Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi ideig vannak nikotin...

Mennyi ideig vannak nikotin elvonási tünetek, ha 15 éves korom óta dohányzom? 23/F

Figyelt kérdés

Sikerült végre 1 teljes hétre abba hagynom a cigit.. Még néha eszembe jut de annyira már nem durván mint az első 3 napban. Mikor fog teljesen kimenni belőlem az elvonási tünet?Mert én azt hallottam,hogy 3 hét és a végén amikor kiürül teljesen a testből akkor van még egy nehéz időszak.

Másoktól meg azt,hogy 1 hónap vagy 3 hónap is lehet...

Olyan válasz érdekelne aki leszokott már.


2011. nov. 1. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 1 hónap után már jobban éreztem magam , megszűnt a sok köhögés , én is 15 éves koromban dohányoztam 18 éves koromig.
2011. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen hagytam abba a dohányzást amit 16-17 évesen kezdtem ha jól emlékszek még rá. Nekem az 1. hét könnyű volt, a 2. hét is el ment, a 3-4. héten eléggé szenvedtem miatta, és akkor ugye sokszor volt olyan hogy a számhoz nyúltam. Ez egy kis idő után elmúlt utána néhány nappal később ismét előjöttek a elvonási tünetek hogy rá kéne gyújtanom meg minden, volt is a fiókomban még egy fél doboz cigi, ha nagyon muszáj lenne rágyújtanom, de szerencsére nem került rá sor. Így azt a doboz cigit 2,5 hónap után oda adtam a párom öccsének. És most karácsonykor lesz 2 éve hogy nem gyújtottam rá, ha jól emlékszek.
2011. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem köszi a válaszokat.

Szóval akkor kb 1 hónap + egy két nap még.

2011. nov. 1. 16:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Apum 20 év után szokott le, de kellett valami pót cselekvést találnia, mert anélkül nem bírta. (amikor rágyújtott volna mindig bekapott egy rágót és addig rágta erőteljesen, amíg "el nem felejtette" hogy rágyújtana)


Saját véleményt sajnos nem tudok mondani. Talán könnyebb úgy, ha fokozatosan szokik le az ember, így nem olyan éles a váltás. Sok sikert, jó úton jársz, csak tarts is ki! :)

2011. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hű a fokozatos út az nem jött be nekem... Nem bírom betartani.

Nekem ezaz azonnali módszer segített.

Egyébként köszi a biztatást meg a választ is!

2011. nov. 1. 19:11
 6/9 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Egy cipőben járunk... Én 6 évnyi dohányzás után most lesz lassan 2 hete, hogy nem gyújtottam rá. Az első 3 nap nekem is nagyon rossz volt, de utána mindig csak egyre jobb. Egyébként azt mondják, hogy az első 1 hónap a kritikus, azt kell kibírni.

Tartsunk ki! :)

23/N

2011. nov. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

2 hetét! Nah az szép. Gartula.

Sok sikert neked is!

Én azt szoktam felhasználni,hogy ha már eddig kibírtam akkor nem rontom el egy cigivel az eddigi eredményeimet.

2011. nov. 1. 23:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ha egyszer elkezdem a leszokást akkor vagy végig csinálom majd agy nem, de azokat a kínokat én nem akarom mégegyszer átélni:D
2012. jan. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem ez a 2. napom hogy nem gyújtottam rá (azaz rágyújtottam, de 2 nap alatt csak 3 cigi, ahhoz képest h napi 1 doboz is elment szerintem elég jó...) én jelenleg nagyon szenvedek, és állandóan kajálnák, és már azon gondolkodom h inkább cigizek mint hogy ennyit kajáljak! segítsetek mit tegyek???
2012. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!