Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az mennyire gáz, ha néha...

Az mennyire gáz, ha néha befüvezek haverommal?

Figyelt kérdés
A néha alatt kb 1-2 havonta egyszer... Amúgy nem cigizem, meg más drogot sem fogyasztottam, csak füvet...
2012. okt. 4. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele hogy ameddig nem szokik rá az ember, és tényleg csak ritkán (havi 1-2 az azért tényleg nem komoly), addig nincs semmi gond. Tudom nem ugyanaz a kettő, de azért a cigi se a legegészségesebb mégis mindenki nyomja azt is és még kiakadnak ha néha szív az ember egy füves cigit. Néha kell egy kis kikapcsolódás, főleg ebben a nehéz világban.

"bármit" lehet, csak mértékkel.

2012. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Addig nem gáz, amíg csak ilyen ritkán csináljátok. Ha sűrűbben, akkor megnő a veszély a mentális betegségek kialakulására és szinte biztosan szélyiségtorzuláson is keresztülmész. Depressziót, szorongást, paranoiákat, HPPD-t, hosszabb-rövidebb ideig tartó pszichózist, deperszonalizációt vagy akár skizofréniát is okozhat a hosszabb távú használata. Egy pánikroham pedig még a ritka használat mellett is bármikor előfordulhat, ami után szintén előbukkanhatnak mentális zavarok. Egy szóval rottyra teheti az elmédet. Nem mindenkiből hoz ki dolgokat, de sokakból igen. A HPPD-re és a deperszonalizációra nincsen megbízható gyógymód és kezelés, a skizofrénia pedig csak kezelhető, de nem gyógyítható. Kicsit olyan, mint a cigi: ahogy a ciginél minden egyes szál elszívásakor a tüdőrákot kockáztatod, úgy a fűnél az elmebetegséget. Mint ahogy nem feltétlen lesz tüdőrákod a cigitől, úgy a fűtől sem leszel mindenképpen elmebeteg, de benne van a pakliban. De mint írtam, ritka használat esetén erre kicsi az esély. Ha viszont észreveszel bármi furcsát, szokatlant magadban, vagy "más" lesz a beszívás, fontold meg, hogy újra használod-e. Mentális betegséggel élni gyakran sz@rabb, mint testivel.
2012. okt. 6. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Részben igazuk is lehet az előttem szólóknak, Én viszont azt mondom, hogy amíg csak ilyen ritkán van rá alkalom, mondhatjuk egyáltalán nem vagy rászokva, akkor mellőzd azt a 2 havi 1 alkalmat is, mielőtt rászoksz, mert onnan már nincs visszaút. Én nem próbáltam még semmilyen drogot, cigizek sajnos, néha jól bebaszok haverokkal (havi 1-2) és boldogan meg vagyok.
2012. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó,a fűre nagyon de nagyon nehezen lehet rászokni.

Akiben van egy csepp akaraterő az nem is szokik rá,mivel simán megállja,hogy elszívjon egyet.

Nem egy haverom van aki rendszeresen szívott és egyik sem függött tőle.Egy van(sajnos) aki viszont igen,de nem azért mert elvonási tünetei lettek volna vagy ilyesmi,egyszerűen hozzászokott,hogy minden nap elszívott 1-2 cigit(vagy többet)és neki tényleg szokásává vált,ahogy a sima cigi is.



A fű nem okoz függőséget,csak ilyen extrém esetekben!



Kérdező:


Abban szerintem nincs semmi rossz,ha valaki elszív néha egy füvescigit,ellazulsz tőle és röhögsz.Ilyen kis adagokban még hosszútávon sem lesz semmi következménye(ha nem futsz össze rendőrökkel). Én nem szoktam füvezni és alkoholt sem iszom túl gyakran,de én inkább azt legalizálnám,mint az alkoholt.Ennek az az egyszerű oka van,hogy még SOHA nem hallottam olyat,hogy valaki beszívott és megverte a családját stb...HÁNY EMBER LESZ AGRESSZÍV AZ ALKOHOLTÓL? Van olyan ember akinek teljesen megváltozik a személyisége a szesztől!Előbb okoz függőséget,mint a fű és családok mehetnek tönkre emiatt!



A tévében amiket lehet látni,hogy füvescigitől kiugrottak az ablakon stb...az egy hülyeség és a hozzá nem értő embereket be is tudják vele etetni! Azok vagy nem füvet szívtak,vagy a fű mellé szívtak,ettek,lőttek még valamit!

2012. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!