Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van az, h 13 éves...

Miért van az, h 13 éves léttemre a baráti körömben szinte már mindenki rendszeresen cigizik?

Figyelt kérdés
Miért hiszik azt hogy ez annyira menő ? :S Csak mert mindenki fulladozik meg szédül miatta... amikor rákérdezek annyi a válasz : mert jó. Ha majd ,,meghalnak" egy száltól akk abban mi a jó?
2010. júl. 6. 23:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
97%

Mert fogyatékosak.

17 vagyok, ez idős koromban max 2-3 szálat szívtam el haverokkal, mégis megtudni hogy milyen de meg se fordult a fejemben hogy rászokjak.Az egyik legértelmetlenebb dolog amit csinálni lehet szerintem, fizetsz azért nem is keveset hogy tönkreb@szd a tüdőd.

2010. júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én viszont nem cigizek, nem is akarok ( legalábbis még pár évig)...de mindig kínálgatnak is, anyáék meg számon is kérik rajtam h miért van ilyen szagom :S rettenetesen idegesítő
2010. júl. 6. 23:35
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Kicsi csillag, ha nem tetszik, nem kell ilyen társaságban lenni. nem tiltakozhatsz annyira, ha mindig kínálgatnak, ha nekem azt mondják, hogy nem, akkor feldolgozom, a cigi nem olcsó mulatság, hogy csak úgy mindenkinek körbekínáljam.


Vagy megszok, vagy megszöksz. Egyébként egészen addig, amíg nem leszel függő, úgysem értheted meg, nincsen az az ember, aki elmagyarázza, mit érez egy nikotinfűggő.

2010. júl. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a legtöbb ilyen azért szokik rá,mert menőnek érzi ettől magát.de van olyan is,aki azért,hogy ne lógjon ki a társaságból.én is azért szoktam rá(pont 13 évesen),hogy ne lógjak ki a társaságból.egyszer észbe kaptam,és rájöttem,hogy már egymás után veszem a cigit,ha nem szívom,hiányzik.aztán elegem lett ebből a "menő" bandából,ott hagytam őket,és egy időben a cigit nagyon szégyelltem,csak a legjobb barátnőm és a barátom tudott róla.később megtudta az egész osztály,és nem éreztem magam menőnek,pedig az osztályban is páran cigiztek,és ők menőnek tartják.mostmár nem szégyellem,de büszke se vagyok rá.

19/L

2010. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha majd ,,meghalnak" egy száltól akk abban mi a jó?

nem halsz meg egy száltól! ilyen a világtörténelemben még nem történt! De azért ne szokj rá!

2010. júl. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem, azt úgy értettem h 1 száltól is rosszul vannak x)
2010. júl. 10. 00:11
 7/11 anonim ***** válasza:

én 21/F vagyok, kolis vagyok még középsuliba volt barátnőm cigizett aztán néha megkínáltak és előbb utóbb addig nem volt baj míg meg nem vettem az első doboz cigim.. most egyetemista vagyok és koliba amikor unatkozok nem ritkán van ilyen, mindig kimegyek rágyújtok meg amikor bulizok akkor is, de most vége van a sulinak és már egy hete nem gyújtottam rá:D nem is akarok(szüleim nem dohányoznak és nem is nézik jó szemmel ha én rágyújtok)

am csak addig szédülsz tőle amíg kezdő vagy utána megszokod veszed az erősebbet aztán már azis kevés egyre többet szívsz már csak megszokásból is...

valaki azt mondja h megnyugtatja, lehet van benne igazság de ha valaki aztmondaná h engem az nyugtat meg ha gondolok valami szép emlékre vagy szép tájra..

egyébként ha 3 hétig kibírod cigi nélkül akkor kiürül a szervezetedből a nikotin és nem is kívánhatod max csak megszokásból, olyankor már nem hat a nikotinfüggőség

2010. júl. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ott kell hagyni azt a baráti kört, keress olyan klikket ahol elfogadnak, és nem kényszerítenek rá semmire. Egy barát meghallgat, egy barát tanácsot fogad el, egy barát nem erőltet semmit. Ha meg nem teszi, nem igazi barát. Nehogy már te menj oda pitizni.
2010. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
je! végre egy normális ember! ne is szokj rá, hülyeség. szerintem bármiféle függőség nevetséges. a gyengeség jele, hogy legyőzi őket egy kib*szott cigaretta. undorító.
2010. júl. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

énis tizenhárom éves vagyok, az én volt osztálytársam tizenegy(!) éves kora óta cigizik. a saját korosztályában senki sem fogadta be, mert kicsit ducibb volt, és h a nagyobbak közt beilleszkedjen, dohányozni kezdett. amikor megtudtam, teljesen leesett az állam.

egyébként meg mkinek a saját dolga, hogy milyen módon pusztítja a saját testét, szive joga kirohasztani a tüdejét, mindenesetre, ha te nemszeretnél dohányozni, eszedbe ne jusson rágyújtani, csakmert mások aztmondják "csak ettől leszel menő, enélkül lúzer vagy"

én személyszerint nem ajánlom, de ha vki kipróbálja, attólmég nem lesz függő, semmi baja nem lesz.

2010. júl. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!