Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy héten egy doboz cigi nem...

Egy héten egy doboz cigi nem sok, nem?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 01:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak az a baj, hogy előbb utóbb szaporodni fog!
2012. jún. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Pont heti 1 dobozzal több, mint kellene.
2012. jún. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Kezdetnek megfelel.
2012. jún. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Énis így csináltam hónapokig..:) Lett is belőle napi 1 doboz
2012. jún. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
tekintve hogy 250 féle mérgező anyagot tartalmaz, még a havi 1 szál is sok...
2012. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Vannak olyan karcinogén anyagok, amiből 1 molekula is rákkeltő lehet. A cigarettában is erős rákkeltő anyagok vannak, de tud védekezni a szervezet a DNS károsodások ellen. Viszont nem éri meg kockáztatni, bármikor hiba csúszhat a rendszerbe, és később fogékonyabb leszel a rákra. A rengeteg vegyszer amit amúgy is bejuttatunk a szervezetünkbe súlyosan leterhelik ezeket a javító mechanizmusokat. Nem éri meg.


Ráadásul az egy dobi az egy dobi. De! A cigaretta gyárak más függőségeket okozó anyagokat is bejuttathatnak a cigibe, meg hát a nikotin egy elképesztően addiktív drognak számít! Nem csak pszichikai függőséget okoz (tehát jó lenne megenni egy tábla csokit pl), hanem fizikait is, brutális elvonási tünetekkel. Drogos vagy, drogozol most is éppen. Egyes listákon a kokain szintjén szerepel függőségben.


Komolyan akkor már inkább szívj füvet vaporizerből, és akkor nem juttatsz be semmi káros anyagot,meg legalább kreatív leszel tőle.. ha már ennyire kell valami drog. De ha már fontolgatod az egy dobozt, akkor régen nem az élvezeti értéke miatt szívod a cigit, hanem a kialakult függőséged okán.


Volt egy év, amikor bulikon sör mellé elpattant egy cigi mindig nálam is. Azt vettem észre magamon, hogy már mindig cigiztem a bulikon, és napközben is megkívántam. Természetessé vált a cigi, az életem részévé. Akkor mondtam, hogy ÁLLJ! Nem éri meg belemenni a dologba...Nagyon nem éri meg. Több ismerősöm halt meg miatta sajnos :(

2012. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szóval nem csak a levegőbe beszéltem az előbb, mint általában a cigi ellenesek, akik még sosem szívtak el egy szálat sem. Tudom milyen érzés, mikor kezd hatalmába keríteni a drog, avagy a cigaretta. Lassan átszövi a tested, a tudatod, ha stresszes vagy, bajod van, megszokássá válik a kávé mellé, vagy jó kimenni a többiekkel az udvarra (Mondjuk cigi nélkül is ki lehet) egyből hozzá nyúlsz.


Azt javaslom gondold át, mi vezetett ahhoz, hogy 1 dobozt elszívsz egy héten. Sajnos azt kell mondjam dohányos vagy, és drogfüggő. Így is kezeld magadat, mert egy doboz/hét már ezt jelenti.

2012. jún. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hvv válasza:
100%
Ezt a kerdest magadnak tetted fel,es meg is adtad azt a valaszt amit szerettel volna hallani.Sajnos nem igy van.Forditsd meg:"egy doboz cigi egy heten sok,igen."
2012. jún. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 w1e2r3 válasza:
leginkább az a probléma, h megköti a tüdőben a radont. ettől jönni kicsi rákocska. nekem is ment leszokni vagy 6szor inkább
2012. jún. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
ez tényleg igy van sok , te még a jobbik esetben vagy mert én napi egy dobozzal szivok ://
2012. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!