Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzók! Milyen érzés,...

Dohányzók! Milyen érzés, amikor rá akartok gyújtani, de nincs cigitek?

Figyelt kérdés

Én nem dohányzom, vagyis, életembe kb 2 szálat szívtam el, az is nem volt kellemes.

Szóval én nem voltam soha rászokva.

De érdekel, hogy mit érez az, aki mindennap dohányzik, és nincs cigije, de rágyújtana.

Osztálytársamnak nem volt cigije, és kunyerált 4-5 embertől, és senkinek nem volt, és már ideges lett, hogy "a fszomba, hogy senkinek nincs cigije! Rá akarok gyújtani!"

Ez milyen érzés? Fizikailag rossz érzés, hogy a szervezet nem jut hozzá a cigihez, vagy inkább, csak Ő nyavajgott?

Lehet ezt az érzést valamihez hasonlítani?

Tehát ez az rzés hasonlít a szomjúsághoz/éhességhez/fáradtságohoz, vagy semmi ilyen nincs?



2013. febr. 1. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én se dohányzok de sztm olyasmi lehet, mint amikor kívánok az édességet es nincs otthon csoki. Csak sokkal erősebb a vágy.
2013. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, ez nem csak nyavajgás, tényleg rossz, mikor rágyújtanál, de nincs cigid.

Hasonlítani? Mondjuk 40 fokos hőségben egy korty víz.

De az nincs..

Sokszor csináltam úgy, hogy direkt nem vettem cigit, leszokás célzattal. Mindig a cigi győzött, elmentem venni, kisebb-nagyobb idő kihagyásával.

Haragszom is magamra, hogy nem tudok leszokni. :((

2013. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

fizikailag olyasmit éreztem, kb, most ahhoz tudom hasonlítani, mikor mondjuk fogadsz tippmixen, és még 5perc van hátra a meccsből, de sok pénzed múlik rajta, és nagyon izgulsz, mert még nagyon kétséges, hogy be fog-e jönni.. szóval mikor a gyomrodban ilyen idegesség van, én olyat éreztem. de ez nem fizikai eredetű, pszichés, mert a hülye dohányos eldönti, hogy csak akkor érzi jól magát, ha kap egy cigit, és emiatt lesz ideges. leszokni sem úgy érdemes, hogy pótcselekvést keresel, vagy cukrot eszel, mivel tudod, hogy az nem ugyanaz, nem nyugszol meg, el kell dönteni, hogy nem akarsz cigizni, meggyőzöd magad, hogy nincs rá szükséged, és akkor nem érzel semmi negatívat:)

amikor azt mondja valaki, hogy "megőrülök, ha nem gyújtok rá", az még olyasmi is, legalábbis sokszor olyan van benne, hogy képzeld el, hogy elképzeled, hogy elmarad az utolsó órád, mert azt mondták, hogy nem lesz, mehetsz végre ebédelni, és nincs több kinlódás, és akkor bevágják, hogy mégsem biztos, hogy elmarad. akkor érzel egy olyat, hogy már úgy rákészültél, hogy mehetsz, mostmár ne legyen még egy óra, és emiatt leszel kicsit feszültebb, tönkretették a terved :D szóval ilyesmi érzés. nekem legalábbis ilyen volt, ehhez tudom hasonlítani egy nemdohányzónak.


mindent tapasztalatból írok, nem csak úgy kitaláltam:))

2013. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokaknak (nekem is) stresszlevezetés. Mint másoknak a túlzott evés, alkoholfogyasztás, vásárlás, egyéb kényszer/pótcselekvés. Biztos neked is van ilyen, amit ha mindennap vagy gyakran megteszed, szinte fel sem tűnik.


De ha megfosztanának tőle egy hétre (főleg ha stressz ér: pl összeveszel a pároddal, témazáró jön, szakadó esőben tönkremegy az esernyőd, vagy minden együtt) üvölteni tudnál. Egy dohányosnak minden pillanat ilyen, amikor rá akar gyújtani és nem tud.


Remélem segítettem. :)

2013. febr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
kb olyan mint mikor egész nap arra készülsz, és az utolsó pillanatban a csajod bejelenti, hgy megjött neki...
2013. febr. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Nos nem ráz meg.Van ilyen.
2013. febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég rossz. Ilyen 2-3 nap kihagyás után olyan beleszívni egy cigibe, mint egy nap éhezés után beleharapni egy frissensült kenyérbe. Úgy nagyjából.
2013. febr. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz. Nálam leginkább ahhoz lehet hasonlítani, mint mikor egy gyereknek mondjuk szülinapja van, amit már hónapok óta tűkön ülve vár, erre kiderül, hogy idén senkit nem érdekel a szülinapja, se ajándék, se torta, szóval ilyen abszolút csalódott hiányérzet, semmi másra nem tudok gondolni, csak arra, mennyire hiányzik. Fizikailag nekem nem fáj, szóval nem hasonlítanám sem a szomjúsághoz, sem az éhséghez, sem a fáradtsághoz.
2013. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elkezd vérezni az orrom, valószínűleg az idegtől felment vérnyomás miatt. Ezért kínosan ügyelek, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő.
2013. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
21%
HÁT NEM TUL JO ÉRZÉS DE TUL LEHET ÉLNI
2013. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!