Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ma olvastam, hogy jövőre a...

Ma olvastam, hogy jövőre a cigi ára akár 900 Ft is lehet (1 doboz). Benneteket ez ösztönöz leszokásra vagy mindenképpen megveszitek?

Figyelt kérdés

Hány doboz cigit vesztek egy hónapban?


Lehetőleg próbáljatok a kérdésre válaszolni, nem szeretnék dohányos/nem dohányos vitát, sem örömködést, sem kormányszidást. Csak az érdekel, hogy van-e összefüggés az ár és a vásárolt mennyiség között.


2012. aug. 30. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Ha dohányoznék,akkor biztosan ösztönözne ez az árkategória arra,hogy leszokjak. Sajnos sokan nem fognak viszont... nyilván ez mindenkinek a saját döntése, de ha dohányos lennék,ezt az összeget már biztosan nem adnám ki egy doboz cigire, így is sokalltam már a 700 forintos árat is,mikor a barátaimat láttam,hogy erre költenek.
2012. aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én már nem cigizek 2 és fél éve, de a férjem és sok családtagom igen. Az ő elmondásaik alapján tudok válaszolni a kérdésedre, őket ez nem fogja rábírni arra, hogy leszokjanak, mert nem akarnak leszokni. Arra már az eddigi áremelkedések is ösztönözték őket, hogy nem a dobozos cigit veszik, hanem dohányt és hüvelyt és itthon töltik. Így olcsóbban kijönnek. De nyilván, ha a dobozos cigi ára is emelkedik, akkor a dohányé is, de leszokni akkor sem fognak, csak esetleg kevesebbet szívnak. Leszokni esetleg olyan esetben tudnám elképzelni, ha annyira megromlana az anyagi helyzet, hogy nem tudnák miből megvenni.

Bár sok olyat látok, mert kis településen élünk, hogy ennivalóra sincs, de cigire igen.

Ha még cigiznék valószínűleg én sem tenném le csak ezért, de kevesebbet szívnék, az biztos.

Ha mondjuk több ezer forintba kerülne egy doboz cigi, na akkor az elég ösztönzőleg hatna szerintem. Vagy ki tudja?

2012. aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon durván rá lennék szokva, akkor ez semmiképp nem befolyásolna, de csak ritkán cigizek, olyan ritkán meg ki tudom fizetni, szal nem befolyásol így sem.
2012. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Én töltöm! Nem csak, hogy olcsóbb, de sokkal jobb minőségü, "finomabb" a dohány amit megveszel külön, mint ami már eleve a papírba van tekerve. A frissen töltött ciginek a füstje kifejezetten illatos. Ráadásul így sokkal szerteartásosabb a dohányzás, így kevesebbet is gyújtok rá.
2012. aug. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mi tavaly szoktunk le,én könnyebben,párom nehezebben,a miért egy része az áremelkedés volt,a többi a büdösség és az egészségtelenség (én alig 1 évig cigiztem,párom 10 évig)


szüleim napi 2 dobozzal szivnak,nagyim 1 dobozzal,mindegyik mondgatja hogy le fog szokni,de ezt hallgatom 20 éve,nem fognak,hiába rengeteg pénz,hiába tudják hogy ha a cigire költött pénzt pl a hitelükbe fizetnék,már lassan nem lenne.De inkább nem vesznek semmi újat,inkább vesznek kölcsönt kölcsönre, a cigire legyen meg a havi 60-80ezer (anyáméknál).

És sajnáld őket (de hogy?)

2012. aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Igen, ahogy valaki írta, az is érdekelne, hogy nemcsak a gazdagok cigiznek, hogy gazdálkodja ki az, aki pl. minimálbérből él? Főleg a téli hónapokban, amikor gázszámla is van, nem sok pénze lehet...

2012. aug. 30. 10:59
 7/15 intrepid ***** válasza:

A dohányzásról:ugyanolyan erős függőséget okoz, mint a heroin. Van benne valami, én andaxinnal szoktam le róla, 2000-ben kb 25 éves dohányzás után. Napi 8-10 tablettát is bevettem, mindig mikor feszültnek éreztem magam. Egyszer csak azt éreztem, hogy álmosít a gyógyszer, a cigi meg nem annyira hiányzik. Szóval le lehet róla szokni, de nagyon kell akarni. Nemrégen, 35 éves főnökömmel, fizikai tesztet

végeztünk: 12 emelet magasságot fölszaladni, vissza, és mégegyszer. Az időt mértük. Én 57 évesen megcsináltam, ő 35 évesen nem vállalta be a második fordulót. Ő dohányzik.

2012. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2 havonta veszek egy dobozzal...(a kérdés jogos, hogy akkor minek..?), így ez szerencsére engem annyira nem izgat, de amúgy meg támogatom!
2012. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

10:58 vagyok

Mi úgy szoktunk le,hogy nem okozott volna gondot 900Ft sem egy doboz cigiért,de rájöttünk,jobb nélküle.


Szüleim bevétele kb 250ezer,van egy kiskorú öcsém,és van egy 70ezres hitelük.

De inkább csak fél házat fűtenek,nem vesznek rendes kaját,de 60-80ezer kell cigire,és akkor a kávét nem is számoltam,jobb fajtából isznak fejenként 3-4-et.

És nem tudsz rájuk hatni.

És hogy segitsem őket pénzzel ha ők hülyeségre ennyit elköltenek? Ha nem cigiznének,nem lenne anyagi problémájuk...


nem keresetfüggő a cigizés

2012. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én nem fogok leszokni de az adagomat nagymértékben csökkentem majd. Most a nyáron elment 8-10szál ha elmentünk inni akkor másfél doboz. De mostantól csak napi 2 szálat fogok szívni vagy legalább úgy alakítom hogy egy doboz tartson ki egy hétig és az úgy nem olyan sok.
2012. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!