Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kérhetnék e tippeket milyen...

Kérhetnék e tippeket milyen modszerek vannak a dohányzás leszokásárol? Mit tehetek ha rám jön az a bizonyos nem birom tovább, rágyujtok.

Figyelt kérdés
Többször probálkoztam,sajnos sikertelenül,de ugy érzem hogy tényleg le akarok szokni!Én a kiegészitő modszerekben nem hiszek,bár még nem probáltam öket.Érdekes hogy a munkahelyemen napi 8 és fél orában egyszer lehet dohányozni és ott teljesen jol kibirom.Általában azzal van a problémám hogy reggel felkelek és ez az elsö,kávé-cigi ,most ugy érzem nagyon eltökélt vagyok,szeretném sportra "lecserélni"ezt a szokást.Kérem csak olyan irjon aki valoban segiteni akar!

#leszokás #Dohányzásrol
2012. nov. 26. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne.
2012. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egyszerűen ki kell bírni. máshogy nem lehet, semmilyen segédeszközzel sem.
2012. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Fejben dől el az egész! Igaz kv mellé tényleg jól esik,meg kaja után is néha de ha eldöntöd h leszoksz akkor megálod és nem gyujtasz rá. Nemtudom hogy mennyit szívsz 1 nap de ha az " 1ik napról a másikra való letétel nem megy akkor fokozatosan csökkentsd a napi "adagot" és szép lassan egyre kevesebb kell majd. Vagy ha így se megy akkor lehet kapni gyógyszert ami pótolja a nikotin hiányt és a szervezeted nem kívánja majd. Sok sikert!
2012. nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
szotyi,mogyoró,valamire szokj rá.fokozatosan nem tudta letenni a környezetemben senki,reggel felkelsz és nem gyujtassz rá,én mindenfélét magyaráztam magamnak,hogy fáj a fejem tőle szédülök meg ilyesmi mindenre ráfogtam a cigit.bemagyaráztam magamnak,hogy rossz!nehéz lessz de tényleg agyban kell eldöntened a dolgot.egyébként ha fél napig nem gyujtasz rá baromi rosszul tud esni 1 slukk gondolj erre hogy nem is esik jól.kitartás ez egy nagy harc ami tényleg miattad van az egészségedéert!!hajrá én szurkolok
2012. nov. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Apám 16 éves korától dohányzott 30 éves koráig. egyik napról a másikra szokott le, méghozzá úgy, hogy egyszer rosszul lett, másnap elment az orvoshoz, aki azt mondta neki, hogy a dohányzástól lett rosszul és, ha folytatja meg is halhat. Soha többet nem gyújtott rá.

Én akkor még nagyon kicsi voltam, szóval nem tudom keresett-e pótlékot helyette, de ő és anyám állítása szerint nem. Egyszerűen halálosan megijedt és eldöntötte, hogy fontosabb neki az egészsége az élete, mint a cigaretta.

Ebből kiindulva az akaraterődet esetleg stimulálhatod azzal, hogy "szugerálod magad, hogy az egészség a legfontosabb a világon és te élni akarsz, és nem akarsz a cigi miatt mindenféle betegségekben szenvedni x év múlva, amikor már késő..." Persze pozítivan fogalmazd át, és reggel, ha fölébredsz, akkor amikor rád jön, mond, hogy nem erős, vagyok, az egészségem a legfontosabb és öltözz gyors föl fuss két kört aház körül, amikor már nem fogsz ettől kifulladni, hanem élvezni fogod és könnyedén megy, akkor már nem is fog eszedbe jutni a cigi :-) (ja persze korábban kel kelned :-(.

2012. dec. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kel kelned = kell kelned. bocs
2012. dec. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Coulumbo válasza:
Szerintem csak úgy lehet ha erős vagy... A gyengèk hitegetik hogy kevesebbet szívok el. Én leszoktam elsőre 10 év után egyik napról a másikra. Még akarat erőm se volt, hisz olyan voltam mint minden függő. Ezt a második nap kezdtem el érezni. Rosszul voltam, szédültem, kellett nagyon a cigi. Mondtam is magamba h csak egyet és kész. De nem tettem meg. Bármennyire is kellett, nem vettem ki egy cigit sem. Legjobb dolog ami segített az a folyamatos figyelemelterelés. Tv, netezés, pc jàték, főzés akármi csak kössön le. Sok sikert hozzá, nem kis harc lesz mondjuk én a kàvét is letettem a cigivel együtt, hogy lecsereljem a megszokott életvitelt. Remélem segítettem, mégegyszer sok sikert!
2013. jan. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex. ***** válasza:
Szerintem gyújts rá egy benzinnel teli tartály kellős közepén. Garantáltan leszoksz.
2013. márc. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!