Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért szokták az első szál...

Miért szokták az első szál cigit fordítva visszatenni a dobozba felbontás után, és azt hagyni utoljára?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ilyet még sosem láttam
2012. nov. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is új.
2012. nov. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Az első szál: ötletem sincs.

De egy másik verzió lehet: hogy egy másik fajta cigije is van az illetőnek, és ugye ha pl a füstszűrője is egyforma, akkor így különbözteti meg.. :)

2012. nov. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
első vagyok én sem hallottam még róla, ez egy babona féleség, az a szál amit kivettek és megfordítottak "szerencsét hoz"
2012. nov. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerencseszálnak hívják. Valakit megkérsz (barátod, ismerősöd akárki) hogy vegyen ki egy szálat és fordítva rakja vissza. Ennyi.
2012. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Anno tiniként(20éve) láttam egyik havernak, s mikor kínáltuk egymást, valaki azt vette volna ki rászólt, h ne azt, h azt utoljára szívja majd el, az a szerencseszál. Aztán mi is átvettük tőle ezt a szokást.:)
2012. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Br3nor válasza:
Ha jól tudom a Lucky Strike cigiből indult ki ez a szokás. Amikor bejött még nem volt betiltva a füves cigi és minden dobozban volt egy szál ami nem sima hanem füves cigi volt. Gondolom szag alapján felismerték melyik az és így jelölték meg, aztán amikor megszűnt a szokás megmaradt
2012. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
luckyba soha nem volt füves ez csak egy legenda
2012. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!