Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnak a 15-16 évesek...

Hogyan tudnak a 15-16 évesek már évek óta dohányozni, illetve ekkorra már a leszokással küzdeni, ha elvileg 18 éven aluliaknak nem adnak el cigit sehol?

Figyelt kérdés
De még ha szerencséjük is lenne néha, azért azt nem tudom elképzelni, hogy 12-13 éveseknek (amikor kb elkezdik) rendszeresen adjanak el cigit, és nemcsak véletlenszerűen. Márpedig aki cigizik, az nem bírja ki hosszabb ideig nélküle. Tudom, mert van/volt a környezetemben rendszeres dohányos. De még ha hetente szívna is vki egy dobozzal, akkor hetente szerencséje van és tud venni cigit, évekig?? Hogy működik ez a cigis gyerekeknél? Erre mindig is kíváncsi voltam. Én 24 éves lány vagyok, sosem dohányoztam, de rendszeresen elkérik a személyimet, ha tréningruhában, többnapos összefogott hajjal megyek akár csak sört is venni (tesco) Olyankor nevetek egyet és odaadom, és élvezem a döbbenetet, ami az arcokra kiül (bocsi, nem néztelek ennyinek, stb). Na de ezeknek mindig szerencséjük van? Vagy az a titka, hogy úgy kikenik magukat, hogy 25-nek nézzenek ki 12-13 éves létükre? És a fiúk? Vagy évekig mindig más veszi meg nekik? Lehet valakit hosszú évekig erre rendszeresíteni?
2009. júl. 31. 12:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Hát először is nem a Tescoba meg a Auchan-ba mennek venni hanem kisebb boltokba. És akár hiszed akár nem az öreg nénik meg öreg bácsik adnak. Sőt még öregnek sem kell lenniük. Hogy miért adnak azt szerintem tőlük kel megkérdezni. És ki mondta hogy a 12-13 évesek 18-nak néznek ki? Senki! Mert nem is nézik annak őket!! Egyszerűen nem foglalkoznak vele. A boltos örül mert elfogy a cigije a gyerek meg nem terjeszti hol kapott mert fél hogy lebukik!! Meg odamegy egy fiatalabb nőhöz/sráchoz és megkéri hogy vegyen. Sok dolog van még...

Én nem dohányzom de sok ember a környezetemben igen...16/L

2009. júl. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Amúgy meg jut eszembe, egyszer hallottam azt is, hogy engem, normál huszonévest azért nem néznek 18-nak se, mert a 18 alattiak néznek ki huszonévesnek (remélem, értelmesen fogalmaztam). S ha egy huszonéves már nem készíti ki magát alaposan, akkor a kikészített kiskorúakhoz képest ő néz ki kiskorúnak. Tehát én a sminket is nagykorúsághoz kötném, nemcsak az alkoholt és a dohányt (mert nem való nekik).
2009. júl. 31. 12:16
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a video TK-ban adnak minden gyereknek és kisebb kcsmákban, 12-13 éves kislányok cigiznek.Én nem cigizek de tőlem is multkor elkérték a személyit mikor vettem egy üveg pezsgőt egyik barátomnak :) Persze én nem kis kocsmákban és video TK ban :)
2009. júl. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
szerintem 2 kilo alapozoval fekete szemekkel felállitott hajjal és 20 centis magassarkuban (amiben persze nem tudnak menni) elég vicesen néznek ki ezek a lányok :)
2009. júl. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

én 24 vagyok, és a teszkóban, meg a nagy boltokban tőlem is elkérik a személyimet, ha cigit veszek....:S (24 vagyok, hangsúlyozom mégegyszer..:D)


a kisboltokban viszont egyáltalán nem, pont a múltkor jött be előttem egy lány, 15-nél tuti h nemvolt több, de kinézett komolyan 20nak, kissebbségi komplexusom lett, hogy bazz, majd 10 évvel vagyok nála idősebb, de én nézek ki fiatalabbnak..:D na de a lényeg h vett 5 doboz cigit, és minden simán ment. se személyi, se utalás arra h van e már 18,. semmi. úgyhopgy ez így működik.

2009. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Első válaszadó: te ezt helyesled?
2009. júl. 31. 12:24
 7/20 A kérdező kommentje:
12:21, na akkor tudod, miről beszélek. Pont így vagyok én is (csak a sörrel :-))
2009. júl. 31. 12:28
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, nem helyeslem,nem én veszem, míg nem én dohányzok addig nem érdekel. Nálunk nincs olyan hogy 20 centis magassarkúban, kint a seggem kint a mellem 13 éves agyonsminkelt lány vesz cigit. Bemegy a boltba a csaj (teljesen normálisan néz ki) és megveszi a cigit. Jó nem egy hatalmas város de azért kicsinek sem mondhatnám hogy azért van ez így. Nem védem őket, sőt a szülőkben találom a hibát, bár kivételek híján ezek úgy hazudnak mint a vízfolyás...
2009. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Már a boltokban sem törődnek kinek adnak el cigit. Nekik ez BEVÉTEL. A gyerekek meg még nem tudják mivel játszanak. Nekik ez menő.
2009. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Először csak azért cigiznek mert felakarnak vágni, utánna meg már teljesen rászoknak...
2009. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!