Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik a jobb leszokási módszer?

Melyik a jobb leszokási módszer?

Figyelt kérdés
Ha valaki tényleg leteszi a cigit és többet nem szív egy szálat se (vagyis megpróbálja) vagy ha fokozatosan csökkenti az adagot?
2013. ápr. 29. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Aki erős, az elszívja az utolsót, és többet egyet se

Aki kibúvót keres meg az időthúzni, az biztos a fokozatosság elvét fogja hangoztatni

20/F

2013. ápr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egyik napra tettem le a cigit, mert le akartam tenni. Több, mint 3 éve nem dohányzom.

Akarat kérdése, nem más. Akiben meg nincs meg az erős akarat, az meg nem fog leszokni.

2013. ápr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is úgy tettem le, hogy aznap nem gyújtottam rá és utána sem. NEM BÁNTAM MEG.

A fokozatosság elvén működő az egy jó játszma, mert amikor a napi 1-2 szálnál tart az ember azok nagyon-nagyon felértékelődnek. Mondjuk este 7-kor elszívod az aznapi utolsót, a fene megesz másnapig. Aztán jön valami gond és jön az agyban az a mondatocska, hogy csak ma még egy szálat többet úgyse, bizonygatja az ember magának és ott és akkor el is hiszi. De még, hogy elhiszi, hát hiába jól át tudjuk vágni a saját agyunkat ilyen ésszerű /-nek tűnő/ magyarázatokkal. Aztán egyszer csak újra szívja és elmélkedik azon, hogy le kéne tenni.

2013. ápr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!