Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnám letenni a cigit...

Santiago Noel kérdése:

Hogyan tudnám letenni a cigit 11éve dohányzok? Napi 2doboz. :S

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 08:10
1 2
 1/17 doryka1234 válasza:

Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról.

A hangoskönyvet ajánlanám, én 10 év után hagytam abba.

2013. máj. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. máj. 16. 08:30
 3/17 anonim ***** válasza:

Ezt csak úgy lehet, hogy egyik napról a másikra elhagyod.

Nincs más megoldás, ha az elhatározás megvan nm lesz olyan rémes.

2013. máj. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha eldöntötted az agyacskádban hogy leteszed akkor rakd is le, de ha nem megy akkor nincs értelme erőltetni.

Maximum annyit tehetsz hogy csökkented a napi adagod 2 dobozról 1 dobozra, aztán 10 szálra majd napi 3 szál legyen a vége, csak hogy a szervezeted ne követelje annyira a nikotint, mert azért napi 2 doboz az kemény.

Igaz hogy ezzel nem szoknál le teljesen de mégis kevesebbet költenél rá, és előbb utóbb úgy leszel vele hogy kell a francnak és csak heti 1-2 alkalommal gyújtasz rá, vagy azt is teljesen elhagyod.

Én így szoktam le teljes mértékben a bagóról 7 évig dohányoztam és tavaly ilyen tájt döntöttem úgy hogy kell a francnak eddig is elvoltam nélküle. Akkor kezdtem el hasonlóan letenni a cigit, és ha jól emlékszem októberben nyúltam cigihez utoljára.

Igaz hogy azóta van még a fiókomban 2 doboz abból az egyik megkezdett de nem nyúltam már hozzá.

2013. máj. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Csak is akarat kérdése semmi más... Csak döntsd el, hogy nem gyújtasz rá többet és kész... csak rajtad áll, senki nem erőszakolja rád, ha újra megfogod és rágyújtasz csak magadat okolhatod. Igazából kell valami ami miatt nagyon komolyan elhatározod magad. Én többször megpróbáltam, mert kértek rá, meg hogy "nem jó, nem egészséges, szokj le..." stb. szövegek... De egyszer tavaly december eleje-közepe körül bekerültem a kórházba (tök más miatt) de azt álmodtam, hogy a cigi miatt kerültem be mert valami daganatot találtak a cigi miatt.

Nekem mindkét szülőm rákban halt meg, mind a kettőnek többféle is volt egyszerre (és még csak 19 éves voltam mikor meghaltak - anyám 14 éves koromban)...

Szóval nekem ez a lökés kellett ahhoz hogy soha többet ne gyújtsak rá. Igazából ne is leszoktam, inkább csak abbahagytam, szerintem leszokni nem lehet soha, legfeljebb nem gyújtasz rá. Mert kívánni akkor is fogja az ember... én legalábbis kívánom mindig, főleg ha megérzem, de nem engedek a kísértésnek!

Szóval most 22 évesen 8 év kemény dohányzás után (piros cigik, erős cigik, minimum 1 doboz 1 nap) már lassan fél éve nem gyújtottam rá.

2013. máj. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
CHAMPIX 3 honapig es el is hagytad. Nezz utana a dokidnal ingyen receptre venni mert egyebkent nagyon draga. En is 2 pakkot nyomtam le naponta. Most mar 1 eve nem cigizek.
2013. máj. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Most fogod az összes bagót ami otthon van és bedobod összemorzsolva a szemétbe.S amikor rád jön a pánik,hogy nincs cigid és indulnál a boltba érte,akkor mondd ezt:Santiago Noel,ha most elindulsz bagóért,soha többet nem tudsz lemondani a bagózásról!Ilyen egyszerű.Igy szoktam le én is 12 éve,pedig olyan láncdohányos voltam,hogy 3-4 db.-al szívtam naponta.AKARD,minden az agyban dől ell!!!Sikert kívánok!!!!
2013. máj. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 robivagyok válasza:

Üdv!

Szerintem nem kell ezt túl variálni. Pl: hogy egyre kevesebbet szívni meg ilyenek.

Én napi 3 dobozzal szívtam 15 évig.

Aztán jöttem haza a melóbol és megláttam egy szemetest.

A hamuzóban beoltottam a félig elszívott cigimet, a kukába dobtam a majdnem teli dobozt meg a gyújtót és kész.

Hogy akkor honnan jött az ihlet nem tudom, de kb:5 éve gyújtottam rá.


35/F

2013. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Én meghallgattam Allen Carr cd lemezét de rám semmilyen hatással nem volt.Viszont a nikotin tapasz nekem bevált.Egy doboz 21 mg-os tapasszal leszoktam,úgy,hogy mindig vágtam le belőle.Ha érdekel a dolog részlesebben írj rám és megpróbálok segíteni...
2013. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Szia. Szerintem minden a masok altal irt vagy kinalt leszoktato program csak uzleti fogas. Egy eve mar hogy nem dohanyzom. Nem volt se cigi kidobas sem elore elhatarozas azok sokkoltak volna .(most is itt van szem elott igy tudom barmikor megtehetnem hogy ragyujtok.Ha nem volna hianyozna pszihes alapon)Azt mondtam magamnak megprobalom ki az erosebb en vagy a rossz szokasom. Ez egy jo dolog sikerelmeny urra lenni a rossz dolgokon.Probald ki es menni fog. Vegyel mentholos cukorkat , foglald le magad valamivel ami lekoti a figyelmet.Ne hogy mar erosebb legyen nalad egy par grammos vacak cigi!!
2013. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!