Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tudok tenni, ha nem...

Mit tudok tenni, ha nem hallgat rám? Félek, hogy meghal.

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, édesapám 46. Nagyon régóta dohányzik, napi szinten is sokat. Az életem nagy részét azzal töltöttem, hogy miatta aggódtam.Mint a dohányosok, ő is köhög, az utóbbi időben egyre csúnyábban. Anyukámmal számtalanszor kértük, hogy menjen el tüdőszűrésre, de nem ment. Legnagyobb félelmem,hogy elveszítem őt, bár tudom, hogy a halál része az életnek. Ha /meghalna, én összetörnék és nemcsak anyagilag, de lelkileg is tönkremmennénk. Sokszor álmodtam már a haláláról (rendszerint zokogva ébredtem). Kértem, hogy szokjon le, de ilyenkor mindig gyorsan témát vált. Úgy érzem nem bírom tovább és beleőrülök ebbe.

2013. febr. 17. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is! Ezzel csak magadat teszed tönkre, ha stresszelsz.


A halál nyilván emiatt jön az álmodban.

Én is bagózok, bár, csak 6 éve, minden nap megfordul a fejemben, hogy leszokjak, de gyenge vagyok, meg imádok cigizni. De, büdös, káros, undorító.


Nálunk pl kizárólagosan az udvaron van dohányzás, a lakásban nincs. Nálatok ez hogy van ? Mert, ha benn füstöl az öreged, akkor talán ez egy fokkal lejjebb vinné a cigi beviteli szintjét, amellett, benneteket nem károsítana.

2013. febr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a megrögzött dohányosokkal nem lehet mit csinálni,gondolom amit itt leirtál azt neki is elmondtad.Ha nem hallgat meg ird le ezt nagyon komolyan ,hátha erre reagál.Föleg azt hogy ha meghal nem lesz a családnak támasza ,lehet hogy még nem késö leszokni mert a tüdö regenerálódik egy idö után.Hogy vigasztaljalak nem minden dohányos hal meg korán csak nagyobb a rizikó.Lásd Churchill aki a hosszu élete végéig vigan pöfékelt meg ivott mint a gödény.
2013. febr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Nagyon megértelek, az egész gyerekkoromat a felnőttek cigarettázása elleni küzdelem vitte el... És igen,apukám meghalt tüdőrákban... A legnehezebb voolt életemben, amit átéltem. Láncdohányos volt.

Szóval a veszély reális, és sajnos a dohányfüggő embernek nemigen tudunk segíteni, őrületes a függőség ereje... Valódi szenvedélybetegség.


A másik dolog: nem szabad megőrjíteni magunkat! Ha folyamatosan szorongunk, hogymeghalhatnak a szeretteink, a saját életünk válik lehetetlenné. Benne vagyok én is ebben az érzésben most is, és nagyon nem jó..

Szóval ami téged és a te életedet illeti, neked ezta szorongást kell kezelned, pl. a sulipszichológus segítségével. Keresd meg, nem szabad megőrjíteni magad.

2013. febr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kinga1995 ***** válasza:
28%

Figyelj! Azért ez az egész cigi dolog el van túlozva.

Ha tényleg annyira veszélyes lenne mint amilyennek mondják, akkor illegális lenne. De nem az. Ráadásul ha mindenben azt néznéd hogy mi okozgat rákos betegségeket, akkor egész életedben vizen és száraz füveken élhetnél.

A nagymamám soha életében egy szálra sem gyújtott rá és elvitte a tüdőrák. Én cigizek. És igen, benne van a pakliban a rák. De akkor is benne lenne, ha nem cigiznék. A tisztítószertől a hamburgerig egy csomó dologról mondták már, hogy rákot okoz.

2013. febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"... akkor illegális lenne. De nem az."


Nem ez az oka annak, hogy legális. Tudod mennyi adó van a dohányárún? Kb 100 Ft lenne egy pakk, most meg emelik nyáron 1500-ra. A benzin után ez adja a legnagyobb adóbevételt Magyarország számára. Nem érdeke betiltani, helyette inkább növelik az árát.


A dohányzás káros, minden második ember halálát a dohányzás okozza, ez is tény. Hogy még így sem káros? De. Csökkent immunrendszer, szív és érrendszeri elváltozások, blablabla. 3 év dohányzás után már komoly bajok keletkeznek a sporttal is (kvázi ha így marad -10 év legalább), 10 év dohányzásnál már 15 év hátrány keletkezik. Utána az erős láncdohányzásnál kb 50 évnél tovább elég ritkán él egy ember. Persze lehet kivételekkel dobálózni... de a statisztika - miszerint évtizednyi különbség van egy átlag dohányzó és nemdohányzó élettartama között - nem hazudik.


Le fog szokni, nyugodj meg. Egyszer legyen súlyos problémája, már közli vele az orvos, hogy ha nem szokik le, akkor meghal. Utána ő dönti el, hogy lesz-e olyan önző, hogy itt hagy titeket vagy tovább él. Nem rajtad múlik, szóval nem kell stresszelni.

