Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik az ártalmasabb?

Melyik az ártalmasabb?

Figyelt kérdés
az elektromos cigaretta vagy a rendes cigaretta

2012. aug. 19. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan a rendes cigaretta.
2012. aug. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy a rendes cigaretta károsabb, sokkal.
2012. aug. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Mióta átálltam e-re csak pozitív tünetei vannak:


-fittebb vagyok

-nem köhögök

-nem jön fel a torkomból a sok szar

-jobban érzem az ízeket és az illatokat

2012. aug. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az elektromosban nincs füst, nincs kátrány, szénmonoxid és még a sokat emlegetett 4000 körüli káros anyag, csak - igény szerint - nikotin, az kevésbé ártalmas. A nikotinról se mondanak mást, csak azt, hogy függőséget okoz és érösszehúzó hatása van, ami nem feltétlenül jelent egészségügyi ártalmat. A glicerinről és a propilén-glikolról nem tudták kimutatni, hogy káros lenne az egészségre, a benne lévő aromákat meg nehéz lenne elemezni. Ja, és az elektromos olcsóbb is! :D
2012. aug. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első néggyel egyetértek, május óta én is e-cigin élek (na jó, néha elszívok egy-két rendes cigit is).

- nincs köhögés

- könnyebben biciklizek

- olcsóbb.


De hogy azért ne legyen fenékig tejfel minden, vannak emberek, akiknek nem biztos, hogy jobb az e-cigi.


Vannak, akik a propilén-glikolra allergiások, ez egy bőrpróbával rögtön kiderül. De ők még mindig szívhatják a glicerinest.


Vannak viszont olyanok, akik szív és/vagy vérnyomásproblémákra olyan gyógyszert szednek, aminek vízhajtó hatása is van, hát nekik viszont nagyon nem hiányzik a gőz!


Őket lebeszéli az orvos az e-cigiről, azt mondja, inkább szívja a rendes cigit, ha nem bírja megállni!

2012. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-öshöz:

Az allergia valóban előfordul, de ami a gőz és vízhajtók közötti összefüggést illeti, erős kételyeim vannak. Évek óta szedek olyan vérnyomáscsökkentőt, amiben vízhajtó is van, és kutya bajom. (Az orvosom is tudja, hogy elektromosra váltottam, de nem szólt semmit.) De minden bizonnyal vannak olyanok, akiknek ez nem jön be, csak nem hinném, hogy az orálisan szedett vízhajtó és a belélegzett gőz interakciója okozza a problémát.

2012. aug. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!