Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ki mit mond erről? (többi lent)

Ki mit mond erről? (többi lent)

Figyelt kérdés
Először is nem szeretnék kérni ilyen kommenteket hogy:"divatcigis","óvodás",menjél játszani" stb...Segítséget szeretnék!15éves vagyok és 9évesen gyújtottam az első cigit mert "barátok" belevittek..és hát nem nyomtam annyira keményen igazából ugy rendesen 13évesen kezdtem normálisan.Heti 2-3 talán 4-5 szál cigi volt egészen addig amig el nem kezdtem a gimit.Amióta gimibe járok minden nap egy csomo stressz csak úgy zúdul a nyakamba.azt tudni kell hogy kollegista vagyok.és minden nap 1-2 szál már elmegy.minden héten megfogadom hogy nem szívok többet..de aztán:"Na gyere már, teso csak egy szálat" 'ne szívjak már egyedül" vagy épp magamtól dühömben egy veszekedés után kimegyek és rágyujtok.egyszerűen nem megy leszokni.Mondjatok valamit mit tegyek!?

2012. dec. 22. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Napi két szál cigaretta nem erős dohányzás, nem igazi függőség.
2012. dec. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Akarat kérdése. Fogadd meg egy olyan embernek, hogy nem gyújtasz rá, aki nagyon fontos neked. Akkor tuti ki fogsz tartani. Ha nincs kinek megfogadni, akkor önerőből kell megoldanod a dolgod, de ebbe bele kell vonnod az összes olyan ismerősöd, aki unszol téged dohányozni. Megmondod a lakótársaidnak, hogy leszokóban vagy, és hogy hagyjanak békén a cigivel, ne hívogassanak.


Eleinte fogadd meg magadban, hogy egy hónapig nem gyújtasz rá. Ha kibírtad, akkor elszívhatsz 1-2 szálat, majd rá fogsz jönni, hogy full más íze van, mint amikor dohányos voltál. Nem fog ízleni. Abban a pillanatban fogadd meg, hogy most kibírsz 2 hónapot. Utána meg már egyáltalán nem fog kellene, mert ha addig nem hiányzott annyira, hogy megtörtél, utána sem fog.


Nem mellesleg rengeteg (!) pénzt spórolhatsz meg, ami szintén lehet ösztönző erő.


Én még 2011 szilveszterén fogadtam meg, hogy soha többet, és azóta tartom magam, idén lesz 2 éve, hogy nem gyújtottam rá. Hajrá.

2012. dec. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó válaszoló.:) sokat segítettél ezzel.nem is tudod mennyire.:D
2012. dec. 22. 15:14
 4/4 anonim válasza:

Ha stresszes vagy,akkor levezetésként ne cigizz,hanem vigyél magaddal egy (hasraütésből) gumilabdát,aztán szorongasd azt.

És gondolj bele,azok akik cigiznek körülötted,azok nagyon könnyen (súlyos)függővé válnak,és lehet,hogy meg sem élik az 5O éves kort.Legyen az előtted,hogy ahány szál cigit szívsz el,annyi hónappal kevesebb ideig fogsz élni.

Nem ijesztgetésként szántam.

2012. dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!