egy dobozig.Pár év múlva meg azon gondolkoztam,hogy hogy a francba bírtam ki azt,hogy egy nap csak 5 szálat szívtam.A korlátozás nem megy,mert pont az a függőség lényege,hogy még több kell és nem tudod korlátozni.Szerintem ne szokj rá,mert nagyon meg fogod szívatni magad.Ha nem lesz cigid és nem lesz rá pénzed,meg fogsz őrülni.A leszokás meg egy kész trauma,legalábbis nekem az volt,nem kívánom azt a tortúrát senkinek.
2012. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Huuh! Hát először kb 3 éve cigiztem de ugy rendszeresen lassan egy éve. ÉS gyengébb cigiket, pl GoldTouch
2012. ápr. 24. 22:28
 7/14 A kérdező kommentje:
ÉS olyan nemfog kialakulni, hogy megszokom hogy 2-t szívok és akkor már nemis kívánok többet?
2012. ápr. 24. 22:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nem, próbálj át álni arra hogy csak nagyon ritkán gyújtasz rá.
2012. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hányéves vagy?
2012. ápr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
hát félve mondom de 15
2012. ápr. 24. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!