Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mondjatok légyszi dohányzásról...

Mondjatok légyszi dohányzásról való leszokási "praktikákat"! Akiknek sikerült leszokniuk (az akaraterőn kívül persze) h csináltátok?

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Javaslom Allen Carr valamelyik könyvét. Én a "Rövid úton leszokni a dohányzásról" hatására hagytam abba 11 év után.
2012. okt. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Józan" pillanatban párommal megbeszéltük hogy nincs több cigi,ő "felügyel" rám.Eltüntette az összes cigit,hamust,kerültük a dohányzós helyet,rámszólt ha hisztiztem a cigiért,elvonta a figyelmem.

Kb 2 hónapig volt rossz,kellett hozzá hogy párom jól kezelje a hisztimet,és akkorse engedje hogy rágyújtsak ha mondtam hogy nem érdekel már a leszokás (kivette,eltörta a doboz cigit amit sutyiba vettem).

Most már másfél éve nem gyújtottam rá,már zavar a cigifüst.

Ma is csak megköszönni tudom neki.

35/F

2012. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én a fokozatos megvonás taktikát alkalmaztam: először csak a gyengébb hatóanyag-tartalmú cigivel helyettesítettem a régit, megszokott, erősebb változatot. Amikor már abból elértem a leg-gyengébbet, akkor kezdtem el a napi mennyiség csökkentését: "várj még vele 5 percet" módi. Majd kiadagoltam magamnak, hogy d.e. ennyi, d.u. ennyi, és ez mindig csökkent.


Azzal, hogy nem egyik napról a másikra tettem le, a szervezetem fokozatosan szokott hozzá, hogy egyre kevesebb nikotint kapott.

Elmaradtak az elvonási tünetek, és amikor végleg letettem, az sem zavart, hogy akivel éppen beszélgetek, az szívja-e mellettem vagy nem. Ezt tudom mindenkinek ajánlani!

2012. okt. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Tegnap volt napra pontosan 6 hónapja, hogy elszívtam az utolsó szál cigimet, és azóta sem, de nem is kívánom!

2012. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valójában nem én, hanem párom dohányzik. Többször megpróbálta mar letenni, de 1 napnál tovabb sosem bírta... Próbáltuk a fokozatosság elvét alkalmazni, de ég ido után nem bírta... Ha segítő szándékkal szólok neki, azt meg csak piszkálásnak veszi... Eleg fiatal Még és nem szeretnèm ha később nagyobb baja lenne...

Tudom h a leszokást nem lehet erőltetni, de nagyon aggodom érte..

2012. okt. 10. 11:39
 6/11 anonim ***** válasza:
a legjobb barátnőm egy cigi helyett egy túrórudit evett...:) mert az a kedvenc édessége...leszokott és csak 2 kg-ot hízott...azóta sportol és már le is fogyta ;)
2012. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én leszoktam 3 hónapra,de visszaszoktam.Most úgy tartom kordában magam,hogyha túltennék a napi cigimen(4 szál),akkor megfogom és eltöröm,miután meggyújtottam.Amúgy a leszokást is így kezdtem el,hogy az összes létező cigimet kettétörtem és kidobtam a kukába.
2012. okt. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Semmi mást nem kell tenned, mint hogy rávedd a párodat, hogy olvassa el ezt.


[link]


Ez egyike az első hozzászóló által említett író könyvének. Én "csak" öt és fél éve dohányoztam, de már odáig jutottam, hogy fél napot sem bírtam volna ki nélküle. Főként az anyagiak ösztönöztek, hogy tegyem le, de nem tudtam, hogyan álljak neki. Aztán rátaláltam erre a könyvre.


Ha a párod nagyon szkeptikus lenne a könyv iránt, vedd rá, hogy legalább a bevezetőt olvassa el.

2012. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én tavaly októberben szoktam le 15 év dohányzásról és napi egy-másfél doboz cigiről 2 hét alatt.

Két módszert ötvöztem - máig sem tudom melyik volt hatásosabb - az egyik Allen Carr könyvének olvasása és CD-inek hallgatása a másik egy CHAMPIX nevű gyógyszer szedése.

A CHAMPIX egy vényhez kötött leszoktató gyógyszer, nagyon jó volt már a szedését követő harmadik napon érdektelenné vált a cigi - szívtam de nem éreztem semmit. Az utolsó napon (7.) csak azért gyújtottam rá hogy végre elfogyjon a négy nappal korábban vásárolt cigaretta.

Egy éve tiszta vagyok, nem hiányzott egy percet sem és nem zavar ha az arcomba fújják a füstöt.

2012. okt. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"Aminek ellenállsz, az erőre kap azáltal, hogy figyelmet szentelsz neki!"
2012. okt. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!