Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 12 éves korom óta cigizek....

12 éves korom óta cigizek. Most elhatároztam hogy megváltozok. Hogyan szokhatnék le? 14/L

Figyelt kérdés
12 éves koromban meghalt egy személy akit imádtam és el kezdtem cigizni. Nem érdekelt hogy mit mondanak a szüleim, vagy hogy megbüntettek ezért. Eleinte csak 4 szál ment el naponta de egyre több lett, és most már majdnem egy dobozzal elszívok egy nap alatt. Múlt héten kiolvastam egy könyvet ami nagyon tetszett, az életről szólt. Ennek a könyvnek a hatására elhatároztam hogy megváltozok. Eddig rocker voltam. Feketébe jártam, bőrdzsekibe, szegecses karkötőben, bakancsban stb. DE most már úgy érzem kicsit jobb, mintha már túl lennék a legnehezebben és végre van valami amit el akarok érni az életben....Le szeretnék szokni, de nem megy. Attól tartok, hogy nem csak arról van szó hogy rá van szokva a szervezetem, hanem hogy amikor eszembe jut az a személy akkor eddig automatikuson a cigihez nyúltam, de most is hogy ő rá gondolok még kicsit sírok....szóval inkább az a baj hogy nem tudom mit fogok csinálni ezentúl ha megint eszembe jut, megint kiborulok...olyankor rágyújtottam. Volt hogy egy óra alatt elszívtam 10-et mert annyira sírtam, hogy csak addig voltam nyugiban amíg szívtam. Szerintetek jól döntöttem hogy leszokok? Nem néz ki úgy mintha már nem is szeretném azt a személyt, mert már nem cigizek miatta? Tudom hogy ez elég hülye kérdés volt, de van benne ilyen érzés is. Hogy és mit kéne tennem? (bocsánat hogy hosszú lett a magyarázat)
2012. dec. 14. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyamatosan a vigaszhoz társítod, akkor az életbe nem szoksz le.
2012. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó döntés, és hidd el hogy ennyi idősen sokkal könnyebben fog menni a leszokás mint a felnőtteknek.
2012. dec. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jól teszed, hogy leszoksz! Lehet tudni, hogy mégis ki az a személy, akinek a halála miatt cigihez nyúltál???
2012. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A legjobb barátom volt, születésem óta ismertük egymást és állandóan együtt lógtunk. Ő 3 évvel idősebb volt nálam és fiú. Emiatt mindenki azt hitte hogy járunk, gyakran kézenfogva sétáltunk , tényleg olyan volt mintha jártunk volna de ezt csak mi érthetjük. a mai napig érzem az érintését :( Nagyon nagyon hiányzik. Amikor meghalt olyan érzés volt mintha kiszakadt volna minden belső szervem, a szívemmel együtt és csak muszájból éltem.
2012. dec. 14. 14:50
 5/6 anonim válasza:
Részvétem a legjobb barátod miat :( de jól teszed ha leszoksz :) én is kicsit rászoktam 13 évesen de aztán leszoktam mer barátom utálja :)
2012. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 10 éve vesztettem el a legjobb barátnömet, de nem telik el úgy nap, hogy ne gondolnék rá, néha még én is sírok, de már nincs fájdalom, "csak" hiányzik. Szóval tudom mit érzel. Gondolj arra, hogy a barátod sem akarná, hogy így tönkre read magad. Neki sajnos csak ennyi adatott, te viszont még itt vagy, ezt becsüld meg. Élj teljes életet helyette is. Egyébként szakember segítségét kérték a szüleid, hogy fel tudd dolgozni ezt a traumát? Ha nem, akkor itt lenne az ideje.
2013. jan. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!