Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért szoknak rá a cigire?

Neuhauser László kérdése:

Miért szoknak rá a cigire?

Figyelt kérdés

Akárhány embert megkérdezek, mindenki azt mondja, hogy az első szál nagyon rossz volt, köhögtek, meg akartak fulladni

Mégis, újra és újra beleszívtak..


miért szív bele másodszor, ha az elsőtől "meg akart halni" ?

Ha egyszer annyira rosz, amennyire leírják, akkor miért gyújt rá mégegy szálra?



2013. máj. 3. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Van aki kíváncsiságból, van akit a saját közege bíztat hogy szokjon rá. Én saját magamtól cigizek, senki nem kényszerített.
2013. máj. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én idióta voltam mikor rászoktam, egy pasi miatt, aki tetszett. Mindig kijárt a suli mellé cigizni, és így próbáltam a közelébe kerülni, hogy odaálltam mellé cigizni én is... végül rászoktam. Sok év után pedig leszoktam mert rájöttem hogy semmire nem jó, csak bűzlök tőle állandóan.
2013. máj. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Furcsa kicsit kellemetlen először,de kicsit kellemes is. 19évesen próbáltam ki, nem szoktam rá ritkán gyújtok. F/29

Hány éves vagy kérdező?

2013. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kinga1995 ***** válasza:
81%

Eltelt 4-5 év a kettő között.

Nővérem 12-13 éves lehetett, én meg 7-8 (kicsit több mint négy év van köztünk), a nővérem meg pár barátnőjével (osztálytársával) suli után mindig a mi lakásunkon cigiztek (anyától lopták a cigit). Na én meg már akkor is kíváncsi lélek voltam, szóval szépen megzsaroltam a nővéremet, meg a többi csajszit, h vagy én is kapok cigit, vagy beköpöm őket.

Szal még nem voltam tíz se mikor először cigiztem. Kábé három vagy négy slukkot szívtam, remegtem, fehér voltam és hányingerem lett, szal "abba is hagytam."

A nővéremék se cigiztek többet, egy-két hónap után ráuntak, csináltak mást.


Ezután eltelt 2-3 év, nővérem a szakközépben szokott rá, én voltam 10 vagy 11. Nem értettem minek szívja, kérdeztem is mi benne a jó, stb.

Aztán voltam 12-13 éves (hetedik utáni nyáron), mikor győzött a kíváncsiság és loptam a nővéremtől egy szálat (anyától nem mertem, azt hittem a nővérem nem veszi észre olyan könnyen). Tudtam, h másnap elmegy a nővérem délután moziba, anyu meg ugye reggel ment dolgozni, este jött, egyedül voltam otthon a macsekommal. Kábé hatszor megnéztem, h nem jött-e haza senki, aztán beültem a vécére és életembe másodszor rágyújtottam. Most se tudtam elszívni végig (kábé a kétharmadáig jutottam), de most nem lettem tőle rosszul.

Tök jó érzés volt, szédültem, forgott a világ, olyan volt, mint a hullámvasút, vagy az ilyen hiperszuper körhinták, azokat meg tök szeretem, kislánykorom óta imádtam a vidámparkot :-D Tök emékszek lehúztam a cigit, befeküdtem az ágyba, becsuktam a szemem és tök poén volt, ahogy forgott a szoba, mint a hullámvasút :-D

Nyáron még párszor loptam a nővéremtől, (két kezemen megszámolom kábé, nem soksor), idő után már végig tudtam szívni, még mindig megvolt a kis poénos szédülés, de már nem annyira.

Szeptemberben aztán kiderült még pár bnőmről (oszt társamról) h ők is próbálgatták nyáron, utána velük cigizgettem, aztán velük is szoktam rá, de ez már egy másik mese :-D

2013. máj. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Amúgy 23 éves vagyok, de még életemben egyetlen slukkot sem szívtam, nem is akarok, elég a passzív dohányzás....

2013. máj. 3. 23:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokan azért szoknak rá, mert menőnek tartják a cigizést. Lazábbnak érzik magukat, ha baráti társaságba van egy csikk a kezükben és néha beleszívnak, ahelyett, hogy csak szimplán ott vannak és beszélgetnek.
2013. máj. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!