Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Most szokok le. De még csak...

Most szokok le. De még csak egy óra 20 perc telt el, mióta felkeltem, és kávé mellé nem gyújtottam rá, és azóta úgy érzem hogy már vagy 5 óra eltelt?

Figyelt kérdés
Mit csináljak? az akaraterőm az elég gyenge ezek szerint, mert magammal vitázok hogy miért ne gyújtsak rá egy szálra egy nap? Segít a tapasz? kinek mi a tapasztalata? mióta felébredtem elég ideges vagyok mert tudom hogy mit akarok, még stresszesebb vagyok.nincs itthon semmi cukor, menjek vegyek azt? a párom is dohányzik, így nehéz. még vagy már 6 éve dohányzok, minden nap mikor felkelek alig telik el 1 perc és már cigi kávé. napi egy dobozzal szívok el. SEGíTSETEK!!!!!

2013. jan. 28. 09:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha nincs benned elég akarat, akkor nem fogsz leszokni. Tapasszal sem.

Én is letettem, mert le akartam, ennek már 3 éve úgy, hogy a párom még mindig dohányzik.

2 alapos indokot mondok neked, ami miatt ha van akarat, érdemes letenni és nincs olyan indok, ami ezek ellen áll. Az egyik, hogy nem mérgezed az egészségedet, mert ha hajlamos vagy a rákra, akkor a dohányzás nagyban hozzá fog járulni. És nem ér meg bármit az életed? Azt is, hogy letedd a cigit?

A másik meg, hogy inkább a havi cigimennyiségre költött pénzt rakd fel egy számlára és évek múlva meglátod, hogy mennyi megtakarított pénzetek lesz!

2013. jan. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nehéz az biztos
2013. jan. 28. 09:42
 3/18 anonim ***** válasza:
Ez az egész agyban dől el, ha nincs akaratod akkor hiába mondd itt bárki bármit. Én annó 3 nap után tudtam hogy igen leszoktam és nem gyujtok rá többet. A környezetem nevetett hogy persze 3 nap után hahaha, de én mondtam hogy majd meglátjátok, ha azt mondom nem akkor nem, és igy is lett 4 és fél éve nem dohányzom. Csak akarat kell hozzá, de az nagyon. Amugy én ugy votlam vele hogy tudtam ha egy napot kibirtam akkor már menni fog, épp ezért voltam benne biztos 3 nap után hogy menni fog. Én nem hazsnáltam semit, de 3 napig takarítottam otthon hogy ne üljek le mert akkor jobban rámjön hogy rá kéne gyujtani. Mondjuk én nem voltam nikotin függő, hanme megszokás függő. Épp ezért sem kellett a tapasz vagy ilyesmi. Aki nikotin függő annak hatásos állítólag.
2013. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én egyszer tettem le másfél évre, azért mert nem volt kedvem megállni cigiért, aztán másnap sem, de nem is foglalkoztatott abban az időben a hiánya. Tapasztalatom szerint, ha arra koncentrálsz, hogy most leszoksz és az időt méred, hogy mióta nem gyújtottál rá, akkor pár napon belül elbuksz. Szerintem fejben dől el, én ismerek nagyon akaratgyenge embert, aki egyik napról a másikra letette - pedig láncdohányos volt, ennek 10 éve és azóta sem esett vissza, de nem is próbálta racionalizálni, azt mondta, hogy elég volt és kész.
2013. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Allen Carr könyvét olvastad?
2013. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

nekem itt ajánlották azt a könyvet, elolvasni nem akartam, de találtam belõle hangoskönyvet, azt végighalgattam, eleinte nagy baromságnak tartottam az egészet, fõleg hogy a könyv felépítése miatt sokszor direkt rávesz az író, hogy rágyujts, majd észrevétlenül olyan irányba terel, hogy elgondolkodsz miért is gyújtottál éppen rá...

Mire véget ért, kaptam egy olyan gondolkodásmódot a könyvtõl, hogy másnap már sóvárgás nélkül kijelentettem, hogy nem dohányzom...

Ez már lassan 13 hónapja volt, mellesleg azóta, mivel könnyebben kapok levegõt megnõtt a mozgásvágyam és fogytam is 25 kilót...

26 férfi 12 évet dohányoztam, abból 7 ben napi másfél doboz kék szofi...

2013. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

én is ezt a hangoskönyves dolgot csináltam, én 20perccel az utolsó cigim után olyan vidám voltam, hogy végre nem kell dohányoznom..így hülyén hangzik, de az a könyv tényleg megváltoztatja a hozzáállásod. pedig nekem is volt legalább napi 1 doboz.

ennek 1éve, azóta is boldog vagyok, hogy nem dohányzom, és nem voltam ideges egy percig sem :D

2013. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
na ennek utána nézek :-)
2013. jan. 29. 13:16
 9/18 A kérdező kommentje:
hol tudnám letölteni?
2013. jan. 29. 13:21
 10/18 anonim ***** válasza:
van ncoreod? ott fent van, vagy torrentoldalakon. ha nincs, írj!
2013. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!