Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ti hány évesen próbáltátok...

Ti hány évesen próbáltátok ki? Rászoktatok? Szerintetek gáz, ha vki már majdnem nagykorú, és kb. ő az egyetlen, aki nem próbálta?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 21:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Mire? A rászokás szót káros dolgokra szokták használni, tehát akármire is gondolsz, nem hogy nem gáz, hanem NORMÁLIS. Főleg egy kiskorúnál. Sőt, teljesen elítélendő, aki kiskorúként kipróbálja.
2013. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mire?Nézd meg a témabesorolást: a dohányzásról szól a kérdés.
2013. ápr. 16. 21:27
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 évesen próbáltam ki egy osztálykiránduláson. Kicsit furcsálták hogy még nem cigiztem, de nem tartották gáznak. Azóta eltelt 3 év, de nem szoktam rá. Alkalmanként dohányzom csak, ami évente kb 5-7 szálat jelent.
2013. ápr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Kinga1995 ***** válasza:
33%

Még régen kipróbáltam, nyolc vagy kilenc évesen. A nővérem 12-13 éves volt és az osztálytarsaival lopkodtak anyától cigit, a lakásunkon, iskola után. Én meg kíváncsi voltam, szépen megzsaroltam őket, hogy be lesznek köpve anyánál, ha nem adnak nekem is. Persze rosszul voltam tőle, fehér, mint a fal, remegtem, ha öt slukkot szívtam :-D

A nővérem is abbahagyta, egy-két hónapig volt ez a hóbortjuk. Aztán mikor középsulis lett a nővérem, akkor rászokott, pár új osztálytársával, meg egy-két felsőbbéves haverjával. 12-13 évesen, már nem emlékszem, nyáron egyedül kezdtem lopkodni a nővéremtől cigit (azt hittem, ő nem szúrja ki olyan könnyen, mint anyukám), aztán visszamentem suliba, ott volt még egy pár lány, akik szintén próbálgatták a nyáron, utána velük cigiztem. De akkor még nem voltam rászokva, csak jó bulinak tartottuk, hogy szívtuk suli előtt-után a garázsok mögött, panelházak mögött, szünetben a vécében. Volt, hogy hárman-négyen szívtunk egyet, tényleg csak ilyen próbálgatás volt. Aztán a nővérem kiszúrta, hogy tőle lopom a cigit, de rendes volt, nem mondott meg anyunak, falazott nekem egy csomót, még addot cigit is :-D

Aztán a nyolcadik utáni nyáron, ugyanezzel a lánycsapattal szoktunk rá, miután végigcigiztük a nyarat. A középsuliba már dohányosként mentem fel.

Anya előtt vmikor 14 évesen buktam le, kábé mint a nővérem, jó fej volt velem is, nekem is megengedte, ahogy neki, pár évvel korábban. :-D


Am meg mért lenne gáz? A te döntésed, h akarsz-e cigizni.

2013. ápr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
persze, az én döntésem...
2013. ápr. 16. 22:36
 6/21 anonim ***** válasza:
43%
Hogyhogy meg kellene néznem a témabesorolást? A dohányzás alatt lehet a füvezés is, a pipázás is, a szivarozás is. Írd ki rendesen a kérdésed, ne a válaszolókat fikázd. Ha egy rendes érthető, egyértelmű kérdést nem tudsz kiírni, akkor legalább ne háborogj.
2013. ápr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Azért ne beszéljétek már rá a szerencsétlent!!!


Óriási tévedés, hogy MENŐ cigizni. Persze 8-9-11-13 évesen még annak tűnik, de SZÍVÁS rászokni (értheted szó szerint is :D)

Tönkreteszi a tüdődet, öregíti a bőrt, csúnyák lesznek tőle a fogak és nem mellékesen baromi drága.


Megvan a véleményem arról a szülőről, aki ebben hajlandó a 14 éves gyerekét támogatni. Gratulálok anyuka/apuka! Ezen az alapon nyugodtan vehet alkoholt vagy drogot is a gyereknek, minek kispályázni a cigivel?


Mindezt felnőttként írom.

Ingyen jó tanács.

Szívesen! :)

2013. ápr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
95%
Cigizni már manapság nagyon ciki!!! Az a társaság ahol az a menő ha cigizel nagyon gáááz, nem az a gáz, hogy nem cigiztél még ;)Én személy szerint "emelem kalapom előtted", hogy nagykorúként még nem gyújtottál rá :) Tartsd meg jószokásod :)
2013. ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

A gáz az, hogy az alapján döntesz egy ilyen dologról, hogy mások cikinek tartják-e vagy sem.


Anyukám 14 éves kora óta dohányzik, most lesz 60. Az 1 éves unokáját nem tudja tartani, mert fullad. Minden kis erőfeszítéstől fullad.


Gondolkozzál, megéri-e.

2013. ápr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 feketepeter ***** válasza:
94%

Nagykorú vagyok, sosem dohányoztam, nem is érzek kísértést hogy kipróbáljam, mivel:


-undorító

-drága

-egészségtelen.


Nem cikinek érzem, inkább hatalmas örömöt érzek, hogy úgy alakult az életem, hogy nem kellett rászoknom.

2013. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!