Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 15 evesen dohanyzom. Ez...

Boombaby kérdése:

15 evesen dohanyzom. Ez nagyon gaz?

Figyelt kérdés
16 leszek es mar kb fel eve h cigizek...es igen a rossztarsasag miatt eloszor csak amolyan tarsasag kedveert volt aztan valahogy folyamatosan kezdtem hianyolni a dolgot es egyre inkabb rafele szoktam ...menntiben hat ez ki az egeszsegi eletemre ...sportolok e mellettt szurke lm-et szivok ez egy gyenge cigi 4/4 -es
2013. jan. 30. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Hát elég gáz. Igaz a fiatalok többsége ebben az időszakban szokik rá a dohányzásra meg az alkoholra. Sajnos én is így kezdtem de én 16 évesen, és 18 éves koromban kezdtem el rendszeresen dohányozni, amit nagyon bánok. Persze ha ilyen gyengét szívsz akkor könnyebb a leszokás valamennyire, de nagyon fontos az akaraterő, ha le akarsz szokni, csökkentsd a napi szálakat.
2013. jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem az a szánalmas, hogy a sok tiltás, törvények, büntetés, és a mai napig kiszolgálják a 18 év alattiakat...
2013. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
jah igen azt elfelejtettem mondani h atlagba napi 3-4 szal megy el nem tobb tegnap pl csak 2 az elott 3 ...csak ha buli van akkor megyel egy egesz doboz xdxd
2013. jan. 30. 23:07
 4/12 anonim ***** válasza:
Félig meddig. Igazából te tudod mit teszel a testeddel, valóban nem poénból tiltják 18 alatt. Mindenképpen kevésbé gáz, ha adalékanyagmenteset szívsz.
2013. jan. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

17 évesen kezdtem el dohányozni, 22 évesen megpróbáltam leszokni, aztán 24 évesen is - nem volt elég akaraterőm, nem ment. Most, 26 évesen volt, és megtettem. Éveken keresztül hibáztattam magam azért, hogy rászoktam.

Szerintem felejtsd el azt a napi 3-4 szálat, a nélkül is meg lehet lenni. Ez még nem akkora mennyiség, ami hiányozna. Ha úgy érzed, hogy de, akkor: vegyél 2 doboz piros marlborot, ülj le és addig ne állj fel, amíg mind a 40 (vagy 38 ???) szálat el nem szívtad, ezt most komolyan mondom. Ja és utána ha roszzul vagy, szólj valakinek.

Próbálj meg nem rászokni, ha fiú vagy azért, mert egyre több lány egyszerűen már nem kezd dohányossal; ha lány vagy, akkor meg azért, mert a leendő gyermekeid már most károsítod ezzel!

2013. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

én is 15 vagyok, én is dohányzom. gáz? már akinek. engem értelemszerűen nem zavar, van akit igen. persze, károsítod magad, blablabla. engem speckó nem hat meg de másoknak mindig azt tanácsolom, hogy ne, mert roncsolod magadat. a társadalom egyik felét nem érdekli, a másik meg elítéli. ha sportolsz akk viszont tényleg ne mert az úgy fos.

15/l

2013. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is 15 voltam amikor elkezdtem és pontosan ilyen okosnak gondoltam magam én is :) Aztán 25 év múlva vért izzadtam mire le tudtam tenni. Végre nem bűzlök mint egy kémény, érzem az illatokat (szagokat), ízeket, nem köpöm ki reggel a fél tüdőmet, nem sárga a nikotintól a bőröm és még pénzem is marad, amit a hobbimra költhetek. De hát ki vagyok én, hogy egy 15 évesnek osszam az észt? Csináljátok úgy, ahogy jónak látjátok, vagy épp a társaságotok megkívánja, azt majd lesz valami. Ja és ha nem sikerülne leszokni? Úgy 50 év múlva, ha egy kicsit nehezen is, de végül megtalálja majd a lelketek a kivezető utat, a szivacsossá rothadt tüdőtökön keresztül. Szóval szívjátok csak, ettől lesztek "felnőttek", de ha okosnak gondolod magad, azért az értelmén elmerenghetnél!
2013. jan. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

13:44es vagyok. Még annyit szeretnék mondani, hogy olyannal beszélj erről, ha tényleg érdekel a dolog, aki leszokott. Ne olyannal, aki soha nem dohányzott és ne olyannal, aki még mindig dohányzik. Szerintem aki leszokott az tud a leginkább objektív lenni a témában. Ezért is írtam le neked, hogy én is dohányoztam.

Egyébként a 15 éves hozzászóló nagyon jól írta, ha sportolni akarsz, akkor ne dohányozz. Észre sem veszed és az állóképességed a tüdőkapacitásod miatt nagyon megromlik...

2013. febr. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
50%
Én is 15 évesen szoktam rá a cigire pont úgy ahogy te. Most 18 vagyok és rendszeresen dohányzom. Szerintem nem gáz.
2013. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Én 14 vagyok, 12,5 évesen szoktam rá, egy fél doboz megy el naponta, akkor most gáz vagyok? 14/L
2013. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!