Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Azt szeretném mondani, hogy...

Jó pc videok készitö kérdése:

Azt szeretném mondani, hogy amikor legyantáztatom a mellkasom meg a hasam. Akkor pattanások lesznek ott. Tudtommal ez normális és ez 1 nap alatt elmúlik. De nekem nem nekem akkor múlik el amikor vissza nő a szőr. És van erre valami krém?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem befertőződik. Gyantázás előtt én megtisztítom a bőrömet, általában lezuhanyzok előtte (ettől amúgy érzékeny lehet a bőr!). A végén pedig szalicilsavas szesszel törlöm át / fertőtlenítem. Néha így is van, hogy 1-2 pöttyszerű izé megjelenik, de hamar elmúlik. Patikában amúgy Sudocrem antiszeptikus védőkrémet javasoltak, hogy azzal kenegessem pár napig. (De ezt én nem nagyon szeretem, mert egyrészt nem szeretek mindenfélét belekenni a gyantázás után még pár óráig nyitva maradó szőrcsatornába, másrészt azt a krémet nem lehet lemosni.)

Mennyi idő alatt nő vissza? Nem lehet, hogy nagyon sok "mikrosérülés" keletkezik közben? Nem szoktak beleszakadt szálak lenni? Régóta gyantáztatod? Nem írtad, hogy ffi vagy nő vagy-e, illetve mennyi idős. :)

2011. júl. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok. Fiú. És igen gyanta előtt és után megfürdök.
2011. júl. 17. 06:33
 3/6 A kérdező kommentje:
És múltkor volt 1 gyantám. Csak én már előtte leborotváltam magam 2x. És 1 gyanta. És akkor is így volt. De kipróbálom a "Szalicilsavat" Köszönöm.
2011. júl. 17. 06:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Én legelőször patronos gyantát próbáltam ki - csupa ragacs lettem, de a szőr rajtam maradt.

Aztán fórumon ajánlották az X-Epil koloponium mentes, vízben oldódó gélgyantáját (fehér színű, lapos "befőttes üvegben" van, az meg egy dobozban). Először egy félreeső részen próbáltam ki, a csípőmnél (comb teteje), de fél percen elül óriási pirös pöttyök lettek rajtam, mint ha 100 szúnyog csípett volna.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet, hogy érzékeny a bőröd arra a gyantára (jah, amúgy a kozmetikusok sokszor visszaolvasztják és szűrik a használt gyantát(!)).

2011. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kozmetikus vagyok, ezért elmondom nektek, hogy minden kigyantázott szőrszál helyén egy kis sebecske keletkezik ami könnyen begyullad, vagy a visszanövő erős szőrszál kezdi ki a bőrötöket. Én mindenkinek adok VERMIX SZÁRÍTÓKEVERÉKET, VAGY VERMIX TONIKOT. Soha nem gyullad be senki karja , melle. lába,háta, mert erősen fertőtlenít és hűsít is Az Árkád fszt-i bioboltjában, a DM szaküzletekben és a Mediline nagykerben lehet kapni Nem drága és nagyon jó Kozmetikus Kati
2011. okt. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
De a fiúk mióta gyantázzák magukat?
2013. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!