Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik a károsabb? Ha rendszer...

Melyik a károsabb? Ha rendszertelenül szívok kevés cigit vagy ha rendszeresen sokat?

Figyelt kérdés
Egyik barátom mondta h inkább szívjak el naponta 1 dobozzal minthogy össze-vissza szívok egy pár szálat mert az sokkal károsabb.Pedig nagyon keveset szívok van h naponta csak 1-2 szálat,de olyan is van h 2-3 hétig nem szívok semennyit aztán egy hétig megint...Ez tényleg károsabb lehet??
2009. aug. 9. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem összességében nézd a dolgot.Ha 1doboz/nap,az kb.:570 száll/hónap;ha mondjuk 3 száll/nap,az kb.:90 száll/hónap.

Ez akkora különbség,hogy szerintem egyértelmű.Meg aztán a pénztárcádnak sem mindegy.

2009. aug. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok

És kérdésedre válaszolva,szerintem a barátod elég nagy hülyeséget mondott.

2009. aug. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az a baj, hogyha most még csak naponta 1-2 szálat szívsz, akkor ezzel szépen rászokik a szervezeted a nikotinra és egyre többet-többet kívánsz majd...

A nikotinnak ez a hatása!!! (Állítólag a dohánygyárak is tesznek valamit a cigikbe, amik ezt a hatást fokozzák, hogy minél több cigit vegyenek a Vevők)...


Most még le tudnál szokni, a szervezetbe még annyira nem épült be a nikotin, ha 2-3 hétig is kibírod nélküle!!!


Gondolj bele : minden egyes cigarettában x-mg nikotin, x-mg kátrány, x-mg szénmonoxid és legalább 40 féle rákkeltő anyag van...

Ha naponta 2 szálat szívsz el, akkor naponta 2x-es mennyiség jut ebből a szervezetedbe, ha naponta 1 dobozzal szívsz el, akkor naponta 20x-os mennyiség!!! 8-o


Szerinted melyik károsabb??? 8-[


A káros anyag tartalom rajta van a cigis dobozodon, nézd meg, hány mg nikotin és kátrány van 1 szál cigidben!


Nem tudom, mennyire szeret téged a barátod, de ha valóban szeretne, akkor lebeszélne még arról a napi 1-2 szálról is, én meg még az ellenségemet sem beszélném rá arra, hogy NAPONTA szívjon el 1 doboz cigarettát! 8-[


És akkor ez "csak" a káros hatása...


Most számold ki, mit jelentene számodra anyagilag, ha rászoknál a napi 1 doboz cigarettára :


1 doboz (átlagos, olcsó) cigaretta = 600 Ft

1 napi adag = 600 Ft

1 heti adag = 7x 600 Ft= 4200 Ft

1 havi adag = 30x 600 Ft = 18000 Ft!

1 éves adag = 12x 18000 Ft = 216000 Ft !!!!


Még most gondold végig, amíg nem szoktál rá a cigire, mert ha már rászoktál és megőrülsz a hiányától, attól kezdve nem tudsz mit csinálni! :-[


Ha rászoksz, akkor iszonyú nehéz leszokni róla, nézd meg mit kínlódnak sokan évekig, és nem is sikerül mindenkinek...

2009. aug. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Azt tudom h ha többet szívok az egyértelműen károsabb csak pont azt mondta a barátom is h aki napi egy vagy fél dobozzal szív az legalább rendszeresen szívja én meg csak néha néha 1-2 szálat..de én sem tom h az miért lenne károsabb.

2009. aug. 10. 17:41
 5/5 anonim válasza:
én néha elszívok esténként 2-3 száll cigit, néha meg nem, pedig 10 évig nem dohányoztam, de napközben nem kívánom, és este is csak akkor ha piálgatunk haverokkal barátnőkkel
2009. aug. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!