Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg 1000 ft lesz egy...

Tényleg 1000 ft lesz egy doboz cigi fél éven belül?

Figyelt kérdés
Azt hallottam a legolcsóbb is annyi lesz.

2013. febr. 20. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1200 állítólag.
2013. febr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért hogy szokjanak le róla az emberek, meg aki eddig nem dohányzott most már ne szokjon rá?
2013. febr. 20. 15:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem. Azért, hogy a sok hülye miatt az állam járjon jól, mert úgysem fognak leszokni, inkább nem esznek.

Minden cigi 1200lesz.

2013. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tetris ***** válasza:
30%

Látod, látod kellett neked rászoknod?

Az egy ideje nyilvánvaló, hogy Európában a dohányzás visszaszorítása érdekében igyekszenek megtenni mindent a kormányok. Emiatt tiltották be a nyilvános helyeken, éttermekben, a buszmegállókban, az iskolák nemtudomhány méteres körzetében a dohányzást. De tilos a játszótereken is. A bagó egyre drágább lesz, és egyre nehezebb lesz megszerezni. Ezért vonják vissza az üzletekből is, és csak kijelölt kis trafikokban lehet majd kapni. A visszaszorítás miatt jelentek meg az elrettentő fényképek, és figyelmeztetések is a dobozokon, és reklámozni se lehet a bagót.

Egyre szigorúbbak lesznek ezek a szabályok, és egyre drágább lesz a bagó is. Szerintem ez eredményes lesz, és egyre többen lesznek, akik le fogják tenni a bagót. Vagy azért mert nagyon drága lesz, vagy azért, mert annyira körülményes lesz hozzájutni.

Előzd meg a bajt, kezdj el már most leszokni. A végén inged-gatyád rá fog menni erre az egészségtelen marhaságra.

2013. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor lesz a baj, ha a dohányáruk eladásának csökkenése miatt kieső adókat ráterhelik az egész lakosságra.
2013. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kinga1995 ***** válasza:

Sajnos simán kinézem belőlük, ahogy az égbe emelik az árát, a szemetek.

Amúgy vicces, a fele azt mondja, hogy az államnak nagy biznisz a cigi, és csomó pénze van belőle, a másik fele szerint, meg drága a tüdőrákosok gyógyítása és sz*r az államnak, ha cigizünk.

Nem tudom, a gagyi feliratok, a hülye képeik (amikkel mellesleg elb*sszák a tök szép cigisdobozokat) és az, hogy lassan már sehol nem lehet cigizni, szerintem inkább a dohányzás ellen van a kormány. Ha annyi pénze lenne belőle, mint mondják nem tenne mindenhol keresztbe a dohányosoknak.

Meg ez is, hogy meddig emelik még?! Nagyon szeretek dohányozni, tök jó dolog szerintem cigizni, de csak amíg van rá pénzed. Persze, h nem halsz éhen, inkább eszel, mint cigizel.

Jó, oké, egy kicsit egészségtelenebbül élünk, mint a nemdohányzók (de nem sokkal, ez az egész el van túlozva, a nagymamám soha életében nem gyújtott rá és tüdőrákban halt meg, akkor én mit is kockáztatok?!), de azért bánhatnának velünk is emberként...

2013. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a dohányáruból származó adók nagy részét a dohánytól rákos, szív és érrendszeri betegek kezelésére költi az állam... épp ezt tanulom, ha nem dohányoznának az emberek, szinte semmi adókiesése nem lenne az államnak, sőt, több ember tovább lenne munkaképes, mert később halna meg, így tovább és többet adózna...
2013. febr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hova legyünk ennél tovább munkaképesek? A nyugdíjkorhatár most 60 éves kor, mire én oda jutok, lesz vagy 80 év. Nem tudom, miért akarják kihajtani a sz*rt is az emberekből... Azon meg persze megy a csodálkozás meg az ujjal mutogatás, hogy "a magyar fiatalok külföldre mennek dolgozni"... Hát persze, ha itthon nem tudok, hova a rákba menjek? A Holdra? -.-
2013. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Ezzel csak a feketepiac fog fellendülni. Én mondjuk töltöm, de állítólag azt is beakarják tiltani. Ha így lesz, akkor tuti nem fogom megvenni a bazi drága cigijüket, inkább beszerzem feketén. És ezzel nyilván nem vagyok egyedül, mivel nem nagy művészet csempészcigit venni, amik ráadásul lehetnek szarabb minőségűek is, még egészségrombolóbbak. Szóval állam bácsi már megint hülye.
2013. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért én azt hozzá tenném, hogy nagyon sok ismerősöm leszokott már az ára miatt.
2013. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!