Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek cigizzek?

Szerintetek cigizzek?

Figyelt kérdés

Marha a kérdés nem úgy akarom, hogy oké holnaptól két dobozzal elszívok minden nap, hanem a kipróbálás. Pl a pipázás nagyon "csábít", mert jó emlékeim vannak róla mikor nagyapám még élt szívta a vanília dohányt stb. A cigizés is kicsit, mert ha egy társasággal vagyunk valahol ott ugye a nagy része cigizik és az illata bejön néha bele is szippantok a füstfelhőbe, ami gondolom majdnem annyira káros, mintha szívnám. Semmi esetre sem szeretnék rászokni, van nem egy olyan ismerősöm, aki tényleg csak parti dohányos és biztos vagyok benne, hogy én sem szoknék rá. Ennek főleg anyagi oka van nem engedhetek meg magamnak még csak hetente se megy doboz cigit...

Az a "bökkenő", hogy én megfogadtam még nagyon régen, hogy sosem fogok cigizni. Anyumnak is mondtam és az olyan, mintha a szavamat szegném meg. Persze megmondanám neki lehet nem is haragudna, meg már nagykisfiú vagyok, de engem zavarna, hogy megszegtem a szavam. Igazából szinte tényleg kétségbe vagyok esve, mert van, hogy szinte kívánom, van hogy majd meg fulladok a füsttől. Ha kipróbálnám az pedig egy (komolyan) nagy fordulópont lenne az életemben. Szóval valami tanács? Ti a helyzetemben kipróbálnátok? Vagy esetleg a pipázás káros vagy károsabb mint a cigizés? Mert az mégse cigi, nem szegném a szavam és mégis kipróbálhatnám a dolgot.

A kérdés, bár túlmagyaráztam, meg itt ott hülyeség de nem kamu kérlek vegyétek komolyan, vagy ne válaszoljatok.

19/f



2013. márc. 13. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Hogy pipázás vagy cigizés? Döntsd el, mit szeretnél jobban: szájrákot vagy tüdőrákot?

Ne agyalj ezen, inkább tartsd be a fogadalmad. Miért gondolod, hogy nem szoknál rá, ha antidohányosként is vágysz rá? Ha rászoksz, akkor sajna az ára lesz a legkevésbé visszatartó erő. Higgy nekem, gyakorló dohányosként mondom, és bár ne gyújtottam volna rá az elsőre! Ja, és nekem is meggyőződésem volt, hogy nem szokom rá...

2013. márc. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért a pipázás is káros, sőt károsabb jóval.

Amúgy ne próbáld ki a cigit! Oké hogy kívánod, én is így kezdtem 16 évesen, egy buliban voltunk, mindenkit küldtem el a francba hogy ne előttem szívják mert idegesít, erre annyira megkívántam hogy rögtön rágyújtottam egy szálra hogy kipróbáljam. Az első pár slukk nagyon szar volt, aztán egyre jobb érzés lett, végül kértem még egy szálat 1-2 órával később.

Utána megfogadtam hogy ez a 2 szál volt az utolsó.

Utána úgy 2 hónappal később hirtelen eszembe jutott hogy milyen jó lenne rágyújtani, és hát megtettem, nem vagyok rá büszke de rágyújtottam, aztán az lett belőle hogy hetente elszívtam 2-3 szálat, utána 2-3 naponta szívtam el 1 szálat, végül napi 2 szál lett belőle.

Utána 17 éves koromban leálltam vele, akkor csak heti 3 szál volt belőle, majd úgy 3 hónapig semmi nem volt és utána minden nap 1 et elszívtam mert annyira kívántam. és már 18 éves koromban persze hosszú idő telt el addig, már ott voltam hogy napi fél doboz elmegy. Most 23 éves létemre napi majdnem 1 doboz simán elmegy, igaz ha dolgozok akkor kevesebbet szívok el, akkor úgy nem igazán kívánom, néha szünetben gyújtok rá és ennyi. De elmegy napi 1 doboz átlagosan. És baromira bánom mert nincs elég akaraterőm hogy letegyem a cigit, a barátnőm sokszor bánt ezért hogy mindig büdösen fekszek le mellé az ágyban, igaz ő csak parti dohányos de utálja ha bűzlök a cigitől, és egyszerűen nem tudom elhagyni.

