Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mentegetőző dohányosok! Az is...

Mentegetőző dohányosok! Az is genetika kérdése, hogy ki mennyire lesz büdös, és mennyibe kerül neki a cigi?

Figyelt kérdés

mióta mindenkinek van egy nagymamája, aki sosem dohányzott, mégis 14évesen elvitte a tüdőrák, illetve a nagypapi meg 3éves kora óta napi 2dobozzal szív, és idén ünnepli a 130at, tudjuk, hogy az összes betegség csak genetika, és csak ráhúzzák a "hülyék", hogy esetleg nem véletlenül erős dohányos a tüdőrákosok 70%-a. Viszont ha valaki azt mondja, hogy azért rossz a cigi, mert büdös lesz tőle az ember, illetve rengeteg pénzt elvisz, arra mi a válasz? az is csak genetika, vagy ott már más magyarázat is van?



A mi időnkben még aki dohányzott, az elismerte, hogy igen, egészségtelen, drága, rosszat tesz, de szívja. nem voltak nemlétező statisztikák arra, hogy valójában még egészséges is a dohányzás. most miért kell kifogásokat keresni? természetesen aki nem írogat hülyeségeket, arra nem vonatkozik a kérdésem, csak mostanában divat lett körbemagyarázni, hogy a dohányosok még egészségesebbek is, mint aki nem..


2013. febr. 24. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mert NEM igazak a mai statisztikák! Nem csak azok lesznek tüdőrákosok, akik dohányoznak! Csak ma nagy hisztit csapnak miatta!

Ha igaz lenne, akkor minden 30 év feletti tüdőrákos lenne!

Akkor még otthon is, a szülészeteken is, a munkahelyeken is sokan dohányoztak. Néha nem is lehetett látni a füsttől. Még sem volt annyi rákos, mint most.

Egy nem dohányzó.

2013. febr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
de ha a tüdőrákosok 70%-a dohányzott, és azok, akik egész életükben dohányoztak, mondjuk 20éves koruktól, kb 50%ban a dohányzás miatt halnak meg, érszűkület, tüdőtágulat, ilyesmi, akkor az is véletlen? tudom, hogy sok minden más is van, de attólmég hogy rákkeltő a margarin, és mérgező a parizer, még nem lesz jobb a dohányzás.
2013. febr. 24. 11:15
 3/15 anonim ***** válasza:

"Nem csak azok lesznek tüdőrákosok, akik dohányoznak!"

Breaking news! Nem csak EGY féle tüdőrák van, eddig több mint 20 fajtáját írták le. A dohányzás egyet okoz, véletlenül pont azt, amelyiknél a legkisebb a túlélési esély.


"Ha igaz lenne, akkor minden 30 év feletti tüdőrákos lenne!"

Akkor most nyújtsa fel a kezét, akinek egyetlen rokona sem halt meg rákban! Tudod én pechemre jártam már olyan kórházi osztályon ahol tüdőrákosok feküdtek. És hidd el nem voltak kevesen.


"Még sem volt annyi rákos, mint most."

Aha. És ezt mire is alapozod?

2013. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mert pont olyan hülyék, mint az első.

Miért lenne hazugság a statisztika? Imádom ezeket az összeesküvés elméleteket. Amit az ezo tv-ben mondanak, az szent és sérthetetlen, de ami az orvosi tankönyvekben van, az baromág. Hát gratulálok.

2013. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A dohányzásra az volt édesanyám mentsége, hogy úgyse lesz tőle rákos, azután, amikor kimutatták nála a rákot az, hogy mostmár úgyis mindegy. Amikor a halálos ágyán feküdt és meglátogattam a kórházban elzavart a fenébe mert "minek mentem, ha nem hoztam neki cigit?".


Az a baj kedves kérdező, hogy racionális gondolkodást vársz a dohányosoktól. A nikotin egy drog. Észérvekkel meggyőzni egy dohányost pont annyira reménytelen, mint egy heroinistának magyarázni, hogy bele fog halni abba, amit csinál. Lehet, hogy megérti, de nem fogja érdekelni, mert úgy érzi nélküle biztosan vége van. Megkérdezheted valakitől, aki panaszkodik neked, hogy már szó szerint ennivalót se tud venni a gyerekeinek, hogy akkor mégis miből telik neki napi két doboz cigire, de csak fog vissza fog kérdezni, hogy "még ezt a kis örömöt is el akarod venni tőle?".

2013. febr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

lassan már a nem dohányosok jobban aggódnak a cigi miatt,mint a dohányosok. minek foglalkoztok velük? neked miért jó ha kritizálod a másikat? amúgy meg én például csak társaságban cigizek,és kizárólag hétvégente,és ne mond hogy rászokok mert már 2 éve csinálom így.ezenkívül van elektromos cigim,meg vizipipám én és még sokan mások csak a füst miatt,az érzés miatt szívjuk.

és mivan akkor ha káros? ma már minden káros. már régóta mérgeznek mindennel ez van :)

2013. febr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

1. nem kérdeztem a dohányzási szokásaid

2. csinálja mindenki, akinek kedve van hozzá, nem az a lényeg, de miért kell leírni a hülyeségeket? így jobban elhiszi saját magának, hogy nem káros? amikor én cigiztem, végig tudtam, hogy mit csinálok most ezzel, mik lehetnek a következmények, nem hazudtam magamnak. de ha valaki hazudni akar magának, csak rajta, de miért kell más embereket is meggyőzni a saját hülyeségéről? ha már csak 1 nemdohányzó is elhiszi a sok maszlagot, hogy valójában a nemdohányzók halnak meg, a cigi meg nem káros, akkor már másban okoznak kárt. csak attól lesz tiszta a lelkiismeretük, ha másokkal is megosztják a magyarázkodást?

2013. febr. 24. 21:45
 8/15 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy az emberek egy jó nagy része, alapvetően nagyon nagyon buta, ha velemit hall, ami nyersen tudományosan, tele idegen szavakkal, statisztikákkal alátámasztva van közölve, az nem jut el az agyukig, de ha a blikk lehozza, hogy Julinéni mucsajröcsögéről, már 110 éves és dohányzik, akkor egyből elfelejtik a másik 1000 nénit, akik a 60 at sem élték meg...

Senki nem akarja elfogadni, hogy ez a sok szarság velük is megtörténhet.

Miután leszoktam a cigiről, egy nagyon okos munkatársam még 1 évvel később is az orrom alá fújta a füstöt, ha rászóltam egyből jött vele, hogy nem mindegy nekem, úgyis dohányoztam egy csomót. mikor betörtem az orrát abból egyből értett.

Tanulság, az emberek nagy része nem fog az ész érvekre hallgatni, csak arra ha fáj... :)

2013. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hogy ki mennyire lesz büdös, és mennyibe kerül neki a cigi az mindenkinek a saját dolga és nem a tied kedves kérdező :)
2013. febr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
persze, ez így van, csak kíváncsi voltam, arra mi a mentegetőzése a sok önbecsapó köcsögnek :D bár a szagra az szokott lenni, hogy "a csövesek mégbüdösebbek". igen, ez nyilván nagyon jó pont. attólmég ha a buszon mellém ül egy büdös dohányos, és szólok neki, hogy én inkább átülnék, megsértődik..
2013. febr. 25. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!