Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez a 2. napom, hogy nem...

Ez a 2. napom, hogy nem dohányzok, de idegbeteg vagyok, mindenre ugrok. Mit tegyek? Nem akarok újra cigizni.

Figyelt kérdés
Saját magamtól hagytam abba (1,5 év után, napi 1-1,5 dobozt szívtam), Allen Carr könyvét olvastam el. Nem kívánom, nem akarok rágyújtani, betartom a tanácsokat, értem a logikát. Viszont egyszerűen idegbeteg vagyok, hisztizek mindenen. Mit tegyek, hogy ne hisztizzek (ennyit)?
2012. jún. 14. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el még egyszer a könyvet, vagy hallgasd meg hangoskönyvben.
2012. jún. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bárcsak a helyedben lennék...én csak egyszer olvastam el a könyvet és hatásos volt,mert egyáltalán fölkeltette bennem azt a szándékot,hogy le akarjak szokni.Ezt még soha senkinek nem sikerült elérnie,még a zsibbadó kezemnek sem.De csak egyszer olvastam el,pedig többször kellett volna,mert én is ugyanazokat a tüneteket produkáltam.Ma meg már a visszaszokás határán vagyok több hónap után.Javaslom,hogy olvasd el még egyszer a könyvet addig,amég nem érzed 100%-osan azt,hogy egyáltalán nem hiányzik.Ne járj úgy,mint én.
2012. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én is azt a könyvet olvastam el és az alapján szoktam le... nekem az első pillanattól kezdve nem hiányzott, de ha itt rinyálsz az azt jelenti a könyv szerint, hogy nem is akarsz leszokni, vagy egyszerűen 0 a szövegértésed és akkor olvasgathatod még... világosan le van benne írva, ha le akarsz szokni akkor ne NYAVAJOGJ, HANEM ÖRÜLJ NEKI, HOGY MÁR NEM DOHÁNYZOL!!!...
2012. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

22:04

Jah és én 11 év napi 2 doboz...

2012. jún. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves 3. Nem cigiznék, még akkor se, ha lehetőségem van rá. Nem nyafogok, nem rinyálok, mert nincs cigim. Egyszerűen hisztis vagyok, már egy nekem nem tetsző hangsúlyra is ugrok, pedig nem kívánom a cigit.

2012. jún. 14. 22:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Sacc per kb. ugyanebben a cipőben vagyok. Csak nekem ez az első napom, 15 év-napi 2 doboz után.

nem tudom, hogy mit kéne csinálni...nekem is hasonló "tüneteim" vannak, meg a vérnyomásom ugrál összevissza.

Az a gáz, hogy nincs munkahelyem, tehát csak itthon tudom elfoglalni magam. Már ha el tudom. Kertes házban lakunk, délelőtt felástam a negyed kertet, mert annyira "forrt bennem a düh".

Nem akarok rágyújtani, örülök, hogy nincs itthon egy szál sem, de a berögzült mozdulatokkal a legnehezebb megszabadulni. Kávézás, wc-zés, fürdés...mindig cigi volt a kezemben.

Akárki mondhat nekem akármit, ez egy stresszes időszak. (Szegény férjem, mi vár még rá? :D) Ami a mai napra bevált nálam az az ásás, és amikor sütött a nap, akkor lazán kifeküdtem napozni...olyan sikeres volt a relaxáció, hogy el is aludtam.

Igazából nem szívesen csinálok most semmit sem. Még jó hogy tele van a fagyasztó, ezért boltba sem megyek, mert tuti, hogy már csak megszokásból is kérném a doboz cigarettát.

2012. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Keress ra a neten a Kudzu kapszulara,talan enyhiti a tuneteket. A konyvet tenyleg erdemes ujra elolvasni. Gondolj arra,hogy nem akarsz eleted vegeig a cigi rabja lenni,es az elvonasi tuneteket fogd fel egy kis "buntetesnek" amiert valamikor raszoktal. A csaladoddal beszeld meg,mennyire fontos hogy letedd, kerd a turelmuket,segitseguket. Tarts ki es hamar kitisztul a nikotin a szervezetbol. 3 het utan nincs nikotin utani vagy.
2012. jún. 15. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én az első 2 nap szomorú voltam (pedig a könyv szerint nem szabadott volna annak lennem). Én egy hetet adtam magamnak, ha addig nem javul a helyzet, akkor valamit kitalálok (rágó, vagy tapasz, vagy mit tudom én, bár ezekben nem hiszek)

De nekem csak 2 nap volt nagyon rossz, ez a 3. nagyon jó! Komolyan örülök annak, hogy letettem, és nem szívom többé.

Adj még magadnak pár napot!

2012. jún. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!