Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi ez a nagy dohányleszoktató...

Mi ez a nagy dohányleszoktató kampány?

Figyelt kérdés

Egy az, hogy az állam ettől rengeteg bevételtől esik el.


Eddig még szóba sem jött a kávé, drog, alkohol.


Ha valakinek a cigarettától büdös lesz a ruhája, azt ki tudja mosni.


Az alkohol viszont sokkal nagyobb bajt okoz: Balesetet, ami halállal is végződhet. De ezzel mégsem foglalkozik a média, sem a kormány.



2013. márc. 8. 20:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ugyan már... dehogy esik el bevételtől. Aki eddig is megvette a cigit/piát, ezután is meg fogja. Hidd el, nem ez tántorítja el az embereket. Én személy szerint mindkettőnek ellene vagyok, de talán a ciginek még jobban, én örülök, hogy drágul. Egyik nagyim épp most haldoklik a rák miatt, mert nem bírt leszokni a cigiról hosszú időn át, most pedig tele vannak a belső szervei daganatokkal. Az ő férje, nagypapám pedig rég meghalt gégerákban, szintén cigi, de inkább az alkoholizmus miatt. Szerintem egyik se jó dolog, de ahogy írtam, az emberek ezt akkor is megveszik, ha drágább lesz... megyek az utcán hétköznap, a szembe jövő 10 emberből 8-nak lóg a szájából a cigi... szóval, hm, nem túl sikeres ez a leszoktató kampány.
2013. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

"Egy az, hogy az állam ettől rengeteg bevételtől esik el. "


Utána néztél már hogy egy tüdőrákos kezelése mennyibe kerül az államnak?

2013. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Aki tüdőrákos lesz azt a mi adóforintjainkból, meg a beteg adóforintjaiból kezelik, amit az addigi életében fizetett a Tb-re. Ennyi engedtessék már meg neki is, különösen, hogy addig, rengeteg adót fizetett az államnak a cigijéből.
2013. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

1. Sok bevétele van az államnak belőle, de sokkal több kiadása. Készült már tanulmány, ami ezt kimutatta.

[link]


Az elsőnek pedig nincs igaza abban, hogy az áremelés nem számít semmit. Szintén kutatásokkal igazolták, hogy a legnagyobb hatása a dohányzásra az áremelésnek van.


Egyébként én egyetértek ezzel a nagy ellen kampánnyal. Baromira káros, és rengeteg pénz megy el rá. Ráadásul nem is csak arra káros, aki szívja.


Tényleg kevesebb drog és alkoholellenes kampány van, de szerintem nem a cigi elleni kampányt kellene csökkenteni, hanem az alkohol és drog ellenit növelni.


A kávét mg nem sorolnám ide. Alapból napi 3 csésze még nem ártalmas. De egyébként sem okoz olyan súlyos gondokat, mint a többi 3 dolog.

2013. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Egyébként néhány bagós körbevezetnék egy-két klinikán. Mikor vkinek 40 évesen már a 3. műeret csinálják. Vagy mikor 35 évesen levágják az egyik lábujját. Vagy mikor 45 évesen közlik vele, hogy tüdőrákos, és már nem igen lehet kezelni. Egyik sem éppen szívderítő látvány.
2013. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Azért a dohányzástól előbb meg lehet halni mint a tejivástól.

Én személy szerint ki nem állhatom a dohányosokat. Utálom a szagát, és igen, büdös lesz tőle a ruhám is meg a hajam is, és nem akarok naponta ruhát mosni. Elkerülni meg nem lehet, mert a dohányfüst mindenhova odaszáll.

Aki eddig megvette a cigit, az ezután is meg fogja. Egyetértek viszont az alkoholos résszel, ha úgy nézzük sokkal több halált okoz.

2013. márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

#3


Ez baromság ezek közül egyik sem kerülhet a polcokra ha valóban rákot okoz. Meg ha 1-2 szállítmány át is csusszan akkor is hibahatáron belüli azok száma akik emiatt megbetegednek.

A dohányzás esetén pedig statisztikai adatok vannak arra vonatkozólag hogy hány ember betegedik meg akinek a kezelését fizetni kell, mert abból a havi 6 ezer forintból amit befizet a tüdőrákos egy adag kemot nem kapna meg.

2013. márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%

Az egész kampány az eleve szinte reménytelen módszereket erőlteti (tapasz, tabletta), amelyek a gyógyszermeffiának hoznak igazán hasznot. Jó kis ingyenreklámot kapnak az adófizetők pénzéből.

Az állami gyógyszerkiadások is azért magasak, mert a gyógyszergyárak, orvosi felszereléseket gyártó cégek irreális árat alkalmaznak.

Bezzeg az e-cigit, ami jó hatásfokkal szoktat le, be akarják júliustól tiltani.

Ebből látszik, hogy valakiket a törvényhozásból jól megkennek a gyógyszergyárak.

2013. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
én inkább arra szavaznék, hogy azt büntessék, aki nem tud kulturáltan cigizni. már így is jó drága, bár amiatt sem tudok sajnálni senkit, mivel nem kötelező dohányozni, de ha pl az eldobott csikkért osztogatnák az 5ezres bírságot, meg aki nem tartja be pl a buszmegállós tilalmat, azoknak is 5ezres csekk, akkor abból jönne bevétel jócskán, és nem kollektíven cseszegetnének mindenkit, aki dohányzik. mondjuk nem érdekel ha 1500ft lesz egy doboz cigi sem, de nemdohányzó szemmel inkább azokon hajtsák be a hiányt, akik még mindig eldobálják a csikket, még mindig rágyújtanak a buszmegállóban, illetve ha végre bevezetnék, hogy csak kijelölt kukáknál, pl lámpánál várakozó tömegben se lehessen, akkor abból is lehetne pénzt szedni
2013. márc. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Kinga1995 ***** válasza:
0%

Nem tudom, engem nem hat meg :-D

A sok eltúlzott baromság. Ha olyan veszélyes lenne, mint mondják, akkor illegális lenne. De nem az :-D

2013. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!