Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Most akkor hogy is van? A...

Most akkor hogy is van? A dohányzástól fogyni, vagy hízni lehet?

Figyelt kérdés
Nem mintha azért akarnék cigizni hogy fogyjak/hízzak, csak már annyi mindent hallottam, és nem tudom, mi az igazság.
2009. szept. 1. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Altalaban amikor valaki abbahagyja a dohanyzast akkor elhizik, igy szerintem ebbol kovetkezik hogy fogyni lehet tole. Valamint sargak lesznek a fogaid tole es a tudodrol mar nem is beszelek! Ha lehet ne dohanyozz, undorito szokas!
2009. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tisztázzuk. A dohányzástól a rászokási időszak elején fogyhatsz, de egy idő után beáll a súlyod tőle. Persze ez nem törvényszerű, hízni is ugyanannyira lehet tőle. Az ok pedig az agyadban rejlik. Hülyén hangzik, de a leszokást segítő orvos mondta, hogy kezdetben azért eszel kevesebbet, mert a tudat, hogy gyakran a szádhoz emelsz valamit az evésre emlékeztet. Ezért kevesebbet eszel, meg ugye, a szervezetednek hozzá kell szoknia, hogy a nikotin nagyobb mennyiségű tápanyagot tud elvonni a szervezetedtől. Éppen ezekért együttesen lehet hízni leszokás után. A leszokás után a szervezeted a kellő mennyiségű vitamint tudja feldolgozni, mert nem vonja már el a nikotin. (Előtte többet kellett, ezért később is egy ideig többet fog, ez okozhatja a hízást.) Valamint, ha már nem cigizel, akkor is megvan egyfajta szokás, hogy emelgetsz a szádhoz valamit, így sokaknál magát a cigarettát ilyenkor a nasi váltja ki. Több evés, több tápanyag, hízás. De nem feltétlenül KELL így lennie.

Egyébként ne dohányozz, nagyon nehéz leszokni.

2009. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A dohányzás gyorsítja az ember anyagcseréjét,ezáltal ha leszoksz róla nagyobb az esélye,h elhízol!De fogyasztó hatása nincs,csak a súlyodat tartja meg!
2009. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A cigizés egy póttevékenység, így nem nasizol, cigizel, viszont mikor abbahagyod nem tudsz mit kezdeni magaddal és enni kezdesz. Találni kell valami új függőséget, rágózni vagy valami.
2009. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már lassan 3,5 éve cigizek. Nem mondhatom hogy hiztam,sem azt hogy fogytam tőle. De személyszerint éhesebb leszek egy szál cigi után,mint elötte.


Sőt vannak akiknél bélproblémákat is előidézhet. /cigi utáni wc-re járás....de akár a króm betegségről is beszélhetnék/


Szal nem csak drága büdös de 1000 szempontból is egézsségtelen. =/


nah megyek rágyujtok... :)

2009. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!