Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mire utalhat, ha egy 40 éve...

Mire utalhat, ha egy 40 éve dohányzó férfinak szürkésfekete a köpete?

Figyelt kérdés
2012. jún. 16. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi jóra. Állj le a dohányzással! Még nem késő!
2012. jún. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tüdőrák kezdetben panaszt nem okozva, alattomosan növekszik a tüdőben. Amikor köhögést, véres köpetet, fogyást okoz, már a betegség nagyobb kiterjedésű. A dohányos ember 40 év felett erősen veszélyeztetett csoport, a férfiak körében Magyarországon a tüdőrák vezető halálok. A tüdőrák halálozását tekintve Magyarország világelső. A betegség 90 %-át a dohányzás okozza. A betegséget időben mellkas röntgen vizsgálattal fedezhetjük fel. A tüdőszűrés fontosságát majd a legközelebbi számban beszéljük meg..


A dohányosok között gyakoribb a gégerák, a szájüreg-, a nyelőcső-, a hólyagrák, a gyomor betegségek- a gyomorfekély.

2012. jún. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én csak ezeket ismerem:

Normál esetben, színtelen, nyálkás

fehér habos:tüdővizenyőben

sárgás zöldes:gyulladás esetén

élénk piros, habos:tüdővérzés TBC esetén

kékes vörös, alvadékos: tüdőinfarctus esetén

vércsíkos:tüdődaganat, erőlködéssel járó köhögés esetén

tapadós, üvegszerű:tüdőasthma esetén

Ebben az esetben, amit leírtál, szerintem a lerakódott nikotint köhögi fel az illető, a garatból.

2012. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A dohányos ember tüdje is majdnem fekete, a lerakódott sok mellékterméktől köp szürkét.
2012. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sztem a dohányzásra utal
2012. jún. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Iszonyatos mennyiségű kátrányra,esetleg alvadt vérre.
2012. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!