Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik országokban nincsenek...

Melyik országokban nincsenek a cigaretta dobozokon feliratok és undorító képek?

Figyelt kérdés
Hol néz ki kb. úgy a cigis doboz mint régebben itthon is hülye feliratok és képek nélkül? Titeket is zavar?

2013. máj. 5. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Uniós országokban kötelezően rajta vannak. Amerikában ahol eddig voltam, ott is rajta vannak. Oroszországban, és Ukrajnában is rajta vannak.. A többi országnál nem tudom..

Engem személy szerint nem zavar, mert lassan 12 éve nem dohányzom.. Az aki meg nagy bagós, az úgyse nézi ,és továbbra is szívni fogja. A undorító képeknek és szövegeknek pont az a célja, hogy az emberek iszonyodjanak tőle, és ne vegyék meg.. Ha téged zavar akkor ne vedd meg, és már nem is lesz az életed része..

2013. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Uniós országokban sem kötelező, Németországról tudok nyilatkozni, ott nincs ilyen, azt hiszem, most tervezik a bevezetését.
2013. máj. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Régen 80-as 90-es években érdekes nem volt ilyen és akkor se dohányoztak többen vagy kevesebben, mint most. Tiszta vicc, legális a cigi, de mégis mindig pampognak valamiért. Akkor a chipses zacsira, miért nem tesznek dagadt embert, vagy a mekit miért lehet reklámozni, ezerszer károsabb mint a cigi...
2013. máj. 5. 22:08
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

olyat is hallottam, hogy van ahol be van tiltva hogy a gyártók különböző dobozokat gyártsanak. egyendoboz van, barna színnel, és megadott betűtípussal és mérettel lehet csak ráírni a márkát, a típust, és a károsanyagtartalmat, hogy azzal se próbálják "csalogatni" a vásárlókat.

én nem dohányzom, sőt nem is annyira szeretem a dohányosokat, zavar ha egy ember büdös a környezetemben, és zavarnak akik nem képesek kukába dobni a csikküket, de már azzal sem értek egyet, hogy nem lehet reklámozni. igazad van, a meki legalább annyira szar, ha nem is az egészségügyi szempontot nézzük, de mint multicég, több kárt okoz itthon, mint a dohányzás. a ciginek van egy olyan hasznos oldala, hogy sok adót fizet utána az ember. én a korlátozást a bankokkal kezdeném, ott kellene felvilágosítani az embereket, mert ők tesznek tönkre családokat, nem a cigi. úgyhogy én azt javasolnám, hogy a cigit lehessen csak reklámozni, akkor úgyis a dohánygyárak költik a pénzt különböző reklámokra, az meg sosem baj. nem tiltanám ennyire, és nem tekintem az embereket áldozatnak, aki nem akar dohányozni, az nem fog, aki pedig akar (és tud kulturált körülmények között!) azt meg ne cseszegetni naponta azzal, hogy csúnya a tüdője. mindenki tisztában van ezekkel, felesleges az emberek orra alá dörgölni

2013. máj. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Svájc
2013. máj. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerbia
2013. máj. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szlovákiában csak annyi van ráírva h "Fajčenie môže zabíjat´" (dohányzás halált okozhat) de semmiféle undorító kép nincs rajta.
2013. jún. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ilyesmire gondoltam [link]
2013. jún. 18. 16:39
 9/13 A kérdező kommentje:
Van ilyen még valahol?
2013. jún. 18. 16:39
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


svájci

2013. jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!