Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen hatással van a dohányzá...

Milyen hatással van a dohányzás hosszútávon az agyra? Valóban csökkenti a felfogás sebességét és az intelligenciát? Továbbá milyen hatással van a szívre?

Figyelt kérdés
Valaki, aki hozzáértő, írjon pár igazságot, ugyanis mindenhol kizárólag a tüdővel és keringési rendszerrel kapcsolatos negatívumok vannak felsorakoztatva, szerintem viszont nem ez az elsődleges veszélyforrás.

2012. dec. 7. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

A nikotin hatása a testre és a pszichére


A füsttel belélegzett szénmonoxid közvetlenül rontja az agy, az izmok oxigén ellátását. A dohányosok vérében az érelmeszesedést okozó zsírok és koleszterin tartalma is magasabb. A nikotin közvetlen hatásánál fogva is szűkiti az ereket, emeli a vérnyomást és fokozza a szívritmust. Dohányosok körében gyakori az alsó végtagok ereinek szűkülete, és a szívinfarktus is sokkal gyakoribb. A daganatos betegségek gyakorisága dohányosok körében jóval magasabb, mindenek előtt a tüdőrák gyakorisága. Bizonyított, hogy a tüdődaganat keletkezésében a nitrozourea és egyéb a kátrányt alkotó anyagok felelősek. Gyakorik az ajak, a száj, a gyomor, a gége és a nyelőcső rákja is, de bizonyítottan gyakoribb a hasnyálmirigy- és a hólyag daganata is a dohányzók körében. A nem daganatos tüdőbetegségek is jóval nagyobb arányban fordulnak elő, ennek oka a tüdő rugalmas rostjainak pusztulása. A rugalmatlanná vált tüdő kitágul, a betegség neve az emfizéma, azaz tüdőtágulás. A roncsolt keringésű tüdő előbb vagy utóbb a szívet is megterheli. A szívelégtelenség oka elég gyakran elsődleges a dohányzás okozta tüdőártalom.

2012. dec. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Ne törődj ilyen marhaságokkal. Igaz, a nikotin árt az agynak, a tüdőnek, a vesének, a nemi szerveknek. Valójában mindennek, amiben vékony, finom hajszálerek futnak. Mert ezekbe a szervekbe nem jut elegendő vér. Legelőször a nemi szervekben, a vesékben okoz látványos kárt. Az agyban is, de ott nem látszik. Annyira.

De kb ezek a tünetek csak 30 felett jelentkeznek. Addig éld az életedet. Később meg még messze van..

2012. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egyeni fuggo, hiszen vannak tudobetegek, akik soha eletukben nem gyujtottak ra, mig a kornyezetemben is tobb dohanyos van, nem fiatalok, akik soha nem voltak betegek pl., viszont minosegu cigarettat szivnak pl. Az eletmodtol fugg inkabb, ahol ez nem megfelelo, ott mar gyorsabban fog artani minden, viszont ha megfelelo eletmod, etkezes, rendszeres mozgas stb., itt mar kevesbe fog a cigaretta is artani, mivel egeszeges szervezetrol van szo, s nem beszelve a stresszrol, amit szinten tudni kell kezelni, elfogadni, mivel nem mindegy, hogyan gyujtanak ra, megkivanjak, de nyugodtak, vagy pedig remegve, idegesen szivjak egymas utan stb., itt mar artani is fog.
2012. dec. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
pusztítja az agysejteked, a szénmonoxid miatt.
2012. dec. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, gyorsan teljesen agyalágyult leszel a cigitől, inkább legyél alkoholista, az tuti előbb elhülyít, és nincs kérdés.

De komolyan. Több 70-80 közötti, mai napig élénk szellemi képességekkel bíró, dohányzó orvos-tanár-jogász-mérnök ismerősöm van. A cigi ártalmas, és a fentebb felsoroltak igazak is, de a dohányzástól agyalágyult még senki sem lett.

2012. dec. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
agyalágyultságról senki nem beszélt, mivel ilyen hülyeségeket beszélsz, te nyilván cigizel :D
2012. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hülye kérdésre hülye válasz. "Valóban csökkenti a felfogás sebességét és az intelligenciát?" volt a kérdés, amire válaszoltam. Olvasni tudni kéne, aztán beszólni, kedves, nyilván nemdohányzó barátom!
2012. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Több 70-80 közötti, mai napig élénk szellemi képességekkel bíró, dohányzó orvos-tanár"


Igaz, én nagyapával, meg dédapával hallottam... Viszont azt senki sem említette, hogy 10x több hal meg, mint túlél..

2012. dec. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem vagyok a barátod, és az én dolgom, hogy dohányzok e vagy nem, és pont azért írtam hogy pusztítja az agysejteket, hogy képben legyen, és ne keverje össze a felfogás sebességének csökkenésével. de te okosabb vagy, olvasni tudsz nem úgy mint én, csak az értelmezni nem tudod, amit elolvastál :/
2012. dec. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!