Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tegyen, h le tudjon szokni?

Mit tegyen, h le tudjon szokni?

Figyelt kérdés
a barátom már majdnem 8 éve dohányzik(24 éves),már nagyon bánja h annak idején a baráti társasága miatt ő is elkezdett dohányozni,és most 1 éve próbál leszokni róla,de mindíg visszaesik,már teljesen el van keseredve,már kipróbált vmilyen tapaszt,és rágót is,amiknek nemtudom sajna a nevét,de kis mértékben adagolja a nikotint a szervezetbe.Milyen tanácsot tudnátok ajánlani neki,mert már nagyon el van keseredve...Nagyon elhatározta h le akar szokni..akkor kell nagyon dohányoznia amikor ideges(és ugyebár az életben ezt NAGYON ritkán lehet elkerülni),és amikor sörözik(ött),mert erősebb italt nem iszik,mivel folyton volánnál van,de még a sört is megvonta már magától,és nem tud ellenállni...
2013. jan. 3. 11:43
 1/7 A kérdező kommentje:
mármint nem tud ellenállni a dohányzásnak,kicsit értelmetlenül írtam...elnézést,rem. megértitek így is:)
2013. jan. 3. 11:45
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak el kell határozni. Én 25 év (napi 2 doboz) dohányzás után szoktam le. Olyan nincs, hogy valaki nem tud. Inkább nem akar (még) leszokni.
2013. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pontosan....

Elhatározás a lényeg egyszerűen le kell tenni és kész....

2013. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
56%

Az elhatározás tényleg fontos.


Lehet azért találni módszereket, amik könnyítik a folyamatot és persze a pénztárcát is.


Általában az a hiba, hogy a leszokó elkezd valamilyen módszert, és áthárítja a felelősséget. Azt gondolja, hogy bevesz valami bogyót, vagy elmegy valamilyen kezelésre, és akkor automatikusan le fog szokni. És ha mégsem, akkor a módszer a rossz.


Rengeteg fajta segítő módszer van. A nikotintartalmú készítményektől kedve, az elektromágneses terápián és az akupunktúrán keresztül egészen a hipnózisig.


Én úgy tájékozódtam az internetről, hogy a teljes stop - az ingerlékenységgel és az éhséggel együtt - sokkal hatásosabb mint a folyamatos csökkentés.


A cigarettáról nem lehet leszokni abban az értelemben, hogy soha nem lesz az ember már ugyanaz, mint aki akkor volt, mikor még soha nem gyújtott rá. A leszokás csak annyit jelent, hogy nem gyújt rá. Bármikor egy-két nap alatt visszaszokik.


Én egyszer leszoktam fél évre. Nekem egy elektromágneses kezelés adott egy lökést. Nem is akartam leszokni, más miatt voltam ott, de a kezelés után egy napig úgy éreztem, nem kell rágyújtanom. Gondoltam, folytatom...


Volt egy haverom, aki egy hétig kómában volt. Gondolta már nem kezdi újra... Van egy rokonom, aki nem tudott már megtenni 20 métert se, mert fulladt, és csak akkor szokott le. És van olyan ismerősöm is, aki 90+ éve él masszív dohányosként nagyon jó fizikai és szellemi kondícióban.


Még utoljára hadd említsem meg, hogy talán lehetséges, hogy csak a környezete nyomására tesz - ha mégoly látványos, de - látszólagos erőfeszítéseket a leszokásra. Nehéz dolog ez. Múltkor olvastam, hogy a felnőtt lakosság 20 százaléka bízik benne, hogy megnyeri a lottó ötöst és akkor minden rendbe jön.

2013. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
háziorvossal, írassátok fel a champix nevű gyógyszert. biztos ,hogy le fog vele szokni, de tűrni kell a kellemetlen mellékhatásokat. picit drága, nekem bejött
2013. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mintha pont engem jellemeztél volna :D 25 vagyok, 9 évig szívtam én is és nagy szerelmem volt ez a szarság.Utóbbi 2 évbe két doboz is elment.Semmi de semmi más(még az agyondícsért champix sem) segített a jó öreg nicorette nevű rágón kivül.Azt tanácsolom a barátodnak, hogy vegye meg a 4 milligramos, 105-ös kiszerelésű legnagyobb csomagot valamilyen erős, gyümölcsös ízben.Nos, én annyira megszerettem, hogy miután elkezdtem rágni, eszembe nem jutott volna rágyújtani többet és attól tartottam, hogy erre fogok rászokni.Szerencsére nem szoktam rá, de enélkül le sem tudtam volna tenni a cigit
2013. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké,tanácsolom majd neki,köszönöm a válaszokat!:)
2013. jan. 9. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!