Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha így dohányzom akkor is...

Ha így dohányzom akkor is rövidebb ideig élhetek?

Figyelt kérdés

Tehát, 15éves vagyok körülbeül 2 éve cigizek de hetente körülbelül 1 dobozzal ha elszívok. Saját bevallásom szerint bármikor letudnék szokni róla. Ennyi idő alatt mennyire roncsoltam szét a szervezetem és ez behatással van a jövőbeli életemre is,tehát rövidebb ideig fogok így élni?

Rendszeresen sportolok.



2012. aug. 14. 23:24
 1/10 anonim válasza:
Minden szál cigivel rövidebb ideig élsz, ezt szokás mondani. Az meg, hogy bármikor le tudsz róla szokni, egy kifogás arra, hogy ne tedd le a cigarettát. Ha el tudnád hagyni a pipázást, akkor már megtetted volna, de valamiért szükséged van rá, ergo nem is akarod igazából eliminálni az életedből. Azt javaslom, hogy ne azzal törődj, hogy meghalhatsz tőle, hanem ha őszintén fel akarsz hagyni ezzel a szokásoddal, először gondolkozz el azon, hogy miért is cigizel? Miért hasznos ez neked? Valami oka van annak, hogy rászoktál. Szerintem te cigizni akarsz valamilyen jutalomért - pl. beilleszkedhetsz a baráti körödbe könnyebben, vagy bevágódhatsz a csajoknál (mellesleg ezek az okok mind hülyeségek) -, de nem akarod a negatív következményeit felvállalni. Gondolkozz róla el, hogy megéri-e neked ez, annak ellenére, hogy hosszútávon rámegy az egészséged. Üdv!
2012. aug. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valójában ténylegesen igaz de nagyrészt unaloműzésként vagy esetleg van olyan alkalom hogy önmagam szórakoztatása képpen mert néha ténylegesen jól esik egy szál.
2012. aug. 14. 23:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Én 13éves korom óta nyomom, 10éve, én is így voltam ennyi idősen.


Tedd le amíg tudod,mert ennél csak szarabb lesz. Nem éri meg hosszútávon (rövidtávon sem), nagyon sokat kivesz az emberből, meg ugye 800ft egy doboz, az sem mindegy.

2012. aug. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt mondom,hogy például ha nem vagyok bennt a városban, ha nem vagyok olyan környezetben megesik hogy hónapokig nem gyújtok rá.
2012. aug. 14. 23:45
 5/10 anonim válasza:
Akkor nem magadért csinálod, hanem a többiekért. Döntsd el magadnak te, hogy vállalod-e a következményeket. Légy erős. Ha unatkozol társaságban, talán nem is oda kellene járnod/dobj fel egy témát. Azért jársz össze másokkal, hogy unatkozz, és cigizz = tönkretedd magadat? Megfontolandó, de te tudod!
2012. aug. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az addig oké, csak majd 2-3 év múlva jön a stressz, és eszedbe fog jutni hogy erre is jó a cigi, onnantól kezdve meg nincs megállás általában. Komolyan mondom ,inkább még ilyen szinten se cigizz.
2012. aug. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Társaságban jól érzem magam,csak aztán előkerül a cigi és szórakozás képpen szívom. Unalom pedig akkor mikor kinnt vagyunk és gördeszkázunk ekkor is előkerül a cigi mondjuk mikor már hulla fáradt vagyok és már unatkozok.
2012. aug. 14. 23:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 4 éve dohányzóként túléltem már 2 osztálytársamat, egyikük tüdőrákban halt meg úgy, hogy a büdös életben 1 szálat el nem szívott, de még csak olyan helyre sem járt soha, ahol cigifüst lett volna. Öregapám több, mint 60 éve dohányzik és kitűnő egészségnek örvend, öreganyám szintén. A dohányzás halált okoz, na ne már, mert amúgy örökké élnék? Aki nem dohányzik, ugyanannyi eséllyel betegszik meg, mint aki igen. Azon kívül, hogy 20-30 év után elkezdenek sárgulni tőle a fogaid, semmi bajod nem lesz tőle.
2012. aug. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden dohányos így kezdte, ahogy Te. Tedd le minél előbb, ha függő leszel nehezen fog majd menni.
2012. aug. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 harleynagyi válasza:
dohanyzas nagyon egezsegtelen , de ugyan ugy egezsegtelen a drogozas is vagy ittalozas vagy eppen a sok fajdalaom csilapito szedese ... Sorsod soha nemtudod lehet hogy 90 evig elsz es dohanyzol .
2012. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!