Szóval ez a kis történet után jól gondold meg azt az egy szálat mert valóban hatalmas fordulópont lesz az életedbe.

2013. márc. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Személyes véleményem:

- Túl drága, bár én nem cigizek, ezért pontosan nem tudom mennyibe kerül 1 doboz, de olyan 800 Ft körül azért már elég sok, még úgyis ha 1 hónapban veszel 1-et.

- Leírásodból inkább csak azért akarsz cigizni, mert a többiek hatnak rád, persze ezt lehet magyarázni mindenfélével, de ha a környezetedben nem dohányoznának, akkor neked megfordulna a fejedben?

- Mivel elvileg a cigi stresszoldóhatású, sokan tinikorban szoknak rá, a stresszes időszakokban, aztán viselhetik ennek a következményét, azt, hogy nem tudnak leszokni róla, na már most lehet, hogy te úgy állsz hozzá, hogy kipróbálod, mert mit árthat néhány cigi, de ha esetleg eljönne egy mélypont az életedben, és baráti körben úgy gondolod, hogy a cigi enyhíthet a fájdalmadon, mert jól esik, akkor könnyen rászokhatsz.


Szerintem ha még nem próbáltad, és meg tudod állni, hogy ne próbáld ki, akkor ne tedd! Mert egyszer rágyújtasz, akkor következő alkalomkor is kérni fogsz abban a társaságban.

Gondolkodj el azon, hogy azért érdekel-e a dolog, mert ez a divat, vagy csak személyes érdeklődésből fordult meg a fejedben, mert divatból ne csináld, a normális emberek úgyis úgy állnak hozzá, hogy "büdös, káros és drága".


Én a helyedben kihagynám, és más örömforrást, vagy hiányt keresnék.

2013. márc. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát ez elég kényes kérdés.

Mondanám, hogy ne, de akkor valahogy ellentmondanék magamnak. Hisz én is szoktam cigizni (nem vagyok rá szokva), és gond nélkül letudnám tenni, amikor csak akarok, viszont én tényleg szeretek cigizni.

Társaságba is olyan jó, hogy beszélgettek és közben cigiztek, hétvégenként iszogattok mellé, hétköznap meg kávéztok. :)

Vagy, egy hosszú magányos séta közben jól esik szintén.

(azért remélem nem szokok rá, elég nagy akaraterőm van)


Szerintem te tudod, mennyire tudod magad kontrollálni.

Bár szerintem 19 évesen hülyeség lenni elkezdeni.

2013. márc. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kinga1995 ***** válasza:
0%
Cigizni jó buli :-D
2013. márc. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Na hallgass a Kinga-féle buta libákra....
2013. márc. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát a társaság nem erőszakolja rám, sokszor kérdik, hogy nem kérsz vagy ilyesmi de semmi erőszakoskodás. Nem is divatból akarnék rágyújtani csak valahogy kívánom vagy nem tudom elmondani milyen érzés ez. Lehet kíváncsiság.

Egyébként köszönöm a válaszaitokat!


Ja és érdekes, hogy vízipipából szívtam már dohányt keverve vpdohánnyal és egyáltalán nem "ízlett"

2013. márc. 14. 16:00
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba.Qrvára nem menő manapság a bagózás.Ráadásul tök gyorsan meg is döglesz tőle.
2013. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Ha foglalkoztat előbb utóbb szerintem ki fogod próbálni.

Ennyi idősen próbáltam ki, nem szoktam rá. F/29

2013. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Na kipróbáltad? Ha igen milyen volt?
2013. máj. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!