Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha valaki pl: néha hetente,...

Ha valaki pl: néha hetente, egy szálat elszív mennyire káros?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mióta vagy ezzel így ? Milyen fajtát szívsz el?
2012. ápr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem én dohányzom az egyik barátom általában Piros Marlboro-t meg asszem Bond-ot
2012. ápr. 28. 13:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgyis rá fog(sz) szokni, nem lehet tartani a heti 1 szálat.
2012. ápr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne cigizz,mert az káros.Értem?Heti egy szálat se.Értem?
2012. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Rá fogsz szokni, brahiból ne gyújts rá, nem éri meg.

Persze ha benned van az ideg (mondjuk vizsgák, vagy bármi miatt), akkor idegnyugató, én is ezért szívtam eleinte.

1 doboz cigi most már nekem is elég 1 hónapra, de 8 évig többé-kevésbé rendszeresen napi 1 dobi (ami még kevés is)


Károsnak káros, természetesen.

A tüdőd kb. 2 évig tudod úgy károsítani, hogy még 6-10 év alatt visszagyógyul közel eredeti állapotára. Ha tovább cigizel, akkor már maradandó károsodás.

Heti 1-1 szál szerintem nem vészes, ha nem növeled az adagot (ha ha rászoksz, akkor fogod).


Ha mindenképp szívni akarsz, vegyél ez vizipipát, és ízesített dohányt pöfékelj, vagy vegyél bele kavicsot, abban még nikotin sincs, csak jó gyümölcsíz, és hangulatos :)

2012. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy egy szál hetente káros lenne. Sokkal károsabb, ha a városban élsz és beszívod a sok sz*rt, amit a kocsik meg buszok pöfögnek ki. Mindenesetre arra tényleg figyelj (vagy a barátod figyeljen), hogy csak azért ne szokjon rá, mert azt gondolja, hogy ezzel menő, vagy hogy emiatt egy társaság tagja lesz. Ezek a legrosszabb indokok, amiért az ember rászokhat, mert ez úgy is elmúlik aztán arra eszmél, hogy nem tudja letenni a cigit.
2012. ápr. 29. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem káros, sőt. Amióta 1-2 szál a napi átlagom (17 éves korom óta) kb évente egyszer vagyok beteg, az is 2 napig tart. Mások meg hetekig szenvednek, antibiotikumoznak, lázasak és mindez légúti megbetegedések miatt. Egyszer egy haverom azt mondta, hogy kis mennyiségben erősíti az immunrendszert. Ami igaz is, csak sajnos az emberek 90%-a nem bírja ki hogy ne szokjon rá. Vagy lehet hogy több, igazából nem nagyon találkoztam még emberrel aki pont annyit szívna mint én. vagy full függők, vagy egy szálat se.
2012. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Hány éves vagy most? Milyen fajtát szívsz? Szerintem igazából rá sem vagy szokva vagy nagy önfegyelemmel rendelkezel.
2012. máj. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
18 FEHÉR mentolost pall mall-t de nagyon ritkán Piros Marlborot
2012. máj. 2. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!