Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy érdemes letenni?

Hogy érdemes letenni?

Figyelt kérdés

8 éve cigizek. Szeretném már letenni.

Sokan mondják hogy csak simán rakjam le egyik napról a másikra. De viszont sokan azt mondják h. napi szinten csökkentsem, és van aki az elektromos cigire próbál rábeszélni...

Szerintetek? Lehetőleg tapasztalatot is írjatok!:)


2013. máj. 6. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

kezdj el futni vagy csak egyszeruen ne cigizz par napig.egybol jobb lessz minden es rajossz hogy nem is kell az neked.en mar 3 napja nem cigizem de nem fogom letenni orokre mert cigizni jo.:Des mellette futok es mast is sportolok szoval kemenyen kiuti egymast a ketto.:D


amugymeg a legegyszerubb hogy siman csak gyengebb cigit kezdessz el szivni.

2013. máj. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De én egy jó időre le akarom rakni(évekre, vagy akár örökre)
2013. máj. 6. 21:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne meséld be magadnak hogy nehéz lerakni mert igazából könnyű :D amit az előző mondott foglald el magad! Sikerülni fog egyiknapról a másikra
2013. máj. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
dontsd eel fejben. lerakod es kesz. le is raktad. ez igazabol csak az emberi agy es akarat szulemenye/kerdese. keress helyette olyan elfoglaltsagot ami helyetessiti, ja pl a futas. egy olyan dolgot amikor eszedbe jut, vagy elszivnal egy cigit ezt csinalod helyette. en pl imadok rajzolni, ezt csinaltam h amikor ugyereztem h elkell szivnom egy cigit, leultem es osszedobtam valami rajzot :D
2013. máj. 7. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Milyen fajtát szívsz és mennyit naponta?
2013. máj. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Reina77 válasza:
akarat erő!:)
2013. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor épp jókor jutott eszembe úgy is itt a vizsga időszak:D

Azzal emg el tom foglalni magam...:)

22 vok általába kék bond street-et szívok de az elmult időbe már töltött cigit szívtam. Napi egy doboz ha elmentem szórakozni benne volt a másfél doboz is.

2013. máj. 7. 20:30
 8/12 anonim ***** válasza:
azert irtam a futast mert ha elmesz futni, es erzed utanna azt a tipikus elegedettseg erzetet mega erzed hogy a tudod helyben van, eszedbe se jut cigizni, vagy ha megsi nagyonagy lelkiismeretrfurdalasod lessz.
2013. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ha ha ezzel segítek,akkor elmesélem az én történetemet. Én 11 évig cigiztem.12 éves koromba kezdtem el,és az első leszokási kísérletem 18 éves koromban volt.,persze sikertelenül. Ekkor már éreztem a negatív hatásait.. Már nem volt menő cigizni mint az előtt,már nem volt olyan jó buli. Aztán ahogy teltek hónapok,napok, újra és újra meg kíséreltem leszokni a cigiről,de mindig az a bizonyos "1" szál volt ami keresztbe tett nekem.Az az 1 szál amire azt mondtam, hogy"..na még ez az utolsó és utána többet nem gyújtok rá.." Na ezt nem szabad! Ha azt mondod, mostantól nem cigizek!,akkor annak úgy is kell lennie!! Nincs még egy utolsó szál!! Mert akkor az után lesz még 1! Felejtsd el! Én úgy tettem le 1 éve a cigit,hogy azt mondtam: "Mától nem cigizek" Ezt mindenkinek szétkürtöltem,a családban,és ők jól kinevettek,hogy ugyan már te nem tudsz le szokni,mert számtalanszor próbáltad már és soha nem sikerül... Hát mondom kösz szépen anyu, majd meg látod!Aztán az első nap,mikor rámtört a nikotin éhség,szinte autómatikusan nyúltam a szekrénybe AZÉRT A BIZONYOS "1" SZÁLÉRT!,amit anyu meglátott.Ezt mondta: Na látod!! Meg mondtam hogy te nem birsz leszokni,te soha nem fogsz leszokni a cigiről! Én ekkor döbbentem rá hogy tényleg nem veszem komolyan ezt a "leszokós" dolgot.Végül nem gyújtottam rá arra a bizonyos "1" szálra. Ezután meg fogadtam,hogy ha törik ha szakad,akkor is meg fogom mutatni a családomnak,hogy én is erős vagyok! Le birok szokni! És pontosan ez a motiváció segített leszokni a dohányzásról..meg persze a másik amit fentebb irtam,hogy nem szabad meg engedni azt a bizonyos "1" szálat! Plusz még egy jó tanács: Ha késztetés éreznél arra a bizonyos "1" szál elszívására, mert már nem birod ki cigi nélkül,gondolj arra,hogy miután azt elszívtad,azt fogod érezni,nem is volt olyan jó dolog ezt el szívni. Mert bizony ha elszivod azt a cigit,tényleg ez fordul meg a fejedben. Nos nekem ez segitett a leszokásban. Lehet hogy másnak ez hülyén hangzik,vagy másnak így nem megy, de nekem így ment. Sok sikert!
2013. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ugyan így vagyok én is.. már többszöri próbálkozás volt... Ó még egy szál elmentem szórakozni na jó azért csak veszek egy doboz cigit mert sör után úgy is kelleni fog meg kívánni fogom de volt két hét amikor nem cigiztem egyáltalán elszívtam egy szálat és szó szerint hányingerem volt fájt tőle a fejem lehangolt h. nem bírtam ki...:S
2013. máj. 9. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!