Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzásnak van valamilyen...

A dohányzásnak van valamilyen jótékony hatása a sok kártékony mellett, vagy abszolut káros?

Figyelt kérdés
2013. jan. 19. 13:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Az égvilágon semmi!!!!!!!!1
2013. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Nálam van egy kis stressz oldó hatása, egyébként én nem dohányzom ,de államvizsga előtt eltoltam egy dobozzal mert kicsit lelazított. De lehet hogy csak rám hat így.
2013. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Nem, tényleg stresszoldó, nyugtató hatása van (ezért van hogy az ideges ember mindig rágyújt)
2013. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%

azért van stresszoldó, nyugtató hatása, mert aki dohányzik, már elvonási tünetei vannak, és csak ezt enyhíti vele. Pl, ha 3órahosszáig egy gyári zajban ülsz, és utána bekapcsolnak egy beatles dalt, az megnyugtat, mert vége a zajnak. attól még nincs a beatlesnek sem stresszoldó hatása


nem az ideges ember gyújt rá egyfolytában, hanem a cigifüggő. és megnyugszik tőle? ahogy elnyomja, már várja a következőt, és kezd megint ideges lenni. nagyon jó életmód, tényleg :D

2013. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt csökkenti a preeclampsia kockázatát. Persze mellette növeli a vetélés, a koraszülés, a méhen belüli retardáció meg egy rakás más egyébnek a kockázatát, szóval k.vára nem éri meg.

Csak érdekességképp írtam, mert mikor tanultam, meglepődtem rajta:D

2013. jan. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
pozitív gazdasági hatás, a hülye veszi a cigit, rákölti fél fizetését, cserébe megpusztul 50-60évesen, és nyugdíjat sem kell neki adni:))
2013. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Például a cigaretta füst akrilja nem csak a tüdőszöveteket károsítja, hanem a tüdőben lévő baktériumokat és vírusokat.
2013. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
"Nem, tényleg stresszoldó, nyugtató hatása van (ezért van hogy az ideges ember mindig rágyújt)"-Ja, kb annyi nyugtató hatása van, mint egy pohár víznek!!! Aztán meg idegeskedhetsz h legyen mit szívni ha már nem lesz naponta ezer forintod rá. Semmi előnye nincs egyébként, régen talán a társaság miatt volt jó cigizni, de ma már inkább negatív a dohányosok megítélése szerintem.
2013. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:

13:30-as, ezzel nem értek egyeet. én nem napi szinten dohányzom, tényleg csak akkor veszem elő, ha valamiért ideges vagyok (vizsga, egyéb gondok) - ha a nikotinfüggőség miatt lenne, akkor máskor is kívánnám, szóval nem erről van szó. maga az aktusa, hogy egyedül,csendben nem figyelsz semmire, csak dohányzol kint; akkor kiürül a fejed, és ellazít.


egyébként jótékony hatásai közt megemlítendő az enyhe hashajtás :D

2013. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Nyugtató hatása van, mert mély levegőt veszel amikor szívod, és ráadásul elmúlik a nikotinhiány is.
2013. jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!