Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Vizipipát szertenék venni....

Vizipipát szertenék venni. Max 8000 ft-ért.40cm-nél nagyobb nemkel?

Figyelt kérdés
A kérdés az hogy mien márkájut vegyek? , és meik a legjobb bolt vagy hol vegyem? És a dohányból meik a legjobb márka, meg szénböl meika legjobb márka, és abbol önygyulladós vagy sima a jó? (Budapesten lakok)
2013. febr. 18. 18:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
a kérdő jel véletlen van ott, felkiáltó jelet akartam irni:D xd
2013. febr. 18. 18:26
 2/11 anonim ***** válasza:
5%

Sztem (tapasztalatból) 30 cm-esnél nagyobb pipa felesleges. Nem lesz nagyobb füstje csak azért, mert nagyobb. Előnye csak annyi, h többen elfértek körülötte, ha esetleg több karú.

Hogy a kérdésedre válaszoljak, én 3200 Ft-ért rendeltem netről ( [link] Pestre és Székesfehérvárra ingyen szállítanak). Ami azt illeti sztem pipából nincsenek márkák, csak szénből (abból nem jut eszembe) és dohányból, abból viszont egyértelműen az Al Sultan a legjobb. Ja szénből az öngyulladós jó.

2013. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
Hali szerintem szénből a Three Kings jó én ezt használom és teljesen megvagyok elégedve, nem drága jól gyullad és sokáig izzik.
2013. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező, alias nyamikaa, úgy látom a helyesírás, fogalmazás nem az erőséged, az hogy 2 hét alatt kétszer tetted fel a kérdést ebből azt is leszűrtem, hogy az értelmezéssel is hadilábon állsz.

Ugyanis részletesen leírtam mindent, még tanácsot is adtam. Olvass vissza az előző kérdésedbe és a privát üzenetbe adott tanácsot is.


A két válaszolónak meg csak annyit tanácsolnék, amihez nem értenek, ott adjanak tanácsot.

2# válaszoló:

Egyáltalán nem felesleges a 30cm-nél nagyobb pipa, elsődleges célja hogy a nagyobb táv miatt jobban hűti a füstöt. A nagyobb füst meg tág fogalom, nagyon sok mindentől függ, pipa belső átmérőjétől, a szívócsőtől, a dohánytól, a széntől.

Pipából nincsenek márkák, jesszusom. Hogy ne volna te balek, csak hogy említsek párat: Aladin, KM, Nargilem, Mya Sarah.

Az Al Sultan a legjobb dohány, ezzel lőtted el legjobban magad, hogy semmit se értesz a dologhoz. Az Al Sultan egy középkategóriás dohánynak számít, sok ízét próbáltam egyiktől se voltam elragadtatva. Csak hogy tisztában legyünk jó dohányoknak számítanak (prémium kategória) ; Al Fakher, Nakhla Mizo, Nakhla Mix, El Nefes, Star Buzz és még jó rengeteg márka, amiről fingod sincs.

Szénből a jó az öngyulladós, maximum akkor, ha nem tudod begyújtani a természetes szenet, ami messze jobb.

És most kitérnék a 3# válaszolóhoz, a Three Kings elég tré szén, ha már öngyulladós akkor mindenképpen Carbopool.


Ui: Kérdező olvasd múltkor tanácsoltam, nem másolom be ismételten.

Üdv.

2013. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
gondoltam nem csak a te véleményedet nzem meg, mive a másikhoz kevesen irtak ezért feltettem még 1szer a kérdést, am meg több idő telt el mint kéthét, és szarom le a helyesírást!!! am kösz a kommentet, most töb hasznos tanácsot irtál mint a privátba :D xd
2013. febr. 19. 20:40
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Kevesen írtak az előzőhöz, persze mert amihez nem ért az ember oda nem ír hülyeséget. Ide mégis képesek ökörségeket írni, lásd 2# és 3# hozzászóló.

Több hasznos tanácsot adtam most, erre már csak ennyit tudok írni; LoooL.

Mindegy sok sikert a választáshoz, majd írj egy beszámolót, hogy mi mellett döntöttél.

Üdv.

2013. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A nagyobb pipa jobban lehűti a füstöt? Nem hinném...


Valóban van fizika alapja a dolognak, de nem lesz valóban érzékelhető különbség. Nekem kb 25 cm-es pipám van, haveromnak 70-es, volt, h egyszerre gyújtottuk be mindkettőt, de tapasztalható hőmérsékletkülönbség nincs.

Hagyjuk már...

2013. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 4. válaszoló


Továbbra is kitartok amellett, hogy a nagy pipa felesleges. Ahogyan azt magad is írtad, a nagy füst (kiegészíteném azzal, hogy a JÓ füst) sok mindentől függ, ebből következik, h nem egyenesen arányos a pipa magasságával, tehát nem kell nagy pipa az élvezhető pipázáshoz.

A dohánnyal kapcsolatban annyit, hogy szubjektív vélemény volt. Olyasmi ez, mint az étel, nem mindenkinek ugyanaz a kedvence. Ja és ne haragudj, hogy nem próbáltam végig az összes létező prémiumkategóriás dohányt, csupán a székesfehérvári dohányboltban beszerezhető fajtákat.

És ne mondd már, h nem értek hozzá, elvégre több, mint három éve pipázom (beismerem: a pipa márkákat nem vágom, netről rendeltem vmi noname cuccot, de a célnak megfelel). Ráadásul írod ezt úgy, h a nagyobb pipák előnyeként a hűvösebb füstöt hozod fel. Ilyen hülyeségekkel dobálózol, másokat meg nagy hanggal leugatsz. Én nem azt írtam, h én vagyok a vizipipázás kizárólagos szakértője, csupán saját véleményt formáltam, ha nem értesz egyet, finoman is lehet közölni.


Am a stílusodtól és a füsttel kapcsolatos fejtegetésedtől eltekintve sztem hasznos a válaszod, nyomtam is zöld gombot:)


2. válaszoló

2013. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az utolsó hozzászólása kultúrált volt, így elnézést kérek a lekezelő netán sértő hangnemért.

Ami még fontos és nem említettem meg a pipaméreténél kapcsolatban az a stabilitás. A nagyobb pipáknak nagyobb a tartályuk, mibe több víz is fér (ami ha tetszik hanem befolyásolja a füst hőmérsékletét is, eltekintve attól hogy valaki érzi-e vagy sem) azáltan stabilabban áll a pipa, ami jó szempont egy mosható cső használatakor. Itt ellenpéldaként felhozható 3 kissebb model is még hozzá a Nargilem NPS 300, Mya QT és a Mya Econo amely rendkívül masszív és igen stabil. Viszont a 70 centinél nagyobb pipákat már én se igazán kedvelem.

A dohányhoz vissza térve, valóban relatív kinek mi a legjobb. Jó néhány dohányon túl vagyok különböző kategórákat/ márkákat próbáltam már, mindegyikbe van jó vagy kevésbé jó, előfordult kifejezetten rossz is. Az összeset én sem kóstoltam még végig egyrészt nem olcsó mulatság, másrészt jó néhány márka kishazánkba nem beszerezhető.

Itt ajánlanék valamit, mert említetted hogy a dohányboltban beszerezhetőket próbáltad eddig. Na szóval, a dohánybolt vezetőjével próbáld megbeszélni hogy vegyefel a kapcsolatot a Pannon Tobacco kis és nagykerrel, elég sok márka és íz kapható náluk : [link]

Elnézést az elgépelési illetve a helyesírási hibákért, de siettem.

Üdv.

2013. febr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kösz a tippet, meg fogom próbálni
2013. febr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!