Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tüdőtágulat! Van akinek ez a...

Tüdőtágulat! Van akinek ez a betegsége? Dohányzik mellette?

Figyelt kérdés
Sajnos édesanyámnál ezt állapították meg, sajnos várható volt valami 35 éve kemény dohányzás után. :(( így sem hajlandó letenni a cigit... el vagyok keseredve... pedig ilyenkor rögtön le kéne!
2012. dec. 30. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy kedves ismerősömnek is ez volt a baja.

Ő még a diagnózis előtt leszokott a cigiről.

4 évvel ezelőtt megműtötték Szombathelyen.

Január 7-én lesz a temetése.


De azért ne ijedj meg, azért ennek a betegségnek is vannak fokozatai. De ez nagyon súlyos betegség. Le kellene szokni a cigiről, mert előbb utóbb az oxigénhiány miatt fulladni fog.

2012. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos már fullad most is! :( Ő az a tipikus dohányos aki soha nem fogja letenni annyira függ tőle. Ezt én soha nem tudtam megérteni. Én soha nem dohányoztam és nem is fogok. Sajnos tett a betegségéért, de ettől még nem érdemli meg mert nagyon jó ember. Mivel műtötték az ismerősöd? És miben halt meg végül? Azt hiszem hozzá kell szoktassam magam ahhoz, hogy anyum is sajnos ki sem tudom mondani... de érted... :(
2012. dec. 30. 23:22
 3/4 anonim ***** válasza:

sajnálom

nem szoktam itt segíteni, inkább hülyeségeket írok :D de neked megpróbálok hasznosat

nézz utána az Allen Carr módszernek. ez egy könyv, (vagy hangoskönyv is lehet), vagy kurzus, de inkább egy mély elbeszélgetés. olyanok is abbahagyták miatta a cigit, akik nem is tervezték, csak kíváncsiságból végighallgatták az előadást, vagy unalmukban elolvasták a könyvet, és utána rájöttek, hogy nem is kell nekik a cigi. tényleg működő dolog, semmi varázslat nincs benne, pszichológia az egész (mint maga a függőség is), én is így tettem le napi 1dobozról 0szálra.

2012. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tüdőtágulattal műtötték. Kivettek egy-egy beteg darabot mindkét tüdőlebenyből.

Nem tudom, hogy mindenki műthető-e, de Szombathelyen biztos végeznek ilyen műtéteket.

Annyit tudok, hogy járt rendszeresen vérgáz mérésre.

A vérvételnél pedig a hemoglobint kell nézni, 120-160 között kell lenni.

2013. jan. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!