Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzás mellett ilyen...

Dohányzás mellett ilyen könnyen lehet barátokat szeretni?

Figyelt kérdés

Osztálytársammal alig dumált pár ember az osztályból, most meg hogy rászokott a cigire, azt látom, hogy csomóan hívják le cigizni, és MÉG adnak is neki cigit, ha neki nincs...


Eddig nem dumált ezekkel az emberekkel, nem is kereste az Ő társaságát senki kb. most meg aki dohányzik lehívja cigizni szünetben...


Ennyi? Ha dohányzik az ember, már jófej is lesz, és lesznek barátai?



2013. márc. 17. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
persze, hogy adnak, késöbb tőle is tudnak kérni ennyi. ha kezdő, akkor meg adnak, hogy minél előbb rászokjon. a cigire való szokás nem = a barátszerzéssel. egy barát ennél sokkal többet ér és egy jó barátot a bajban ismerni fel.ez nem barátság!
2013. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
aki barátkozós típus, az könnyen barátkozik, aki meg nem, azon a cigi sem segít. majd próbáljon meg barátnőt keresni magának dohányzóként...:D ott már semmiképp nem lesz előny, sőt, lánytól függően hátrány is lehet
2013. márc. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nálam már eleve hátrány a dohányos fiú/férfi...
2013. márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokat számítanak a külsőségek, főleg fiatal korban. Barátokat biztos nem szerez, max haverokat de inkább ismerősöket. Kérdező hány éves vagy? Te rágyújtottál már?

F/29

2013. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Hát figyelj én is dohányzom most már 2 éve és én is megfigyeltem dolgokat ezzel kapcsolatban. Én így látom :


- Attól hogy valaki dohányzik nem lesz jó fej. Ez hülyeség, egy tinédzserkori "babona". Sok tini hiszi ezt és van hogy emiatt szoknak rá de ez baromság. Ezért még csak meg se forduljon a fejedben hogy emiatt rászoksz. A cigi megnyugtat, ellazít, oldja stresszt ezért szeretik (ezt nem azért mondtam hogy rászokj, csak azért mert ez az igazság, erről hülyeség kamuzni).


- Nem hinném hogy azért adnak valakinek egy szálat mert később visszakérik, ez inkább olyan "bajtársi dolog". Mindenkivel előfordult már hogy nem volt nála és nagyon rá akart gyújtani ezért megértik ha valaki kér és adnak neki.(Persze ez is csak párszor fér bele. Azt akinek sosincs cigije mégis mindig mástól kér hamar lenézik.) Amúgy meg visszaadni sem kötelező de kedves gesztus, hogy : tegnap nem volt nálam és adtál nekem akkor had adjak ma neked egyet ( és van hogy ezt sem fogadják el mondván hogy : nem érdekes szívesen adtak).


- És végül a barátszerzés. Ez nem feltétlenül igaz, bár ma már ugye elég sokan dohányoznak és mivel ez eléggé feltűnő dolog ezért így könnyen oda tudsz csapódni egy olyan csoporthoz akikkel hasonló a szokásotok és így könnyebb elkezdeni ismerkedni.


Amit még észrevettem és tudom tanácsolni, hogy csak ezért ne nézz le embereket ! Sokaknál látom hogy ez van, hogy "fúj cigizel te egy rossz ember vagy". Már írtam hogy miért cigiznek és ezt meg lehet érteni. Ez is csak egy rossz szokás és ezektől senki nem mentes. Mindenkinek van idegesítő, rossz szokása.

Ha pedig később olyan ismerőseid lesznek akik dohányoznak ne vond ki magad akkor ha rágyújtanak. Menj oda mert ilyenkor is jókat lehet beszélgetni. FONTOS ! : nem azt mondom hogy szokj rá ! Egyáltalán nem. Saját döntésed hogy kipróbálod e vagy sem, ha már kipróbáltad elszívsz-e néha egyet vagy sem. Ha pedig úgy döntesz hogy nem akarod és mégis megkínálnak nyugodtan mondj nemet, állj picit odébb,kérd meg őket hogy ne fújják rád a füstöt stb. ez egyáltalán nem ciki és nem néznek majd ki miatta. De hozzátartozik a barátsághoz hogy elnézed a rossz szokásaikat és elfogadod őket úgy ahogy vannak. Ezért szerintem fölösleges otthagyni őket, vagy elvonulni amikor cigiznek, mert ilyenkor is ugyanúgy lehet velük beszélni.


Remélem segítettem ;)

2013. márc. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos. Nálunk is ez van, ha cigizel vannak barátaid, ha nem akkor levgőnek vagy nézve. De nekem nincs is szükségem ilyen haverokra aki csak a cigi miatt barátkozik a másikkal.
2013. jún. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zoli9411 ***** válasza:
Tudod, egy barátság alapja valamilyen irányú, közös érdeklődés... hát nekik ez pont a dohányzás.:)
2013. jún. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!