Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy kell akarni hogy ne...

Hogy kell akarni hogy ne cigizzek?

Figyelt kérdés
Én tudom, hogy mennyire káros, büdös, gyerekeim vannak, mikor terhes voltam és szoptattam nem szívtam, de akkor is az adott erőt hogy tudtam, amint lehet, rágyújtok. Le akarok szokni de igazából nagyon szeretek cigizni és mégsem akarok leszokni. Segítsetek, mert ez lassan megöl.
2010. jan. 11. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Gondolj arra hogy tüdőrákban fogsz meghalni, gyerekeid vannak, és sokkal károsabb a passzív dohányzás, vagyis a gyerekeidnek károsabb mert te cigizel. Tönkreteszed a tüdejüket, szegény barátnőm anyja is cigizik mindennap,egésznap, a bnőm mellett, így biztos az ő tüdeje sincs túl jó állapotban. Gondolj arra is, h a cigiszagú száj mennyire kellemetlen.. Csókolózásnál nem előny. Hát dióhéjban ennyi, ez engem is elriaszt, sose fogok cigizni, kipróbáltam már 15 éves koromban, elszívtam 2-3-at csak hogy rájöjjek,mi tetszik sok embernek, de nem tudtam rájönni és bőven elég is volt egy életre.. A nagyapám is cigizett, és belehalt sajnos, sose ismertem.. :( 16/L
2010. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egy erős dohányosnak mindegy mire gondol.:D

Nekem napi 2 doboz ment el.Most ott vagyok hogy napi 3-4 szál!Mindezt úgy,(ez sztem csak rám vonatkozik)hogy ki kell bírni 11- délig.Utána már "könnyű".Persze ehhez kell egy stressz mentes környezet,vagy legalábbis nyugodtabb környezet vagy nyugodtabb belső.

2010. jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
szerintem amíg agyban nem döntöd el, hogy leszoksz, meg ameddig szeretsz is cigarettázni, addig nem fog menni.
2010. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Így van. Ehhez kellene segítség. Mert hiába akarom, ha mégsem akarom :)
2010. jan. 11. 15:06
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég nagy segítség, amit írtam. Egy normális anyának ennyi bőven elég lenne hogy rájöjjön, mennyit árt vele a tulajdon gyerekeinek.. meg ha belegondolsz, hogy mennyibe kerül a cigi naponta, legyen mondjuk 1000 ft, és beszorozzuk 365-el, akkor 365ezer forint az éves kiadás, vagy ha kb 1500 ft naponta, akkor 547500 ft, és ez csak a te részed! ennyi pénzből már elmehetnétek Bulgáriába, Egyiptomba, Tunéziába vagy más szép helyre. Feltételezem hogy nyáron nem mentek külföldre nyaralni együtt a családdal, mert 'nincs pénz', de a cigire viszont van.. >>>>>> Gondolj arra hogy tüdőrákban fogsz meghalni, gyerekeid vannak, és sokkal károsabb a passzív dohányzás, vagyis a gyerekeidnek károsabb mert te cigizel. Tönkreteszed a tüdejüket, szegény barátnőm anyja is cigizik mindennap,egésznap, a bnőm mellett, így biztos az ő tüdeje sincs túl jó állapotban. Gondolj arra is, h a cigiszagú száj mennyire kellemetlen.. Csókolózásnál nem előny. Hát dióhéjban ennyi, ez engem is elriaszt, sose fogok cigizni, kipróbáltam már 15 éves koromban, elszívtam 2-3-at csak hogy rájöjjek,mi tetszik sok embernek, de nem tudtam rájönni és bőven elég is volt egy életre.. A nagyapám is cigizett, és belehalt sajnos, sose ismertem.. :( 16/L <<<<<< án 16 évesen így gondolom...
2010. jan. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Voltunk nyaralni mert van pénzünk rá, csak a teraszon cigizek mikor alszanak vagy mással vannak cigizős köntösben, télen is :) A férjem is cigizik. Szóval valami egyéb? Nem olyan könnyű, az a baj...
2010. jan. 11. 20:33
 7/15 anonim ***** válasza:
A dohányost nem érdekli a cigi ára, a gyereke tüdeje, a saját egészsége sem. Csak siránkozik mindezek hallatán, de szívja. Az írta le az igazat, aki azt írta, hogy amíg az agyban nem dönti el a leszokást, szívni fogja. Csak az a baj, hogy ezt az utolsó mondatot sem érti meg.
2010. jan. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De hogyan lehet az agyban eldönteni? Ezt kérdezem mostmár harmadjára. Mondjon már valaki egy ötletet!
2010. jan. 12. 16:29
 9/15 Doruss ***** válasza:

Menj el vhova ahol kipreparált szerveket lehet látni! Ha meglátod egy dohányzó tüdejét akk biztos h osha többet nem mersz hozzányúlni se! :S :D

Am sztem csak akaraterő kell hozzá... csak gondolj bele hogy mit tesz a cigi a szervezeteddel!

2010. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mikor mi üdültünk anno akkor nem is hiányzott.
2010. jan. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!