Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért büntetik a dohányosokat?

Miért büntetik a dohányosokat?

Figyelt kérdés

Miért mindig csak a dohányosokkal foglalkoznak? Miért nincs szankció a kövérek, extrém sportolók ellen is?

Ők legalább olyan veszteség az államkasszának..még sincs dagadt női kép a csokin, vagy össze-vissza tört férfi képe a siklóernyő csomagolásán?!



2013. máj. 3. 11:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Talán azért, mert a dagadt ember és az extrém sportoló csak a maga egészségét, életét veszélyezteti és nem a környezetéét. Mert ha én dagadt vagyok, attól még a másik nem lesz dagadt, ha én ejtőernyőzök, akkor én töröm ki a nyakam, nem a másik ember, míg ha én rendszeresen belefüstölök a másik képébe a cigimmel (vagyis belefüstölnék, mert amúgy nem dohányzom), akkor azzal a másiknak az egészségét is károsítom, hisz a passzív dohányzás is dohányzásnak számít, éppen ezért egészségtelen.
2013. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
A dohányosok bőven megérdemelték az összes ellenük szóló törvényt. Az a baj, hogy a dohányzás a tahósággal párosul és nem egy tahót kellett már kirugdosnom a 15 méteres aurámból, hogy ne érezzem a füstöt.
2013. máj. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
9%

Tökéletesen igazatok van abban, amit írtok!


És akkor az autósok, meg a buszok, kamionosok stb.?

Ők is belegázolnak, belegázoznak az egészségembe, sokkal nagyobb mértékben, nagyobb adagokban kibocsátva az égésterméket szennyezik körülöttem, körülötted a levegőt.


Meglehet, hogy a múltkor pontosan te eresztetted a pofámba a kipufogódból a karnyi vastagságú mocsodékot.


Ellenetek mit tudunk tenni??

(Egy volt dohányos)

2013. máj. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%
Mert kell egy aktuális mumus, mosta dohányosokra esett a választás..ez remekül megosztja a társadalmat és eltereli a figyelmet a valós problémákról.
2013. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Antimod ***** válasza:
100%

Nem teljesen egyenlő a dolog a kövérséggel, mert


- kövér lehet valaki genetikai okból

- azért, mert szegény, és csak egészségtelen kajára telik (ma már többnyire a szegényebb réteg a kövérebb)

- betegségből kifolyólag

- stb.


A dohányzás viszont rossz szokás, nem állapot. A siklóernyővel való párhuzam már következetesebb, viszont mindenki tudja, hogy az mennyire veszélyes sport, egy sor óvintézkedést tenni kell és szabályt be kell tartani, a dohányosokkal szemben azonban van egy elnéző félrenézés, talán a nagy számuk miatt.

Persze mindenki azt csinál, amit akar, ami gusztustalan, hogy divatot csinálnak egy rendkívül egészségtelen szokásból, és sokan CSAK emiatt kezdik el az egészet. Szerencsére ma már sok országban tiltják a dohánytermékek reklámozását és nyilvános helyen való élvezését is.

2013. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

> Miért büntetik a dohányosokat?

Egy rakás pénzt elszórnak arra, hogy mérgezzék magukat, majd amikor megbetegszenek, elvárják, hogy a kollektíva fizesse az ellátásukat. Emellett több tíz méteres körben teleszarják a levegőt kib*szott büdös füsttel, ami ráadásul nem csak büdös, hanem még engem is mérgez. R*hadjon meg az összes bagós!


> még sincs dagadt női kép a csokin

Chipsadó?


> vagy össze-vissza tört férfi képe a

> siklóernyő csomagolásán?!

Az extrém sportolók mondjuk nekem sem a kedvenceim...

Ők is pontosan azt teszik, mint a r*hadt bagósok: csinálják maguknak a bajt, nagy mértékű veszélynek teszik ki magukat indokolatlanul, pusztán "viccből", aztán ha történik velük valami...

2013. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát relatíve a dohányosokról most többet hallani, de hidd el a kövérekkel is foglalkoznak. A csokin éppen nincsen kép, de akkor a kenyértől kezdve a sörön át mindenre rakhatnának. Az meg már téged is zavarna, ha pucér 200 kilós nőkel lenne teleplakátolva a pékség. De a neten minden második reklám valami fogyókúrás sz@r, a biztosítok is 100-szoros áron foglalkoznak velük és sorolhatnám. A kamionok ki vannak tiltva a fővárosból csak engedéllyel, és útdíj ellenében jöhetnek be, de nekik egy csomó más útszakaszon is útdíjat kell fizetni, meg kamionstop és stb..szóval azért nem az van, hogy ők isten királyok.

Egy időben pont a kamionokkal volt tele a sajtó.


Az extrém sportolók meg oly kevesen vannak a dohányosokhoz képest, hogy nem érdemes kampányba kezdeni.

Úgyhogy ez rossz példa.

2013. máj. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, böven lenne más tevékenység még, amit "büntetni" kellene, de talán a dohányosok azok, akiknél viszonylag kis energiaráforditással leget hatni. Meg a dohányosok, akik igazán sz@rnak a többiekre. Nem csak a dodányfüströl van szo. Pl nagyon elfeledkeznek arrol is, hogy az égö csikk eldobása gyakorlatilag gyujtogatásnak tekinthetö száraz idöben. Igaz, hogy a gépkocsi is szennyezi a levegöt, de az is furcsa, hogy a kocsiban dohányzik valaki, a füstölgö cigit kilogatja az ablakon (mert azért bent a kocsiban az büdös), végül a csikket szintén kidobja az ablakon. Miért nem viszi magával a saját szemetét sz@rát? Miért büntetik a dohányosok embertársaikat?
2013. máj. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Hát én nem tapasztalom ezt a nagy "félrenézést" a dohányosokkal szemben...

Nincs dohányzó szórakozóhely... Milyen alapon? Csak eltudja mindenki dönteni, hogy hova akar szórakozni járni..

Éves szinten sok tíz milliárd extra bevétel az államnak, amiből sokat zsebre lehet tenni meg ellehet szórni a hülye undorító fotókra meg a nézhetetlen társadalmi hirdetésekre...ahelyett, hogy olyan gazdasági helyzetet formálnának amelyben az ember inkább élne mint halna!

Továbbá én is veszekszem a cigi miatt a lépcsőházban, a liftben, játszótéren...pedig én is dohányzom, csak volt gyerekszobám és még meg is neveltek...

A devianciát kellene büntetni és nem az élvezeti szereket...csak amíg a deviancia profitábilis, amíg nem változtatunk odafent és idelent egyaránt a nézeteinken addig nem lesz jobb se így, se úgy...legalábbis szerintem!

2013. máj. 3. 12:11
 10/23 Antimod ***** válasza:

"A devianciát kellene büntetni és nem az élvezeti szereket..."


Tény, ezért mondom azt is, hogy otthon mindenki szívja, amennyit akarja, de az is tény, hogy nagyon sokan nincsenek tisztában a valós kockázataival. És erről nagyon nem is tájékoztatja őket senki.

Megfelelő tájékoztatás kellene, illetve még jobban megvédeni a nem dohányzók érdekeit (hogy ne legyenek passzív dohányzók), de a döntés szabadsága megmaradjon.

2013. máj. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!