Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hiányzik a kávé mellé a cigi,...

Hiányzik a kávé mellé a cigi, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már készülök visszaszokni, nem is értem miért verik olyan nagy dobra a dohányzást, ezer ismerősöm dohányzik és szerintem aki nem viszi túlzásba azzal nem lehet nagy gond....vélemények ?
2012. jún. 10. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha akarod, szívd. Ha nem, vegyél erőt magadon. Te döntesz, nekünk mi közünk ehhez?
2012. jún. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem le se szoktál. Az szokott le, aki soha többé nem gyújt rá, addig meg ugyanúgy függő vagy. Egyébként meg teljesen mindegy, ezer ismerős közül lehet pont te leszel tüdőrákos a cigi miatt, nem tudhatod.
2012. jún. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már több, mint 2 éve nem cigizek, édesanya lettem és a fiam miatt leszoktam és úgy voltam vele, ha 9 hónapra le tudtam tenni, akkor nem is akarok visszaszokni rá. Így nem is szoktam vissza. Ennek ellenére még mindig sokszor hiányzik, kávé mellé, társaságban, egy jó kaja után, vagy mikor ideges vagyok, de megálljt tudok magamnak parancsolni.

Múltkor hallgattam egy tv műsort, amiben a dohányzás káros hatásairól volt szó. Egy orvos azt mondta, hogy sokan felvetik azt, hogy valaki soha életében nem dohányzott, mégis tüdőrákban halt meg, illetve valaki hosszú évtizedeken keresztül cigizett, mégsem lett tüdőrákos.

Annyit mondott erre, hogy van akiben eleve benne van a genetikai hajlam a rákra, tehát akár dohányzik, akár nem, tüdőrákos lehet. Illetve akikben nincs meg a genetikai hajlam, hiába dohányoznak, nem valószínű, hogy rákosak lesznek. De olyan emberek, akik nem dohányoztak, mégis tüdőrákosak lettek, azok valójában szintén cigiztek, csak passzív dohányosok voltak, tehát más cigifüstjét szívták éveken keresztül, ami egyébként sokkal ártalmasabb, mint ha valaki aktív dohányos.

Szóval ezt egy orvos mondta, nem én. De lehet benne valami.

Az én személyes véleményem az, hogy amióta nem dohányzom, megmarad a pénz más fontos dologra, főleg így, hogy gyerekem van és a cigifüst tényleg baromira büdös.:) Ezt főként akkor veszi észre az ember, ha leszokott, de a környezetében vannak olyanok, akik szívják.

2012. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

áh,jólvan,akkor nem fogok rágyújtani


amúgy minden elismerésem az anyukának,aki leszokott és köszönöm a hosszú választ ( meg az első kettőnek is,hogy elvette a kedvem a dohányzástól )

2012. jún. 10. 09:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor ne kávézz...viccet félretéve, ne gyújts rá, mi az hogy a kevéstől ne lesz bajod? nem lesz, most meg nem 10 év múlva ha naponta 1 dobozzal szívnál, majd lesz 20 év múlva, csak hosszabbítod az időd vele...vegyél erőt magadon, mert csak akkor nem elszel gyáva és akaratnélküli.
2012. jún. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 éve szoktam le, ugyanígy voltam mint Te, hogy kávéhoz hiányzott úgyhogy kb fél évig kávét se ittam :) Kitartás!
2012. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

erre mondják azt, hogy fejben dől el...:) nálad nem dőlt el

nekem első naptól kezdve kávéztem, este ittam, buliztam, csak cigi nélkül. Ja, és nem voltak elvonási tüneteim, nem voltam feszült..Van rá egy jó módszer, akit érdekel, írjon.

2012. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére kávé mellé nem hiányzik,csak tanulás mellé.Fingom nincs,hogy fogom megcsinálni az vizsgáimat cigi nélkül.Már a tanulásra sem bírok rendesen koncentrálni,mert megszoktam az évek alatt,hogy ha nagyon gondolkodhatnékom van,akkor azt megtartogatom az óránként 1 szál cigimre az x órai tanulás alatt.De most?Nagyon nehéz.

Amúgy én pont mindegy-alapon szoktam rá a dohányzásra.A családomban olyanok is tüdőrákot kaptak,akik nem dohányoztak,mindenki full beteg.Akkor nem mindegy,miben halok meg?Csak a társadalom egészséghóbortja miatt nem fogom velük együtt kövezni a dohányosokat.És amúgy sem érdekel,hogy más mit mond.Kivéve akkor,amikor már bántanak egy olyan dolog miatt,amihez semmi közük,pl ahhoz,hogy dohányzom és nem rá megy a füst,ismétlem,nem rá megy a füst,hanem qurva messze állok tőle.

Most magam miatt szoktam le.Ahogy rendbe jön az életem,még az is lehet,hogy rágyújtok:)De ha megszűnik a vágyakozás,ami most elég erős sajnos,akkor szerencsés vagyok és többet rá sem nézek a cigire.

Kérdező,sok kitartást a leszokáshoz.Ha találsz egy célt,akkor menni fog.Nálam megrögzöttebb dohányossal szerintem még senki sem találkozott,még én is letettem,úgyhogy sok sikert:)

2012. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!