Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akinek nincs pénze, meg aki...

Akinek nincs pénze, meg aki fél a következményektől, az minek dohányzik?

Figyelt kérdés

Itt is a kérdések egy jó nagy része arról szól, hogy hogy cigizzen, hogy ne legyen káros, mer hogy miért emelik megint a cigi árát. az ilyenek minek cigiznek? most nem maga a cigi a gond, akinek van rá pénze, meg ideje, az csinálja, de akinek nincs, az miért erőltetni? senki nem kötelezte rá őket, igen?

most igazából azok válaszát várom, akik itt hisztiznek az emelések, és a tüdőrák miatt:)


2012. dec. 21. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, ki miért "hisztizik", ahogy írod..

Magamból kiindulva, mindent tudok, hidd el. Az árakat, a tüdőrákot, mindent. Egy dolgot nem : leszokni.

Pedig szerintem már mindent kipróbáltam...

Még akkor szoktam rá, amikor divatba jött. Gondolom, nem is éltél még akkor. Divat lett a nyugat utánzása, a jómód jele volt. Nézz régi magyar filmeket, mindenki kezébe ott a cigi..ha nem szívja is, de ott van.

Utóbbi években lett ennyire "káros" a hatása.

2012. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de ha nem akarsz leszokni, az a te döntésed, nem azzal van a baj, hanem azzal, aki mindenki mást hibáztat, illetve megpróbálja megmagyarázni, hogy nem is káros. az ilyeneket nem értem :D
2012. dec. 21. 15:46
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
én tökre értem amit mondasz, igazad van, bár én dohányzom, de nem panaszkodok. amióta drágább, nem szívok annyit, ha mégdrágább lesz, és úgy érzem, hogy nem győzöm anyagilag, akkor majd abbahagyom. környezetemben van aki dohányzott, úgy érezte, hogy másra kell a pénz, és abbahagyta. nincs ebben semmi varázs, aki meg nem tud leszokni, az nem is akar.
2012. dec. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert függő. Azaz képtelen leszokni a pszichés háttér miatt. Értsd: hiába tudja valaki, hogy nincs pénze és nem telik cigire, ha valódi függő, akkor olyan erős sóvárgást érze az anyag után, hogy képtelen lesz leszokni. Nagy akaraterő kell hozzá (a valódi függőknél éppen ez hiányzik vagy gyenge), ill. szaksegítség.
2012. dec. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolok: Azért, mert hülye-
2012. dec. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
akaraterőnek nem elég a félelem, vagy a pénzhiány? amúgy igen, sokan a szakembert nem használják ki, pedig semmibe nem kerül leszokni.
2012. dec. 21. 20:44
 7/16 anonim válasza:
Addig sosem fogod megérteni a leszokás nehézségét, ha életedben nem dohányoztál. Tudod ezt nem lehet elmagyarázni és amúgy sem értenéd meg, ezt át kell élni.
2012. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
dohányoztam, sok évig, napi másfél-két dobozzal is akár. aztán le akartam szokni, kerestem segítséget, találtam, és semmibe nem került. nem éreztem magam rosszul, mert tényleg akartam, megértettem, hogy elég volt belőle. azóta tök jól vagyok, és nem sóvárgok utána :D
2012. dec. 22. 19:08
 9/16 anonim válasza:
Akkor érezd magad nagyon szerencsésnek, nálad nem alakult ki lelki függőség. Ilyen kb 100 emberből ha van 1.
2012. dec. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

ez nem így van.

én pl az allen carr módszert használtam.

sok reménytelen(nek hitt) dohányos közül 20ból 19nek sikerült, csak a többség meg sem próbálja, mert valójában nem is akar leszokni. nem érzem magam szerencsésnek, a környezetemben akinek ajánlottam a könyvét, és kipróbálták, sikerült.

aki meg sem próbálja, annak nem fog:)

2012. dec. 22. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!