Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van annyi ember, aki...

Miért van annyi ember, aki szó szerint utálja a dohányzókat? Mitől alakult ki ez a szemlélet? Mi az, amit utálnak bennük?

Figyelt kérdés
És most ne jöjjön senki a közhelyekkel, hogy azt,hogy büdösek vagy káros,mert hamarabb meghal és lehet,hogy nem lehet tőle gyereke. Mert ez a saját dolga és,ha valaki figyel,akkor nem lesz büdös, sőt a mai cigik már korántsem olyan büdösek..Szóval mi az amiért utálni lehetne a cigiseket? Miért olyan "visszataszítóak"? Vagy ez is csak egy tudat ami kialakult?? 16L
2012. júl. 3. 22:54
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
83%
A füst a a büdös ami a cigiből származik, engem az zavar nagyon. Pláne ha pont rám száll és a dohányzó ezt lesz*rja...
2012. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%
Ha valaki nem a közvetlen környezetemben dohányzik, akkor nem érdekel, de azt nem tudom elviselni, ha valaki mellettem pöfékel. Az zavar, hogy büdös és rám is káros hatással van. Mért kell, hogy ilyen hatásnak legyek kitéve, csak mert valaki nem tud kulturáltan viselkedni? De leginkább akkor haragudtam meg a dohányosokra, amikor kisgyerekek mellett szívták a cigit, főleg ha az nő nemű (édesanyja) volt.
2012. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%

Tudod az a baj,hogy sokszor nekem kell a füstöt szagolnom,mert a dohányzó előttem megy,és amit kifúj az én képembe száll.

Vagy esténként amikor kimegyek az előszobámba,vágni lehet a füstöt,és büdös cigifüst van,mert a szomszédok az ajtó előtt bagóznak,és az összes füst az én lakásomba jön be.

Amikor a buszon utazok,és felszáll a bagós úgy,hogy az utolsó cigifüstöt a buszban engedi ki..

Nem érdekel,hogy roncsolja a tüdejét, mennyit költ cigire, mennyire büdös a lehelete,ruhája,haj, de ne kényszerítsen arra,hogy n is szagoljam az ő cigifüstjét.

2012. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%
Utálom, hogy jogokat követelnek maguknak, miközben nem kívánnak több TB járulékot fizetni, amelyet viszont indokolna a saját és környezetükben élők egészségének megkárosításával járó plusz teher. Utálom, hogy a dohánylobbi bármilyen erőt megsemmisít, bármilyen észérvet kivégez, bármilyen korlátozást, áremelést eltipor, bármilyen próbálkozást megfojt az imádott kedves, a drágaság érdekében.
2012. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
81%

Az utolsó válaszolónak jegyezném meg, hogy sem a túlsúlyosak, sem az alkoholfüggők, sem a mozgásszegény életet folytatók, sem az egészségtelenül étkezők nem fizetnek több TB-t, pedig náluk is saját hibájukból alakulnak ki nagyon súlyos betegségek, őket viszont nem ítéli el senki emiatt. Ebből a szempontból én nem látok semmi különbséget egy tüdőrákos dohányos és egy elhízott cukorbeteg vagy szívbeteg ember között.


Válaszolva a kérdésre, én nem utálom a dohányosokat általában. Azt gyűlölöm, ha az arcomba fújják a füstöt, de ezért nem egy embercsoportot ítélek el, hanem az adott személyt. Sohasem szabad általánosítani. Vannak olyan dohányosok, akik nagyon kultúráltan "hódolnak a szenvedélyüknek" csak ez senkinek sem tűnik fel, mivel nem zavaró módon teszik!

2012. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Genesz válasza:
71%
A Cigizők olyanok , mintha nagyon drága bérgyilkost fogadnának fel saját maguk ellen de lehet , hogy valakit csak jóval később tud megölni.Lehet , hogy ezért utálják őket.De a legtöbb cigiző is utálja a nem cigizőt (legalább is akiket én ismerek azok közül sokan).
2012. júl. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
45%
Azért utálják a dohányzókat,mert csak nekik mernek beszólni,közülük is csak azokat piszkálják,akik fiatalok és lehetőleg lányok.Egy alkoholistának,vagy egy nagydarab állatnak nem mernének beszólogatni,amikor meglátják a cigit a kezében..Ennyi.A dohányzás közel sem akkora probléma,mint amekkorára felfújják,csak bűnbakot kell keresni.Attól,mert rád megy egy kis cigifüst az utcán se büdös nem leszel,se tüdőrákos.Az tényleg nem lehet jó,amikor a szomszéd miatt kell megfulladni a cigifüsttől,de akkor mégis hol a jó büdös faßban gyújtsanak rá az emberek?Ha az utcán cigizik,rinyálnak,ha a saját lakásában cigizik,akkor is rinyálnak.
2012. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
56%
El lehet menni ebből a k****a országból! :)
2012. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
86%

Büdös... ez nem közhely hanem tény... a legtöbb dohányosnak a szája is büdös... sárgulnak a fogaik... és sok esetben bazira lesz@rják ha ott van a közelükben egy nem dohányos akkor is rágyújt... én ezért utálom őket...

Max azért érezheted közhelynek, hogy a "dohányzás büdös" mert te is dohányos vagy és nem érzed a szagodat, mert már az a normál alapszagod, amit senki sem érez magán... Az meg hogy előbb utóbb beledöglesz egyáltalán nem zavar, emiatt nem foglak utálni, ez szerintem a te dolgod... csak nem kell ezt ráerőltetni a nemdohányosokra is... ne bagózz senki orra alá, és nem fognak utálni...

2012. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
48%
amúgy késő rinyálnotok, hiszen már ki vagytok tiltva szinte mindenhonnan, háháhá!
2012. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!