Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mától nem fogok cigizni. Mit...

Mától nem fogok cigizni. Mit csináljak, hogy kibírjam és ne gondoljak rá?

Figyelt kérdés
hízni viszont nagyon nem szeretnék :(
2013. máj. 25. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A hízás nem törvényszerű,csak ha a cigi helyett enni kezdesz. Találj magadnak elfoglaltságot, ne unatkozz, akkor nem lesz időd arra gondolni. Menj olyan helyre ahol nem lehet cigizni.

Kitartás, ha már elkezdted ne add fel!!!

2013. máj. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolni fogsz még rá egy darabig. Mikor rágyújtanál, csak lélegezz úgy, mintha cigiznél. Meglátod, csodákra képes! És igyál rengeteg vizet, akkor nem fogsz helyette eszegetni, legyen mindig nálad egy kis üveggel. Kitartás! :)
2013. máj. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Tereld el a figyelmed, menj el valamerre, hogy ne a cigin kattogj meg próbáld magad állandóan lefoglalni valamivel és ha már nagyon cigizhetnéked van akkor vegyél valamilyen apróbb cukrot (régebben lehetett kapni ilyen apró cukrokat valami mini volt a neve) és cigi helyett egyél olyat.

Hízni tényleg csak akkor fogsz ha kajával helyettesíted a dohányzást.

2013. máj. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
sok víz és számold a napokat. ne feledd, mindig csak azt a napot kell túlélni elgyengülés és rágyújtás nélkül. de a nap végén vésd be a határidőnaplódba, h hányadik napja nem gyújtottál rá. egy idő után már nem akarod majd ezt cigizéssel elrontani. de mindenképp lesznek nehéz időszakok, sajnos. és nem feltétlenül csak az eleje. nálam pl ciklikus: nehéz, aztán elmúlik és azt gondolom, soha többé nem lennék képes rágyújtani, aztán történik valami és megint szenvedek a hiányától, stb.
2013. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz lesz ha valóban igazi bagós voltál! Tuti recept nincs!

Megosztom a tapasztalataimat:

1 nap : ha reggel nem gyújtasz rá akkor nincs semmi gáz, ha valós a szándék akkor az akaraterőd 110% van így nagy baj nem lehet.

2.-3. nap még mindig bírod magad tartani, kemény vagy, bár már jönnek az elvonási tünetek így elkezdesz gondolkodni valamilyen pótcselekményen.

4.-7. nap: a pótcselekmény beindul (szotyi, csoki, müzliszelet, víz... stb) és megjelenik a stressz, az izgatottság, bár még mindig elég kemény az ember és bírja a dolgot!

8.-14. nap: az előző lépés fokozódik, az ember gyengül, keresi a dohányosok társaságát, hogy beleszívhasson a füstös levegőbe, de még mindig van egy kis tartása... jah, és elkezdesz illatokat érezni!

15.-30. kezd enyhülni a stressz ahogy tisztul ki a szervezetedből a szar, elkezdi a tüdőd is az öntisztuló folyamatot tehát jönnek a szép barnás köpetek. Viszont a pótcselekvésre még mindig szükség van hogy az orális ingeredet kielégítsd, és még mindig keresed a füstös helyeket. A kitartásodnak körülbelül itt jön el a vége, tehát kell egy kis biztatás, és egy újjab löket hogy 100%-os legyen az elhatározottság.

31.-90. nap: ha még mindig kemény vagy akkor ez idő alatt kezded majd szépen elhagyni a pótcselekvést, minden illatot hihetetlen intenzitással érzel majd, a tüdőd viszont folyamatosan ontja majd magából a köpeteket. Talán már kezd elviselhetőbb lenni a dolog, és kezdesz megbékélni a világgal.

90.-... nap: most már beszélhetünk arról hogy abbahagytad a dohányzást, nem leszoktál, csak abbahagytad. Még mindig jól esne rágyújtani, de azért már kezded a füstjét, és a dohányzó embereket büdösnek érezni. Ilyenkor nagy vízválasztó lehet ha esetleg piásan is kibírod hogy ne gyújts rá.


Aztán a napok szépen telnek- telnek. majd már észre sem veszed hogy valaha is dohányoztál, bár az nem fog zavarni ha melletted dohányzik valaki. Sőt olykor olykor kérsz majd egy slukkot, és annyira szarul fog esni hogy rájössz milyen szar is a bagózás.


Én már lassan egy éve nem cigizek. Előtte 10 évig szívtam intenzíven. Bár dohányozni még szoktam ( vizipipa, snüsz, pipa, szivar), de nem rendszeresen, mondhatnám elhanyagolható mennyiségben.

Mégis azt mondom, és nem csak én hanem olyan ismerősöm is aki már 10 éve nem szívja, hogy nem lehet igazán leszokni, a kisördög mindig ott lesz a válladon....


Az egyik tanárom azt mondta hogy 20 évig szívta, leszokott , de 20 év múlva újra rá fog gyújtani.... Így is lett a dolog, egy fél éve találkoztam vele, láttam hogy bagózik... megkérdeztem tőle hogy mégis hogy van ez, majd azt mondta hogy letelt a 20 év!!!! :)


Na mind1, ha nem tudod egyik napról a másikra letenni akkor próbáld meg úgy hogy veszel 3-5 doboz cigit, olyat amilyet szeretsz, és beosztod 2-3 hétre úgy hogy fokozatosan kevesebbet szívsz. Az utolsó napra csak egy szálat hagyjál és azt este nyugalomban, a pillanatot kiélvezve szívd el! Nekem is így sikerült!


jah, és ha odafigyelsz az étkezésre akkor nem fogsz hízni!!!


Sok kitartást kívánok, szükséged lesz rá!

2013. máj. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a biztatást, szétrobban a fejem, és fel tudnék robbanni az idegtől. meglátjuk meddig bírom, lehet jobb lett volna ha csökkentéses módszerrel próbálkoztam volna.
2013. máj. 25. 12:13
 7/11 anonim ***** válasza:
a csökkentés viszont nem nagyon működik. nem ismerek olyat, akinek így sikerült volna letennie. persze biztos akad 1-2 ellenpélda, de a csökkentésesek általában visszacsúsznak ez eredeti mennyiségükre és csak gyűjtik a kudarcélményeket....
2013. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 vagyok

Nekem bejött a csökkentéses módszer. az utolsó 4 napon már csak 2 szál cigiket szívtam illetve 1-et az utolsó nap... Igazából többször próbáltam egyik napról a másikra lerakni, de csak 1-2 napig jutottam. Hát ezt is szerintem ebere válogatja....


Kérdezőtől: Hogy sikerült a nap?

2013. máj. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem jól ilyen hirtelen sajnos nem fog menni, annyira görcsölt a fejem, hogy nem bírtam tovább...
2013. máj. 26. 08:14
 10/11 anonim ***** válasza:
na?
2013. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!