2013. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az 1-es vagyok,/ bár ez jelenleg nem lényeges. /


Érzésem szerint valóban el van túlozva ez a dohányzás dolog attól függetlenül, hogy káros.

A faluban, ahol lakom és a térségben lajtos kocsin hoztak ivóvizet, mert az EU-s szabvány szerint az arzén szint túl magas, sokszorosa a határértéknek.


Kérdem én, hány évig ittuk előtte azt is?



Véleményem szerint, ha ország anyagi megfontolás miatt nem tenné illegálissá, akkor akár a marihuánát is legalizálhatná, hiszen, lássuk be, egy jelentős réteg használó. Abból is jöhetne a pénz.

De, ebbe talán felesleges bele menni.


Abban egyet értek, hogy a dohányos, alkoholista embernek, aki sok - sok éve függ ezektől a dolgoktól egy kiút létezik sok esetben, az pedig az Utolsó utáni esély. Amikor utólag vissza gondol leszokott emberként és áldja a sorsot, hogy egy hajszálon múlott a dolog.

2013. febr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kinga1995 ***** válasza:

"Nem ez az oka annak, hogy legális. Tudod mennyi adó van a dohányárún? Kb 100 Ft lenne egy pakk, most meg emelik nyáron 1500-ra. A benzin után ez adja a legnagyobb adóbevételt Magyarország számára. Nem érdeke betiltani, helyette inkább növelik az árát. "

Akkor miért sír a biosztanáromnak a szája, hogy "jaj, de drága, sok pénzéba kerül az államnak, hogy gyógyítsa a tüdőrákos dohányosokat, az adófizetők pénzéből". És ezt nem csak tőle hallottam, hanem egy csomó nemdohányzótól. Akkor most drágák vagyunk, vagy jól jön az országnak?! Nem baj, ezentúl legalább majd közlöm, hogy "A Hazáért!", ha rágyújtok :-D



"A dohányzás káros, minden második ember halálát a dohányzás okozza,"

Nem is dohányzik minden második ember, ha csak azok közül indulok ki, akiket én ismerek (család, barátnők, ismerősök, szomszédok, tanárok, mittudomén)

2013. febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Akkor miért sír a biosztanáromnak a szája, hogy "jaj, de drága, sok pénzéba kerül az államnak, hogy gyógyítsa a tüdőrákos dohányosokat"

-Hát mert nem szociológus vagy adószakértő, így nem tudja, hogy mi mennyit hoz a konyhára (én töltöm a cigarettát, így is harmad annyiba kerül, mint a boltban. Na most még így is van rajta adó és áfa, szóval biztosan állítom, hogy igazam van).

"Nem is dohányzik minden második ember, ha csak azok közül indulok ki, akiket én ismerek (család, barátnők, ismerősök, szomszédok, tanárok, mittudomén)"

-Ki mondta, hogy minden második ember dohányos? Én azt mondtam, hogy minden második ember haláláért a dohányzás a felelős (igen, bizony, a dohányosok környezetében is elég nagy kárt okoz a cigarettafüst). Nem mellesleg valamivel több, mint a fele dohányos. Kb Magyarország 60%-a rendszeresen emel a szájához ilyen rákrudat (a statisztikába bele van számolva a csecsemők is!), a harmadik legdohányosabb ország vagyunk a világon (Görögország és Ausztria után).

2013. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na sőt, még azért hozzáteszem, ha már szétoffoltuk a kérdést (bocsi kérdező):


Ha arányosan leosszuk a lakosság között, nagyjából mindenki 20ezer Ft-ot adna az államnak havonta a cigarettából származó adó miatt. Ez azt jeleni, hogy a jelenlegi államadósságunkat 10 év alatt tudnánk már csak ebből az összegből törleszteni. Sajnos kínos beismerni, de megfosztani az országot egy ekkora bevételből összedöntené a gazdaságot. Így vehetjük alapul, hogy a dohányosok nagyban hozzájárulnak Magyarországért, szóval a "hazáért" felszólalásod találó és sajnos igaz.


(off vége)


Csak vedd alapul azt, hogy valaki közel minden jövedelmét (kvázi ~100 ezret) fordít cigarettára. Lényegében ez egy tökéletes rabszolgamunka. Csak etetni kell, cserébe dolgozik és jön vissza a pénze az államnak. Ha jól értem a kérdező apja is hasonló viszonylatokban él, úgyhogy talán a kérdezőnek érdemes lenne felvetnie ezt a nézetet. Talán ha rájön, hogy rabszolga, nem pöfékelne olyan szorgosan és már csak elvből is ott hagyja a dohányzást.

2013. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Semmi baj, nyugodtan :D látom szép viták alakultak itt. Egyébként csak gondoltam leírom, hogy most beszéltem vele és sikerült rávennem, hogy jövő héten elmenjen egy tüdőszűrésre. Rettegek az eredménytől előre is. Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2013. febr. 18. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!