Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Meddig tart ez az állapot?

Meddig tart ez az állapot?

Figyelt kérdés

12 éve dohányzom, nagyon erős dohányos vagyok/ voltam... többször nekifutottam már a leszokásnak, most éppen a harmadik napnál járok, de úgy szenvedek mint aki éppen vajúdik...

Folyamatos sírógörcsök jönnek rám, szomorú vagyok és ideges.

Leginkább a depresszióhoz tudnám hasonlítani ezt az állapotot.

Nem is igazán szeretnék leszokni, csak most nagyon kell a pénz, és félek, hogy lesz valami bajom, viszont a párom ( többször célzott rá, hogy a kapcsolatunk rovására fog menni )és én is nagyon nehezen toleráljuk a helyzetet, valamint félek, hogy egyszer a munkahelyemen jön rám ez a síró görcs ( vendéglátásban dolgozom ).

Többen azt tanácsolták, hogy nap végén szívjak el 1 szál cigit a kezdeti stádiumban, de mások azt mondják, hogy ezzel csak rontok a helyzeten...

Mit csináljak? Engedjek a kísértésnek, és szívjak el egy cigit, vagy ne? És ha nem, akkor meddig tart ez az állapot?


2012. aug. 31. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmiféle képpen ne szivj el 1 cigit mert akkor kezdheted előről. Az első 2-3 hét a legrosszabb de a késöbbiekben is rád jön az érzés hogy hú de rágyujtanék. Ne engedj a kisértésnk mert erősebb vagy a ciginél. Bízz magadban. Kitartás :)
2012. aug. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

NE szivj el egyet sem, mert azonnal visszaesel. Ha nagyon rossz, akkor esetleg rágót használj, vagy foglald el amgad fizikailag - mármint olyan munkával, amihez kell a két kezed is meg oda is kell figyelned.

Ha már eddig kibirtad, akkor ne add fel, pár nap még maximum, amig rossz, utána átáll a szervezeted. Esetleg kérj a gyógyszertárban valami enyhe nyugtatót (NEM altatót), ami kicsit lelazit.


A párodnak mondd meg nyiltan, hogy miért vagy ennyire labilis, és kérd meg, hogy segitsen abban, hogy ne legyen ebböl veszekedés.


Sok sikert - egy exdohányos.

2012. aug. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nemvagyok az elektromos cigi híve mert nekem volt akarterőm és egyszerűen csak nem gyújtottam rá. Nekem is szar volt de ha sírógörcsög jönnek rád akkor aztjavaslom próbáld ki az elektromos cigit. Vagy kezdj el sportolni egyél igyál ilyenek.
2012. aug. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazábol pont a neheze közepén jársz!Kitartás,és napról napra könyebb lesz! Sok sikert!
2012. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Emberfüggő. Én úgy tudtam leszokni, hogy hetente egy szállal kevesebb lett a napi adag, amíg szépen nulla nem lett az. Más pedig csak úgy tud leszokni ha 1 hónapig nem rakja le. Neked kell kikísérletezni. A lényeg: Soha ne add fel!


Persze ha alapból le sem akarsz igazán szokni, akkor nehéz lesz, de gondolkozz el. Mit ad neked a cigi és mit vesz el? A pénzed és egészséged! Cserébe azért, hogy van mivel foglalkoznod/figyelmet elterelned 5 percig. Akkor inkább rágózz! ;)

2012. szept. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!