Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Rájöttem hogy senki sem tud...

Rájöttem hogy senki sem tud mondani egy olyan normális okot, amiért cigizik. Szoval mindenki cigizik, de csakmert így jó. Eggyaltalan van haszna ennek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

És annak van, hogy kérdezősködöl? :-)))))

Aki cigizik, az ettől úgysem fog leszokni, egyszerűen egy erős függőség.

Sokaknak idegnyugtató, vagy étvágycsökkentő is.

2012. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Egy osztálytársam anno azt mondta, azért mert megnyugtatja, de továbbra is ő volt a legidegbetegebb az osztályban.


Szóval nincs haszna, csak a dohánygyárak olyan anyagot kevernek a dohányba ami még erősebb függőséget okoz mint a nikotin (az önmagában kevés lenne)és eztán már nem tudnak leszokni. A gyengeségüket pedig mindenféle kamu indokkal próbálják igazolni mint a drogosok.


Én egyébként sosem dohányoztam, szóval nem tudom...

2012. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez az erős dohányosoknál úgy alkul ki, hogy valhol kamaszkorban azt hiszi-és ebbne erősítik akkor egymást kortársaival- hogy ő bizony ettől NAGYOBB EMBER.Jobb fej. Menőbb. - és sajnos, mikor rájön, hogy ez téveszme, már FÜGGŐ. És nagyon nehéz leszokni- ezért megideologizálja- nyugtat, fogyaszt, kell a mozdulat, stb csupa butaság. sajnos. A tüdeje közben olyan lesz a lerakódástól, mint egy szénbánya ürege belül.Kár..
2012. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Nezz utana a nikotin szervezetre gyakorolt hatasanak es akkor rajossz, kedves okoska, hogy milyen testi folyamatok zajlanak le az emberekben cigarettazas utan.


A nikotin ugyanolyan fuggeseget okozo szer, mint a drog vagy az alkohol. A test kivanja a nikotint es ezert mindent elkovet, hgy megkapja. Barki barmit mond, hogy miert dohanyzik, az csak kifogas. Sokkal egyszerubb oka van, a test vagyodik ra es kesz. A test vagyai pedig sokszor erosebbek, mint az elme kivansagai. Vagyis sokan ezert keptelenek leszokni, mert bar szeretnek lerakni a cigit (vagy a piat vagy a drogot), a test akarata erosebb az elme akaratanal.


Ezert van az, hogy parkapcsolatban levo emberek mas emberekkel sexelnek, mert a testuk vagyai utan mennek, a test diktalja a tetteiket es nem az elme (a jozan esz).


Cifra allatok vagyunk, meg kell hagyni...

2012. szept. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, kijavítanálak abbabn, hogy szerintem meg pont az elme kìvánja a dolgot és függeni valamitől csak pszichésen lehet. Ahogy mondod a szexet is, ha jobban belegondolsz, vágysz a másikra, de az elmédben először. Van a jò öreg mondás, minden fejben dől el, de tényleg minden, nemcsak a dohányzás, hanem a fogyókúra, akármi. A szervezet nem függ a nikotintól csak az elméd. Szerinted miért van az, hogy egy dohányos mondjuk kétóránként rágyújt nappal, de éjjel nem kel fel mert elvonási tünetei lennének? Én két hete nem cigizem, könnyedén leraktam, mert az elmémbe úgy raktároztam el a tényt. Ma olyan érzés mintha nem is cigiztem volna soha.
2012. szept. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az elme es a test vagyai kozott nagyon vekony az a hatar, ahol megkulonboztethetjuk, hogy ez elme, ez pedig csakis test.

A test, vagyis a sejtek receptorai igenis rakattannak a nikotinra, nezz utana orvosi jelenteseknek, hgoy pontosan mi jatszodik le sejtszinten.


De vegyuk peldaul az erosebb fuggoseget, pl. a heroint. A test olyan durvan rakattan, hogy ha nem kapja meg az adagot, akkor fizikai jelei vannak az elvonasnak, izzadas, idegesseg, beesett szemek stb. Ez mind a test. Hiaba bika eros akarata van egy heroinosnak, nem fog tudni kontrolban lenni a teste felett, amikor az kivanja a cuccot. Hiaba megy le alfaba es probalja kontrollalni a kezremegest, valoszinu nem fog sikerulni neki.


Elhiszem, hogy erosnek erzed magad es letetted a cigit, gratulalok! En is letettem a drogokat kemeny egy ev hasznalat utan es semmi elvonasi tunetet nem tapasztaltam, de ezek mi vagyunk. A nagy tobbseg nem ilyen eros:( akik nagyon kemenyen ra vannak szokva, azoknak sokkal nehezebb az elme hatalmaval a test felett iranyitast gyakorolni.

szerintem...


Ami pedig az alvas peldadat illeti: Ugyanugy, ahogy alvas kozben a test nem lesz ehes, ugyanugy nem fogja a cigit kivanni, nem azert mert az elme alszik, hanem mert a testnek ezen funkcioi le vannak allva.

2012. szept. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem mindegy,baz+?Úgysem dohányzol.
2012. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat... Utána néztem a nikotin hatásainak , ígynyugtat , úgynyugtat... De inkább leszek egy kicsit ideges , minthogy a vérkeringésem nelegyen normális.

Apropó , ezt is megtudtam: Génkárosodás: Az örökítőanyagban számtalan változást hagy maga után minden egyes cigaretta. Többek között egy speciális gén (p53) is károsodik, mely a rák elleni küzdelemben játszik fontos szerepet.

Szóval ha cigizel , a saját egézségeddel + a jövõbeli gyermeked egészségével is játszol..:)

2012. szept. 8. 11:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokan felkelnek éjszaka, mert éhesek vagy szomjasak, vagy pisilniük kell, mert az a test biológiai részéhez hozzátartozik, de a cigi nem. Nem ugy szulettunk, hogy az elet es a letfenntartashoz szukseged van cigire.
2012. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%

"Rájöttem hogy senki sem tud mondani egy olyan normális okot, amiért cigizik."


Rájöhetnél, hogy egy dohányost sem érdekel, mire jöttél rá.



"Szoval mindenki cigizik, de csakmert így jó."


Fáj?



"Eggyaltalan van haszna ennek?"


Tanulj meg inkább írni.



"köszönöm a válaszokat... Utána néztem a nikotin hatásainak , ígynyugtat , úgynyugtat... De inkább leszek egy kicsit ideges , minthogy a vérkeringésem nelegyen normális."


Legyél. Azt csinálsz amit akarsz. Nem mindenkinek olyan unalmas az élete, hogy a másokén kattog.



"Apropó , ezt is megtudtam:"


De jó neked.



"Szóval ha cigizel , a saját egézségeddel + a jövõbeli gyermeked egészségével is játszol..:)"


Párodnak mondd. Mi közöd más életéhez?



Rájöttél arra is, hogy semmit nem értél el ezzel?

Szia...

2012. szept. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!