Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha elszívok egy szál cigit...

Ha elszívok egy szál cigit attól még nem szokok rá ugye?

Figyelt kérdés

2012. dec. 15. 22:12
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
95%
az első után könnyen jön a második, meg a sokadik, közben mondogatod magadnak, hogy bármikor abba tudnám, hagyni, csak jól esik. Azután észreveszed, hogy egyre több fogy belőle, abbahagynád, de már nem megy ...
2012. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolytalanul szeretnék válaszolni, azt írnám, hogy attól függ, mekkora az a cigi, és hogy mi van benne. :)


Komolyan:

Nem helytálló az, hogy a függőség kialakulása csupán akaraterő kérdése (az már inkább a leszokásé). Azt is tudomásul kell venni hogy van egy csomó egyéb tényező.

pl. korábban voltál-e bármilyen szenvedélybeteg, ha igen, gyorsan kialakulhat (nem csak a nikotintól hanem alkoholtól, koffeinről, drogtól, szerencsejátéktól, stb. is beszélek)

Az is befolyásoló tényező, hogy a környezetedben mennyi szenvedélybeteg van, és hogy a családodban mennyi van, volt. Az kiemelten kockázatnövelő tényező, ha az anyukád veled való terhessége ill. szoptatásod ideje alatt dohányzott.

A legelső cigarettától nagy valószínűséggel nem alakul ki függőség, a kíváncsiságot megértem, de tény, hogy nehéz felismerni önmagunkon a szenvedélybetegséget.

Kipróbálás előtt azt is mérlegeld, hogy vannak olyan betegségek, amelyek rosszabbodnak a cigaretta (vagy más szerek) hatására.


Azt is fontos tudni, hogy minél fiatalabb korodban lesz valaki alkalmi vagy szenvedélydohányos, annál súlyosabb egészségügyi következményei lesznek.

2012. dec. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
100%

El se kezd. 30 éve dohányzom, az első szál elég volt a rászokáshoz. A függőség kialakulásához - legyen az drog, cigaretta, alkohol -, nem feltétlen kell többször nekifutni ezeknek. Bármilyen hajlamosító tényező közrejátszhat, akár tudtodon kívül. A függőség közel olyan, mintha a vegetatív idegrendszerre lenne hatással. Ezen rendszer felel többek között a légzésért, anyagcseréért - ezeket nem tudod szabályozni, levegőt veszel, ver a szíved, stb...ezért nem lehet "leszokni", csak abbahagyni. Az alkoholista, ha nem nyúl többé italhoz, az nem antialkoholista lesz, hanem 'nem ivó' alkoholista.

Ne kezd el. Sem nagyobb, sem több nem Leszel ettől. Ha a környezeted ezért "lenéz", leszól, azt simán átugorhatod, mint érdektelent, mert nem ez határoz meg Téged.

2012. dec. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
nekem 3 hónapig napi egy szál volt aztán lett kettő 1 hónapig három majd öt szál nyolc és most kezdem lerakni mert már sajnálom a pénzt kidobni rá és a betegségek is eléggé szarok . am egy száltól még senki nem szokott rá szerintem de ez emberfüggő haverom napi 1 dobozt elszív bulikon am meg semmit másik haverom meg 2 hét alatt rá kattant
2012. dec. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Az első lépés után jön a második, és utána járás lesz belőle.....végül is a dohányos is ember, csak nem olyan sokáig
2012. dec. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a vélemények nem fognak téged befolyásolni abban, hogy mit teszel. Belül kell hogy érezd, akarod vagy sem. Én ma biztos hogy nem szívnám el az elsőt sem, mert rászoktam. Szüleim kérték hog ne tegyem, de okoskodásnak gondoltam. A társaság volt a meghatározó. Ők már sehol nincsenek, a bagó maradt.
2012. dec. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudom, hogy elszívjam-e azt a cigit. A vélemények is befolyásolják, mert titeket nem ismerlek, és a haverjaim minden hülyeséget csináltak már. Szóval... Lehet hogy most a ti véleményeteken múlik a fél életem.. :)

Am meg : Holnap Világvége-élő közvetítés az RTL-en, másnap ismétlés a Cool-on :D

2012. dec. 20. 22:05
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
egyetlen egytől nem fogsz:) én is kipróbáltam anno, sőt néha cigiztem is haverokkal, de soha nem kívántam a cigit:)
2012. dec. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szívd el nyugodtan...ha kívánni fogod később, akkor örök függő leszel, ha megundorodsz, akkor hurrá! nem szoksz rá...

a cigi amúgyis egy szertarás...tudod...ülve, kávéval...

2012. dec. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szabó Simon ***** válasza:
100%

Az előttem válaszolók mindent leírtak arról, hogy rászoksz, vagy sem egy cigi elszívásától, én csak a saját esetemmel szeretném alátámasztani a dohányzás lehetséges hatását.

Először: szokom, és nem szokok (ikes ige).


11 évesen szívtam az elsőt, hogy nagy fiúnak lássanak a haverok, azután 40 évig szívtam. 25 év után próbáltam leszokni; 3 hónap után visszaszoktam, majd 1993-ban sikerült végleg leszoknom. Eredmény: idült obstruktív tüdőbetegség, ami azt jelenti, hogy folyamatosan fogy a tüdőm kapacitása. Ez megállíthatatlan, csak lassítani lehet, erre kaptam "Spiriva Respimat" inhaláló kemikáliát.

Lehet, hogy nem alakul ki komolyabb betegség, de lehet hallani tüdőrákról is a dohányzás következményeként. Tehát

gondold meg, érdemes-e kíváncsiságból, vagy más okból elkezdeni a staubozást. Boldog Karácsonyt, és Üjévet kívánok, Simi papa

2012. dec. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!